Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » 5 éve lakunk albérletbe, a...

5 éve lakunk albérletbe, a bérbeadó kb 1,5 évig adott nyugtát az albérletről, azóta semmi. Kérhetem visszamenőleg a többit ?

Figyelt kérdés
2021. okt. 12. 11:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%
Mondd, hogy a könyvelőnek kell.
2021. okt. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
34%
Miért ne kérhetnéd?
2021. okt. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

Attol meg,hogy adozik vki,nem kotelezo nyugtat adnia.

Valszeg visszaadta az adoszamot ,h ne kelljen nyugtakat irogatnia. Evente egyszer befizeti az adot es kesz.


Nemreg ellenoriztuk ezt a navnal.

Nem tudsz mit csinalni.

2021. okt. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

A tárgyévet kéthetes, ha még egyáltalán számlaképes.

Több évre hogyan képzelted?

2021. okt. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A nyugta a pénz átvételét igazolja, ha a munkáltató téríti az albérletet. Vagy pereskedés esetén kéri a bíróság.

Kérdező!

Valószínűleg a bérbeadó úgy gondolta, hogy 1,5 év alatt már megismertétek egymást annyira, hogy esetetekben nincs szükség nyugtára, ezt egyébként az eltelt 5 évetek is bizonyítja.

Nem tudom, hogyha nincs gondod a bérbeadóval, akkor minek neked a 3,5 évre visszamenőlegesen nyugta, mert sok értelme nincs!

Viszont a jövőre nézve kérheted, az 1-es jó indokot írt.

(A bérbeadó adózása nem a bérlő gondja, köze nincs hozzá.)

2021. okt. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

De van gondom vele, nem is kicsi..

A bérbeadó könyvelő. Számlakeképes, tudom. Az elején havonta hozta. Utána egy db ig semmi, aztán megjelent vagy 10 dbbal visszamenőleg.

Azóta meg egyáltalán egy db ot sem.

2021. okt. 12. 13:05
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
Kérni bármit kérhetsz. Aztán vagy megkapod, vagy nem. Normális emberek évekre visszamenőleg nem szoktak ilyet kérni, mert minek.
2021. okt. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%
És most igazából mi fáj neked?
2021. okt. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

#6

Kérdező!

Láthatóan kevered a nyugtát a számlával!

Azért mert a bérbeadód számlaképes könyvelő, még nem jelenti, hogy számlaképes bérbeadó is.

Most akkor mit kaptál te tőle 1,5 évig?

Számlát vagy nyugtát?

Én is könyvelő vagyok/voltam, 2 éve nyugdíjban és így kérdezem tőled, hogy minek neked visszamenőlegesen 3,5 évre a nyugta? (de akár a számla is, ha te viszont nem vagy vállalkozó)

Mondd el kérlek, hátha tudunk segíteni!

2021. okt. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
49%
9: Szia, meg tudod mondani, hogy ha van már kiváltva adószám (nekem), akkor mindenképp számlát kell adni? Köszi.
2021. okt. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!