Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » 3 albérletopciót kaptam az...

3 albérletopciót kaptam az elmúlt 2 napban külföldön, hogyan döntsek szerintetek? (27/F)

Figyelt kérdés

Prágában fogok dolgozni októbertől, és 3 hétnyi szálláskeresés után végre 3 opció is az ölembe "pottyant." Csak az érthetőség kedvéért 1 CZK=14 Ft nagyjából.


1. Ezt egy ismerősöm ajánlotta, akinek az ismerőse lakott ebben az albérletben, de mióta kiköltözött, sajnos nem talált senkit a helyére. Itt 10,000 czk lenne a szoba, viszont fizetnem kellene a srác bútoraiért, ami plusz 5,000 czk lenne. A szoba nem túl nagy, de el lehet benne lenni. Ja és Prága városközpontjában van, elég jó helyen. Itt 2 lakótárs lenne, mindketten dolgoznak, bár nálam idősebbek. Itt nagy előny, hogy valamelyest ismerem a srácot, aki itt lakott, szóval tudom, hogy ez nem kamu.


2. Whatsapon írt ma rám egy cseh srác, hogy a nővére kiköltözik onnan a férjével, és megüresedik a lakás, ketten lennénk benne a sráccal. Ez 8000 koronába kerülne, minden költség benne van. Elhelyezkedés: kevésbé belváros, de elég központi, és ahogy néztem innen a legközelebb a munkahelyem (ha persze nem kell home office-ban lennünk). A srác estére ígért képeket, elmondása alapján teljesen bútorozott és tágas.


3. Ez lenne a legolcsóbb, 7800 czk, tágas, bútorozott szoba. Itt egy 30 körüli nővel laknék együtt. Egyetlen szépséghibája van, hogy a konyha és a mosógép nem a lakáson belül, hanem az alagsorban található, lényegében a ház lakói mind itt főznek, de a srác szerint még senkit nem látott itt magán kívül főzni.


Kaució valszeg mindenhol lenne. A harmadik helyen 2000czk-t felszámol még magának a srác jutalékként.


Egyedül az zavar, hogy az 1. helyen (mivel tegnap kétségbe voltam esve hogy nem lesz szállásom, annyira nem írt vissza senki) eléggé megígértem, hogy lefoglalom a szállást, mert nem találtam semmi más opciót. Gáz lenne innen visszalépni?


Sajnos korábban nem tudok kimenni Prágába, így kénytelen vagyok képek és videocallok alapján dönteni.


Köszi előre is az értelmes válaszokat, segítséget!



2021. szept. 17. 12:18
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Még annyi-és ezt elfelejtettem leírni-hogy 3-asnál én vagyok a második jelentkező, a kettesnél nem tudom, hogy van-e, remélem nincs másik, az egyesnél én vagyok az egyedüli jelölt. Így az egyest akkor mondanám le, ha a második tutira bevált, mert azt nem akarom, hogy kiderüljön, hogy a 2-es bukó, és akkor semmim sincs.
2021. szept. 17. 15:00
 12/22 anonim ***** válasza:

#11

Hát, szurkolunk!

Mindenképpen írd meg, hogy alakult!

2021. szept. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Nagyon jól elbeszélgettem a sráccal a 2-es lakásból, egészen addig amíg elküldte a képeket. A hálószoba közös lenne...
2021. szept. 18. 13:01
 14/22 anonim ***** válasza:
70%

#13

Az eszem megáll!😳😳😳


Vannak ágybérletek, közös szobával, kolesz színvonalon, de azok nem kerülnek ennyibe! Teljesen etikátlan, hogy ezt rögtön nem írta meg neked!

Akkor marad az 1-es?... vagy keresgélsz még? ...én ezt tenném, mert a kapkodásból még sok jó nem született.

Legfeljebb ha kifutok az időből, akkor én is 1-2 hét panziót választanék ( lehet, hogy még a munkahely is fizetné) és akkor már ott helyben könnyebben találnék.

2021. szept. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
A harmadik kizárva: messze van mindentől, a konyhába és a mosókonyhába meg emeleteket kell lemászni. A kettesben bíztam nagyon, még a képek is tetszettek, csak teljesen félreérthetően kommunikált.. Azt írta h ő lakott ott és a nővére+ annak a férje és az ő szobájukat kapnám. De nem! Hanem 1 hálószoba van, ami bár tágas, mégis egy vadidegennel kéne osztozkodni. Sajnos 11 nap múlva költözöm, így nincs sok opcióm. Lehet szembejön még valami csodás ajánlat. Ki tudja. Nagyon bánom a kettes opciót, de ez egy párnak van, nem két 26 éves srácnak.
2021. szept. 18. 14:17
 16/22 A kérdező kommentje:
Az 1es opcio a legdragabb de ott ismerem valamelyest a volt lakot. Egyszeru viszont a szoba.
2021. szept. 18. 14:57
 17/22 anonim ***** válasza:
Nemeteknel tarsashazban megszokott h alagsorban van a mosogep.. a konyha az mas kerdes :D
2021. szept. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Hát, csak ha nincs egy közös tér, az úgy nem annyira kósher. Meg most nem örülnék neki, ha bárki eszegetne a kajámból.
2021. szept. 18. 15:54
 19/22 anonim ***** válasza:

Én is a kettest választanám. Egyes drága , minek vennéd meg mas bútorait, ha albérletet keresel... Harmadik sem rossz, persze csak ha nem szeretsz főzni, engem zavarna a közösködés.

Visszalépni nem gáz, mindenki pénzből él. Nem csoda, hogy ilyen feltételekkel sokáig nem találtak bérlőt.

2021. szept. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Bocsi, mégsem!! Most olvasom, hogy mekkora átverés. Ha ilyen tré a választék mégis jobban jársz az egyessel, ahol bár többet fizetsz, de legalabb biztos!
2021. szept. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!