Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Rossz dolog albérletben...

Rossz dolog albérletben élni? 20/f

Figyelt kérdés

A kérdés valóban nem túl értelmes magában.

20 éves vagyok dolgozni kezdtem halistennek netto 300 ezres fizetést kapok, a szüleimnél élek.

Szeretnék felköltözni Pestre, viszont az anyukámy nyilván önös érdekből le akar beszélni aztmondja albérletben lakni milyen hülyeség, gazdagítom a tulajt meg ilyenek. Oké nyilván ő azt akarja hogy lakjak otthon, de egy átlagos helyzetben ha elköltözik a gyerekek nem valószínű hogy lakást vesz rögtön.

Valóban nem éri meg albiban lakni? Lakás hitelre is kell gyűjteni az is idő még ugye ott többet fizetsz.

Mi lehet a megoldás?


2021. aug. 6. 00:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg most otthon élve mennyi pénzt adsz oda a szüleidnek kajára, rezsire, esetleg egyebekre? Mennyi pénzt teszel most félre egy hónapban?


Albérletbe egyedül költöznél egy külön lakásba? Nézted mennyiből jönne ki az albi+rezsi?

2021. aug. 6. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

Ezek szerint videken vagy, ahol olcsobbak az ingatlanok, a fizetesed meg eleg jonak szamit. Tegyel inkabb felre, lakj a szuleiddel ameddig lehet. Kesobb ha lesz komoly kapcsolatod akkor tudtok venni hazat.

2 evig laktam alberletben mert muszaj volt, nem volt hol lakni. Ha tudtunk volna a szuleimnel lakni akkor ott laktunk volna inkabb de mi kulfoldon vagyunk, szuleim meg Magyarorszagon. Olyan sok penzt fizettem ki alberletre 2 ev alatt hogy vadonat uj autot tudtam volna rajta venni. Szerencsere vege az alberletes korszaknak, mar hazban lakunk amit hitelre vettunk. Ez sem olcso de ez egy hosszutavu befektetes. A hazunk mar most tobbet er mint amennyiert megvettuk. Ha eladnank, a bankot kifizetnenk akkor tobb penzunk maradna mint amennyit beletettunk.


Vannak iker unokatestvereim. Az egyik otthon, videken lakott mindig is, igy sporolt penzt, amikor meg lett komoly kapcsolata akkor vettek a parjaval hazat, ott helyben videken ahol a munkajuk is volt. Az ikertesoja pesten lakik mar legalabb 10 eve alberletben. A haz vasarlas szoba sem johet nala, szerintem nincs is sok sporolt penze, a munka pesthez koti es ott meg nagyon draga az ingatlan.


Lakashitel nem feltetlenul tobb mint az alberlet, sot... Eleinte ha tobb is, kesobb kevesebb lesz mert a torlesztoreszleted fix, az alberlet arak meg minden evben emelkednek. Vannak olyanok Magyaroszagon akik csaladi hazat vettek evekkel ezelott es a torlesztojuk 50.000 forint. Lehet hogy akkor soknak szamitott mikor felvettek a hitelt de ma mar szobat sem berelnel 50.000 forintbol.

2021. aug. 6. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Logikus lenne a szülőknél maradni csak nem vagyunk igazán jó viszonyban, nem szerencsés otthon maradni
2021. aug. 6. 07:13
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor menj. Legjobb lenne lakótárssal, kevesebb pénz. Az albérlet kényszerhelyzet. Ha jó a lakótárs meg a tulaj, szerintem nem rosszabb, mint otthon, és azt csinálsz, amit akarsz, nem kell a szüleinek beszámolni semmiről.
2021. aug. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%
Egy szoba Budapesten rezsivel kb 100 ezer. Lehet, hogy találsz olcsóbbat is. Ki tudod gazdálkodni a pénzedből?
2021. aug. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha jóban vagy a szüleiddel, akkor anyagilag mindenképpen érdemes velük maradni pár évig.

Ha viszont teljesen önálló életre vágysz, akkor albérlet. A függetlenségnek gyakorlatilag a lakbér lesz az ára.

2021. aug. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem vagy joba a szulokkel viszont anyukad meg lebeszelne a alberletrol?? Ezt nem ertem
2021. aug. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
42%

Röviden: sz@r.


Nem éri meg, tényleg sok pénz elvisz, ha pedig ilyen fiatal vagy jó melóval és otthon még marasztalnak is, akkor megteheted, hogy a fizetésed nagy részét félreteszed, és pár év múlva vehetsz saját lakást. A főváros meg már olyan szinten undorító, hogy ha ingyen lakhatnék, akkor se költöznék oda.

2021. aug. 7. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 paradicsom31 ***** válasza:

27 éves vagyok, és éltem már albérletben. Sajnos egyedül kellett megoldani, segítséget kaptam, és a fizetésem csak 150.000 forint.

Én azt tanácsolom neked, hogy 20 évesen még fiatal vagy, és ez a kereset nagyon jó. Én a helyedben maradnék még otthon, és ebből a fizetésből mindig tennék el sokat, hogy ha később házat/lakást szeretnék venni, könnyebb legyen :) meg most tudnak segíteni a szüleid.

Egy albérlet a mai világban drága. Én az ország keleti részén lakom, és bizony 100.000 forint alatt nem nagyon találsz albit. Nekem albérlő társam volt, de így is sok volt.

2021. aug. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 paradicsom31 ***** válasza:
Segítséget sem kaptam*
2021. aug. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!