Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » 3 albérletopciót kaptam az...

3 albérletopciót kaptam az elmúlt 2 napban külföldön, hogyan döntsek szerintetek? (27/F)

Figyelt kérdés

Prágában fogok dolgozni októbertől, és 3 hétnyi szálláskeresés után végre 3 opció is az ölembe "pottyant." Csak az érthetőség kedvéért 1 CZK=14 Ft nagyjából.


1. Ezt egy ismerősöm ajánlotta, akinek az ismerőse lakott ebben az albérletben, de mióta kiköltözött, sajnos nem talált senkit a helyére. Itt 10,000 czk lenne a szoba, viszont fizetnem kellene a srác bútoraiért, ami plusz 5,000 czk lenne. A szoba nem túl nagy, de el lehet benne lenni. Ja és Prága városközpontjában van, elég jó helyen. Itt 2 lakótárs lenne, mindketten dolgoznak, bár nálam idősebbek. Itt nagy előny, hogy valamelyest ismerem a srácot, aki itt lakott, szóval tudom, hogy ez nem kamu.


2. Whatsapon írt ma rám egy cseh srác, hogy a nővére kiköltözik onnan a férjével, és megüresedik a lakás, ketten lennénk benne a sráccal. Ez 8000 koronába kerülne, minden költség benne van. Elhelyezkedés: kevésbé belváros, de elég központi, és ahogy néztem innen a legközelebb a munkahelyem (ha persze nem kell home office-ban lennünk). A srác estére ígért képeket, elmondása alapján teljesen bútorozott és tágas.


3. Ez lenne a legolcsóbb, 7800 czk, tágas, bútorozott szoba. Itt egy 30 körüli nővel laknék együtt. Egyetlen szépséghibája van, hogy a konyha és a mosógép nem a lakáson belül, hanem az alagsorban található, lényegében a ház lakói mind itt főznek, de a srác szerint még senkit nem látott itt magán kívül főzni.


Kaució valszeg mindenhol lenne. A harmadik helyen 2000czk-t felszámol még magának a srác jutalékként.


Egyedül az zavar, hogy az 1. helyen (mivel tegnap kétségbe voltam esve hogy nem lesz szállásom, annyira nem írt vissza senki) eléggé megígértem, hogy lefoglalom a szállást, mert nem találtam semmi más opciót. Gáz lenne innen visszalépni?


Sajnos korábban nem tudok kimenni Prágába, így kénytelen vagyok képek és videocallok alapján dönteni.


Köszi előre is az értelmes válaszokat, segítséget!



2021. szept. 17. 12:18
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
Biztos, meg aztan sok hely alapbol butorozatlan. 70 ezer Ft sztem nem sok egy agyert, asztalert, szekert, szekrenyert cserebe. Aztan ha kikoltozom en is eladom.
2021. szept. 23. 14:55
 22/22 A kérdező kommentje:
Volt azota mas opcio is de a minimalis arkulonbozet nem eri meg azt az idot amit pluszban utazással kene toltenem.
2021. szept. 23. 14:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!