Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kiköltöztem az albérletből, a...

Kiköltöztem az albérletből, a főbérlőmnek még nekem kell fizetni?

Figyelt kérdés
Fél éve kiköltöztem már az albérletemből azóta nem találkoztam a főbérlőmmel. Sajnos kiköltözéskor nem csináltam képeket a berendezésről és a mérőórákról mert azthittem majd együtt intézzük ezt. Többszöri megkeresésekre se reagált, erre a napokban azzal jött hogy a 2havi kaucióm nemfedezi a károkat és még én tartozok neki. A kérdésem az lenne hogy ha nem jelentett be, akkor ennyi idő után feljelenthet azzal hogy mekorra károkat okoztam és nem akarom kifizetni?

2021. aug. 15. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz belőle ügy nagy valószínűséggel, mert ezt csak a bíróság tudná eldönteni, azzal meg senkinek nincs kedve szívni. Neki is necces, neked is, ezért szerintem mindketten hagyni fogjátok a francba az ügyet.
2021. aug. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Még annyi lenne hogy a napokban találkozok vele mivel a kulcsok még mindig nálam vannak szeretném már végre visszaadni. Viszont ennyi hónap után köteles vagyok aláírni a kiköltözésről bármit? Mivel azóta már új albérlő van a lakásban nemtudom számít-e hogy megvan-e írva a kiköltözés. És ha olyan papírt akar aláiratni hogy én tartozok neki pénzzel? Rám tudja ennyi idő után bizonyítani hogy én voltam?
2021. aug. 15. 19:53
 3/5 qkker1 ***** válasza:
65%

Tegnap olvastam ugyanezt a tulajdonos /nem főbérlő/ szemszögéből!

Csak nem te voltál az is?

2021. aug. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Most tényleg azt kérdezed a kommentedben, hogy köteles vagy-e aláírni valamit, amit nem akarsz? :D Nyilván nem vagy köteles.

Bizonyítékokat a bíróságon lehet bemutatni, de nem fog vele szórakozni, hogy pert indítson, mert fizetni kell érte nem keveset és nem is biztos a végeredménye.

2021. aug. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xswerdy ***** válasza:
100%

feljelentést bűncselekmény esetén lehet tenni, nektek polgárjogi vitátok van, tehát feljelenteni biztos nem fog.


Amúgy mi a Te álláspontod? Szerinted a kaució értékében okoztál kárt/hagytál kifizetetlen számlát...? Csak azt vitatod, hogy annál több lenne a fizetendőd? Vagy szerinted neked még visszajár valamennyi?


Mert akkor te meg viheted a papírt, hogy neked mennyi jár vissza, és hogy írja ő alá. Ha nincs vita, akkor valóban az a normális, hogy a felek elkészítik az elszámolást, mindketten aláírják, és aki tartozik, az fizet.


Vita esetén ilyen kis összegű követelésnél első körben fizetési meghagyást kell kiadatni egy közjegyzővel, ha a másik fél vitatja a követelést, akkor válik perré.

2021. aug. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!