Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha szobában teregetek de...

Ha szobában teregetek de szellőztetek mellette nyitott ablakkal attól még penészedni fog a szoba/lakás?

Figyelt kérdés

Már láttam penészedésre utaló nyomokat, de nem tudom a teregetés miatt van vagy mert egyszer rendesen beázott az albérlet.

Továbbá a kezdő penészedés a falon megszüntethető ha sűrűbben szellőztetek?

Még egy kérdés, ha a szekrény mögött penészedik a fal de nem tudom eltolni a szekrényt hogy szüntessem meg mögötte?



2021. aug. 4. 15:59
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

Ha alapból nem penészre hajlamos a lakás, akkor nem.

Mi a régi albérletünkben lakáson kívül teregettünk (volt egy pici előtér, ahova más nem járt), mégis felzabált a penész.

A mostani lakásban 3 év alatt még egy nedves foltot se láttam, pedig most a szobában + fürdőben teregetünk.

Persze szellőztetés van rendesen.

2021. aug. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nekem tetőtér van ahova teregethetek de mivel a szomszéd terasza egyben ezért mindig ott ücsörögnek meg óbégatnak nem nagyon akarok találkozni velük

Meg mivel erdő mellett vagyunk mindenféle pókok meg bogarak belemásznak a ruhákba ezért lenne jobb lakásba megoldani de nem akarom tönkrevágni az albérletet se

Eddig átlagosan szellőztettem az elmúlt pár hónapba már rendesen, minden nap 1-2 órát

2021. aug. 4. 16:51
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Ha már most nyáron megjelent a penész, akkor sürgősen befejezném a benti teregetést.

Télen már sikítani fogsz.

2021. aug. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az a baj a penésszel, hogy nagyon nehéz megszabadulni tőle. Nekünk az előző albérletünk a rossz szellőzés miatt hajlamos volt rá. Amíg jó idő volt igyekeztünk kintre teregetni, télen muszáj volt bent, hisz kint sosem száradt volna meg, illetve volt rá példa, hogy megfagyott.

Kezdődő penészt én 100% hipo-s lespricceléssel tudtam megszüntetni (illetve lehet kapni egyéb penészeltávolítókat is, de a hipo a leggazdaságosabb). Ezenkívül vettünk páraleszívót, elég hamar tocsogott benne a víz. Ha a lakás építési adottságaiból eredően hajlamos a penészesedésre, akkor jobb ha keresel inkább másikat, mert hosszú távon nagyon káros az egészségre.

2021. aug. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Folyamatosan 70% feletti a páratartalom, úgy, hogy nincs teregetve és egész nap szellőztetve van. Most olvastam utána olyan 50% körül lenne a normális.


Rendeltem párátlanítót, egyelőre nincs jobb ötletem. Télen mindenképp bent kell teretegnem...

2021. aug. 6. 00:25
 6/7 anonim ***** válasza:
De télen lesz fűtés. Gyorsabban szárad a ruha is, meg ahogy tapasztaltam, akkor kevésbé van penész.
2021. aug. 6. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6, Pont a fűtés miatt lesz több penész, ha hőhidak vannak a lakásban.


Kérdező, én a helyedben keresnék másik otthont. Nem éri meg a feketepenésszel küzdeni, ha a tulaj nem partner (komolyabb módszerekkel takarítás hipó meg szavó helyett, penészgátlós falfesték, hőhíd vagy ázás esetén az okok megszüntetése...), akkor egy állandó küzdelem lesz az életed, nemcsak a cuccaid, de az egészséged is rámehet.

2021. aug. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!