Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szegeden keresek albérletet a...

Szegeden keresek albérletet a párommal. Ilyen feltételek mellett hol lenne érdemes keresni?

Figyelt kérdés

Jelenleg én egyetemen tanulok(21), ő dolgozik(31). Rendszeretőek vagyunk, nem zajongunk, nem bulizunk.

Nem vágyunk semmi extrára. Csendes környék, egy szoba, egy konyha, egy fürdőszoba. Csillagászati árakat sajnos nem tudunk fizetni. Egy társas házban az élet mondjuk egészen megfelelő lenne.

Milyen környékre érdemes költözni? Esetleg tudnátok ajánlani megbízható oldalakat még?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2021. szept. 25. 18:32
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
A belváros felejtős, mert drága a külrészeken meg a dakoták vannak. Jól nézzetek körül!
2021. szept. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
18%

2.-nak.


Értem, hitelbe akarod verni őket. Csak valamit elfelejtesz. Ha nincs elég lóvéd, akkor mehetsz olcsóbb helyre, vagy haza. Nullán.


De ha a hiteltörlesztővel maradsz el? Bukod a lakást, meg a hitel is a nyakadon.


Persze tudom, te már 21 évesen vettél luxusvillát, diákmelóból.

2021. szept. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%

#3

Értem, hogy félreértetted.

Akkor rosszul fogalmaztam.

Erős iróniából írtam.

Hiszen a kegyetlen drágák az albérletek!

Hitel?

Eszembe sem jutott, de ha már felhoztad , akkor már leírom,hogy olcsóbb törleszteni

egy hitelt, mint egy drága albérletet.

Csak sajnos nagyon sokan nem tehetik meg, hogy lakáshitelt vegyenek fel, így ezt a tulajdonosok ki is használják és a piacra fogják az áremeléseket. (még jó, hogy van mire fogni miért kell árat emelni)

De ki a piac, ha nem maga az ember?

"Hitelbe akarom verni őket?"

Tudod mit?

Minden albérletben élőnek azt kívánom, hogy bárcsak fel tudnának venni lóvét a banktól lakásvásárlásra, hogy végre sajátjuk legyen és ne kelledjen a drága albérletet fizetni, ami soha nem lesz az övék!

Mert az albérlet árakat mindig is indokolatlanúl emelni fogják,ha nem is évente, de jelenleg annyiért adnak ki egy, albérletet, mint egy kereskedelmi dolgozó, vagy egy, orvos asszisztens, kórházi dolgozó havi fizetése.

Szerinted jól van ez így?

Nem azt kell mondani, hogy nem az albérlet a drága, hanem a fizetés a kevés, mert ha az átlag fizetés pl.havonta 600.000 forint lenne, abban biztos lehetsz, hogy a tulajdonosok 450.000 forintért adnak ki a lakásaikat.

Akkor is azt mondanátok sokan, hogy nem az albérlet a drága, hanem a fizetés a kevés?

Szóval, még egyszer azt kívánom az összes albérletben lakónak, hogy legyen saját lakásuk, hogy ne a tulajdonosok járjanak jól, hanem a saját lakásukat fizessék, még ha, 30 évig is.

Mert egy albérleti lakás ahogy már írtam, soha nem lesz a berlőé.

2021. szept. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

4.-re.


Megtörtént!


Melóhelyen hí a szomszéd, hogy kiégett az emelet, ahol az albérletem volt.

Olyan 1 hét kanapézás meg hotel után, a másik albérletemben voltam.

Viszont a többi lakó, akik hiteles vagy saját lakásban laktak, ők páran "rámentek". Volt aki még ma, 3+ év után is pereskedik a biztosítóval, a bankkal meg a tűzet okozó melós brigáddal. Volt pár aki elvált, miután a szülőkhöz kellett költözniük, mert a meglévő hitel + új albi + lakberendezés lenullázta őket, a szülőknél meg pokol volt nekik.


De van ismerős, aki a szemműtétje után elvesztette a munkáját, és bukta a havi 1M+ fizut (Pilóta volt.). Most takarít. Mondanom sem kell, a lakáshitelét is bukta, és az összes spórolt pénze ráment, hogy nullán ki tudjon szállni.

2021. szept. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

#5

Akkor ezzel azt akarod sugallni, hogy jobb ha senki nem vesz fel lakáshitelt?

Érdekes felfogás.

Na, jó, legyen így!


Nagyon sok egyedül élő és pár lakik albérletben, kiszolgáltatva a tulajnak.

És mindegyik tulaj, új gy mint a bankok, ragaszkodnak a havi pénzükhöz, amiért kiadták a lakásukat.

Ha a bérlő valami oknál fogva ekvedzíti egyik napról a másikra a munkahelyét és nincs spórolt pénze, mert pl. a drága albérlet mellett lehetetlen összespórolni százezreket, hogy anyagi biztonságba tudja magát érezni a bérlő, akkor a tulaj is ugyanúgy az utcára dobja a bérlőt, mint azt a bank teszi a hitelezővel.

Lehet, hogy van jó fej tulaj, aki engedi meg ott lakni továbbra is a bérlőt, de abban biztos lehetsz, hogy azt közli is a bérlővel, hogy amint lesz munkája, duplán fog fizetni a bérlő.

Mi jártunk így!

A páromat elküldték a munkahelyéről egyik napról a másikra, létszámleépítésre hivatkozva.

Közöltük a tulajjal, hogy nagy a baj,aki csak annyit mondott, "jó, de a jövő hónapban duplán fogtok fizetni."

Szerinted?

Szóval a tulajdonosok sem jobbak a bankoknál!

Volt, aki a fejükön felöl adta el a lakását, úgy, hogy még nem is tájékoztatott minket.

Lehet a szerződésre hivatkozni, de

akkoriban örültünk ha minél olcsóbban negússzuk, nemhogy még beépítse a tulaj az albérleti pénzbe a saját kiadását,amit a bérlőn hajtanak be mindig.

2021. szept. 26. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
90-110 + rezsiért már találtok normális (2 szobás) lakást. A belváros tényleg drága, de Szeged nem túl nagy, teljesen jó a lakóövezet is. A nagyon necces környékek nem tipikus albérlet helyek (a Cserepes sor nagyon kint van a kertes házas övezeten túl, a Mars tér pedig a belváros kellős közepe, ott úgyse találsz értelmes áron semmit), nem szokott gond lenni. A Csillag térre se mennék közvetlenül, de annak a környéke (akár egy tömbbel hátrébb is jó). A Csillaggal az a baj, hogy szürkületkor egészen sok "családi találkozó" van ott jó idő esetén.
2021. szept. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Csongrádi sugárút és környéke jó lehet.
2021. szept. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!