Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lakáskiadásnál mire kell...

Lakáskiadásnál mire kell figyelni?

Figyelt kérdés

Mik a legfontosabb dolgok?

Mik azok a "praktikák" amivel minél jobban levédheti magát a tulajdonos?


Te hogyan adnád ki az ingatlanod?



máj. 14. 11:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Aláírt szerződéssel a legapróbb részletekre is kiterjedve. Olyan berendezéssel amit nem sajnálok és mindent lefényképeznék előtte. Cigányoknak nem adnám ki.
máj. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen legyen közjegyzői szerződés. 1 éves határozott idejű szerződést javasolnék, amit még lehet hosszabbítani számtalanszor. Ha gyerekkel költözőnek adod ki, akkor befogadó nyilatkozatot is kérj, mert néhány gyerekkel költöző visszaél azzal, hogy kicsit nehezebb őket kirakni mem fizetés esetén.

Átadásakor legyen körbefotózva a lakás (dátum legyen a fotókon).

máj. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

"Mik a legfontosabb dolgok?"

Hát mondjuk legyen egy lakásod.

máj. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
A legfontosabb, hogy közjegyzővel írjátok a szerződést. Ez biztosítja, hogy szükség esetén hamar ki lehet tenni akár rendőri segítséggel a bérlőt. Mezei szerződés esetén akár évekig járhattok bíroságra, miközben a bérlő nem gizet, nem költözik és leamortizálja a lakást.
máj. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a 2-es válaszoló nagyon jókat írt! Nagyjából ennyi a lényeg.

Illetve azzal kiegészíteném, hogy az árazás is fontos, ha nagyon olcsó jöhet bárki, bármilyen népség. Ha túl drága, akkor nehéz lesz kiadni, de nyilván a tehetősebb réteg fogja kivenni, esetleg a cigány maffiózó.

Bútort tekintve- szerintem nem érdemes a nagymama bútoraival, halottas ággyal, dohos konyhaszekrénnyel próbálkozni, mert baromi nehéz lesz kiadni megint, senki nem akar lepukkant csöves telepre költözni- attól,hogy albérlők ugyanolyan igényeik vannak, mint neked, vagy nekem.

máj. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is egyetértek az előzőekkel + mindenképp kérj 2-3 havi kauciót, fedezetként az esetleges károkra, ki tudja milyen család költözik be, mi anno így jártunk pórul!
máj. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem fontos, hogy ne dohányozzon a bérlő, de legalábbis ne bent. Másrészt biztonságból nem.adnék ki olyan lakást, ahol nyílt láng kell pl a főzéshez, fűtéshez. Előtte megcsináltatnám pl elektromosra a sütőt. Legyen biztosítva a lakás. Hallgass a megérzéseidre a bérlőkkel kapcsolatban. Ha kicsit is rossz érzésed van, vagy ha túlzottan nyájasak, behízelgők, keress mást. Ha jó a lakás és korrekt összegért akarod kiadni, akkor úgyis lesz rá elég jelentkező.
máj. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

“nem.adnék ki olyan lakást, ahol nyílt láng kell pl a főzéshez, fűtéshez. Előtte megcsináltatnám pl elektromosra a sütőt.“


#7, miért minősítesz le másokat?! Nem gyerekek vagyunk, miért gondolod, hogy mások bénák a gázhoz? Gyerekzár meg van rajtuk!

máj. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
37%
Azt minősítek le, akit akarok. Költözz máshoz.
máj. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!