Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Olyan kérdés lenne, hogy túl...

Alexandrovics kérdése:

Olyan kérdés lenne, hogy túl alacsony a villany számla(3-4ezer ft havonta)(0-24 több elektromos fűtőtest! ) mi a teendő és visszamenőleg tudnak e kérdőre vonni?

Figyelt kérdés

2021. máj. 12. 19:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mi van ? Magyarán kevesebbet mondasz be mint amennyi a tényleges fogyasztásod ?.

Egy darabik,lehet trükőzni,az órából nem tűnek el a számok,egy napon úgy is mennek ellenőrizni .

2021. máj. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy az előző bérlő fogyasztása alapján van megállapítva az átalányod? VAgy mi alapján fizeted a havi számlát????


Lesz év végén elszámoló számla, abban majd kifizeted a tényleges fogyasztást. Vagyis a különbözetet az átalányban már kifizetett "előleg" és a valós fogyasztásod között.

2021. máj. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem diktálunk eza durva. fél évente, évente jönnek leolvassák egy mágneses kütyüvel átlagot számolnak és erre ilyen összeget kapunk csekken!!!a ház lelakott és évek óta ennyi a villany pedig ketten élünk benne és fűteni ugye kell.
2021. máj. 12. 19:44
 4/12 mindentudó99 ***** válasza:
Ha az óra a hibás az az ő problémájuk. Mindíg ti laktatok benne. Nincs átkötve az óra előtt?
2021. máj. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem,előtte több tulaj is volt.de nincs átkötve semmi.2010 óta voltak itt előző tulajék és mindig ennyit fizettek(szülők),de sajnos elhunytak tavaly, mi egy éve lakunk itt és eddigi ellenőrzés mellett semmi hiba, javítás nem történt ám mégis nagyon kevés a rezsi, és az óra is nagyon lassan pörög.
2021. máj. 12. 20:04
 6/12 anonim ***** válasza:

"0-24 több elektromos fűtőtest! "


A fűtőtestek nem mennek 0-24-ben. Akkor sem ha látszólag be van kapcsolva. Van bennük termosztát, és ha a beállított érték alá megy a hőmérséklet, akkor melegítenek csak. Olyan ez mint a bojler, az is csak 1-2 órát megy naponta.

2021. máj. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ez alap esetben így is lenne hogy ha termosztátos lenne, de ezek a dögök ott kezdődnek hogy idősebbek mint én (37 vagyok) és, ha kap áramot, folyamatosan tűz forró nem áll le, szovjet :) nem ez a baj hanem hogy van belőle 3 egész nap megy és van itt nagy tv laptop,mosógép,világítás,hűtő,,nyáron klíma és a havi rezsi 3-4 ezer max...
2021. máj. 12. 20:39
 8/12 anonim ***** válasza:

Akkor valószínűleg szar a villanyóra. Ezért ti nem feleltek, DE ha kiderül hogy "okoskodva" lett valami (nem szándékos csalásra gondolok, akár egy maszek szomszédjóska villanyszerelő bütykölt valamit azán rossz helyre kötött 2 kábelt vagy ilyesmi) ami ezért elképzelhető, akkor nagyon ráfázhattok.

Én mindenképpen hívnék egy szakképzett szerelőt (de nem az áramszolgáltatótól nyilván, hanem "maszekot") hogy nézze meg, jól van-e bekötve minden. Mert az elmondottak alpján vagy rossz a villanyóra (ez nem a te hibád) vagy valami a villanyóra leőtt lett bekötve (ez a te felelősséged jogilag, még ha nem te csináltad és nem is tudsz róla)

2021. máj. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a tanácsot én is ebben gondolkodtam csak megerősítést vártam 🙏
2021. máj. 12. 20:56
 10/12 anonim ***** válasza:
Előbb nézd meg, hogy időközben nem járt-e le a villanyóra hitelessége.
2021. máj. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!