Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit lehetne tenni határozott...

Mit lehetne tenni határozott idejű albérlettel, ha megint bezárnak az egyetemek?

Figyelt kérdés

Egyetemen tanulok, és itt lehet mindent olvasni arról, hogy most online, vagy jelenléti lesz az oktatás, egyáltalán az marad-e. Most még úgy van, hogy bejárós lesz, de itt már októberrel, vagy szeptemberrel tippelgetnek, hogy kitör a járvány és átállnak online oktatásra.

De lakni valahol kell addig, és mivel a kollégiumban nem vettek fel, így albérlet maradt, de szinte mindenki határozott idejű szerződést kért(min 1 év). Ha mégis bezár az egyetem, akkor mit lehet tenni az albérlettel? Mert nekem csak az egyetem miatt kéne, anélkül meg fölösleges kiadás. De ha a határozott szerződést felbontom, akkor nem csak a kauciót bukom, hanem még jogi eljárásban követelhetik 1 év fennmaradó összegét is.



2021. aug. 28. 18:38
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
92%
Ha mar alairtal valamit kerdezo, akkor probald meg lebeszelni a foberlovel, hogy kevesebbet/50%-ot kerjen, sok ismerosom ezt csinalta.
2021. aug. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért lett az gondolva, hogy már alapból aláírtam. Akkor nem kérdeznék ilyeneket. Még nem írtam alá semmit sem. Jövő héten lesz az aláírás közjegyzőnél, mivel nem találtam olyan lakást, ahol nem határozott idejű szerződést akartak volna. Az idő meg már sürget egy kicsit, mert jön a kezdés, így valamelyiket kellett választani.

Közjegyzős lesz a szerződéskötés, ő is készíti elő a papírokat, így nem tudom milyen lehetőségeim vannak a módosításra. Eddig egyszer költöztem, de akkor még mindenki el volt a határozatlannal, így ilyenre nem kellett foglalkoznom.(gondolom ők is tanultak az esetből) A szerződést pedig még nem kaptam kézhez, kértem, hogy küldje majd át előtte, hogy el tudjam olvasni.

2021. aug. 28. 23:11
 13/31 anonim ***** válasza:
12%

Hatarozatlan szerzodeses albit kell keresni, vagy pedig maradsz szepen a seggeden es nem mondod fel az albit, akarmi is lesz.

Vagy felmondod, de bukod a kauciot.

2021. aug. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
92%

"nem tudom milyen lehetőségeim vannak a módosításra"

Nem azert kuldi at elore, hogy aztan csak alaird, mint egy robot, hanem pont azert, hogy meggondolhasd, ugy akarod-e alairni vagy modositasokkal es ha modositasokkal, akkor milyenekkel.

2021. aug. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
91%

Nyilván olyan szerződést NE írj alá, amiben az van, hogyha felmondasz, a hátralevő időt ki kell fizetned!

Ez legyen eleve kizárt!

A szerződést NE egy évre kösd, hanem csak júniusig (9-10 hónap) a tanév végéig, mert nyáron nem akarsz ott lenni!

A közjegyzővel megbeszéled a bérbeadóval egyeztetve, hogy vismaior helyzetre (covid) mi a legújabb gyakorlat, ami mindkét félnek megfelel és szerződésbe foglaljátok.

Többet nem lehet tenni!

2021. aug. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
18%

"Többet nem lehet tenni!"

De, talán még többet is lehet tenni. Jókat írtál, ha továbbgondolja, lehet, hogy még valami eszébe jut, amitől még jobb lehet neki úgy, hogy közben a bérbeadónak se legyen rossz.

2021. aug. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
97%

#16

Szerintem pont erről szólt az utolsó előtti bekezdésem, a “Közjegyzővel megbeszéled...” kezdetű, de mindegy!

2021. aug. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
3%
Az csak a vis maiorról szólt, de azon kívül is belevehet még akármit is a szerződésbe, amit szeretne, ha a bérbeadó belemegy.
2021. aug. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
73%

#18

Nyilvànvaló, hogy a covidról szólt a válaszom, mivel arról szólt a kérdés is!

És természetes, hogy bármit bele lehet írni a szerződésbe, amiben megegyeznek és nem ütközik bűncselekménybe!...ez annyira evidens, hogy a hülye is tudja, csakhogy nem ez volt a kérdés!

Nos, nekem még korán van ehhez a teljesen felesleges szócsépléshez, így aztán magadra hagylak!

2021. aug. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
81%
Azért itt fontos a “ha a bérbeadó belemegy”, mert sokan abba sem mennek bele, hogy csak a tanévre szerződj egy év helyett, nemhogy a többibe. Megpróbálni persze meg lehet.
2021. aug. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!