Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyibe kerülnek ezek a tételek?

Mennyibe kerülnek ezek a tételek?

Figyelt kérdés

Úgy általánosságban és a részetekről is érdekel a dolog. Albérletbe fogok költözni, de nem minden tételt tudok.


- Rezsi, közös költség, net, tv: 20-30 körül lesz tudomásom szerint, ez elég fix a helyen, ahova megyek.

- Bérlet: 10.000.

- Kondibérlet: 10.000.


- Tisztítószerek, ilyesmik havonta mennyi körül szoktak kijönni 1 főre?

- A kaja... Tudom, ez sokféle lehet és emberfüggő. Szeretnék újra edzeni, de annyira sosem néztem az árakat, itthon nem volt pénzügyi gondom rá. Szeretem a zabot, nagyjából minden nap ennék csirkemellet vagy halat, rizzsel vagy krumplival. Tudom, bután hangzik, de fogalmam sincs, hogy ez milyen körül jönne ki. Segítenétek?


Milyen egyéb költségekre kéne számolni és nagyjából mennyit szerintetek?



2021. aug. 28. 14:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Tisztítószerek + pipere (sampon tusfürdő, klotyópapír) igényektől függően 2-5000

Kaja: ha magadra főzöl és semmi extra, akkor 2000/nap elég lehet, de egy főre mindig többre jön ki.

Egyéb: fix egyéb költség szerintem nem nagyon van (ha se kocsid, se állatod). Viszont mindig van valami egyéb. Ruha, cipő, gyógyszer, anyuka szülinapja, tönkremegy valami esernyőtől a telefonig, nem sorolom tovább. Erre is legyen valami keret.

2021. aug. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%

Tisztítószert egyszer kell megvenni, az akár 3 hónapig is elég és sokféle nem is kell belőle: ablaktisztító, fürdőszobai tisztító, súrolókrém, mosogatószer, max 2000.


Kaja naponta kb 4000.


Tisztálkodószerek: embere válogatja, min. 8-9 000.


Fodrász megint csak az elvárásaidtól függ, min 5000.


Szórakozás: igény szerint.

2021. aug. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
2. kaja naponta 4000 az mondjuk akkor, ha majdnem minden nap étterembe mész vagy rendelsz, nekem napi 2000 simán elég rá és nem a legolcsóbb dolgokat szoktam venni.
2021. aug. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3. Reggeli, ebéd vacsorára írtam a 4000-et. Szerintem ennyi elmegy, de lehet, hogy tévedek.
2021. aug. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi tisztítószerekre, kozmetikumokra és háztartási szerekre havonta 15 ezret költünk. Hozzáteszem ebben már 1-2 vitamin is van. Tisztítószer nem kell minden hónapban, de ha 2-3 egyszerre fogy ki, akkor azért az összeg.

Ha ne szedsz vitaminokat, nem használsz csak alap kozmetikumokat (fogkrém, olcsó tusfürdő, sampon stb), akkor szerintem 6 ezer körül megáll az összes havi szintre levetítve. Lesz amikor szinte semmi, lesz amikor minden egyszerre fogy el.


Kaja nekünk 2 főre 100.000, otthon főzve. Ha rendelnénk sokkal több lenne. Azaz fejenként 50.000 (egészségesen - érzékenység miatti diétásan főzve).

2021. aug. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi 2 főre heti 30-40 ezerre jõvünk ki az Aldiban, mindent megvéve. Mondjuk ebben van olyan, mint a tejmentes feta sajt, meg a kókusztej, lazac és általában heti 7x eszünk otthon.


Nem eszünk sokat, a férjem 60 kiló alatt van én 50 alatt.


Viszont ebben nincs soha "készétel" (mert van egy rettenet hosszú lista, hogy mit nem ehetek) hanem mindent otthon főzünk alapélelmiszerből (hús, hal, zöldség, köret). Ha készételeket is veszel, az elvileg drágább lesz.


Illetve az elején számolj többet, mert egyszerre kell megvenned a konzerveket, mélyhűtött élelmiszert, fűszereket, alufóliát, takarító eszközöket és szereket stb.

2021. aug. 29. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én kaját rendelek, nem főzök és nem feltétlen igaz, hogy drágább, főleg nem 1 főnél. Napi menüt rendelek, ebédre leves+főétel meg egy főétel vacsira, ez mindössze 2200 ft egy napra. 30 nappal számolva 66 ezer, a reggelim meg kb heti 3-4 ezer, ami havi kb 80-ra jön ki összesen.

Kondibérletet nagyvárosban nem nagyon fogsz kapni 10 ezerért, inkább 15-20-al számolj.

A többit előttem leírták, bár soknál sokkaltam a tisztálkodószereket, pedig nő vagyok. Sampon, balzsam tusfürdő, dezodor - ezekre havi pár ezer ft megy el, átlag havonta kell venni. Sminket meg ilyesmiket meg félévente vesz az ember, nem nagy költség hónapra leosztva.

2021. aug. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!