Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek mekkora havi...

Szerintetek mekkora havi keresettel kéne ahhoz rendelkezzek, hogy ilyen árak mellett belemerjek vágni egy albérletben való életbe?

Figyelt kérdés

Már nagyon nem bírom anyám. Illetve 24 éves leszek és amúgy is önállósodni szeretnék.

Jogosítványom nincs, leginkább Budapesten lenne értelme lakást találnom.


Külső kerületben láttam olyat ami tetszett, 140,000 forint a bérleti díj és 30,000 forintnak írják a rezsit a hirdetésben (ez mennyire szokott pontos lenni?) és 30m2 a lakás.


Jó drága.


De a biciklimmel legalább könnyen be tudok menni a munkahelyemre, csupán 10 perc alatt.

Ma napi szinten 2 órám megy el az utazásra összesen…


Csak szimplán kiváncsi vagyok, hogy Ti ilyen árak mellett, 1 éves szerződéssel mekkora fizetés/össz. kereset mellett mernétek belevágni?


Nem tudom pontosan, hogy az étkezés, ruházkodás, ilyesmik mennyibe fájnak nekem egy hónapban, mivel eddig viszonylag pazarló életet éltem.

De szeretnék elmenni egy minimalista irányba…



2021. okt. 25. 20:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Igen, drága.

Most lejjebb vannak az árak, még 40-60 nm-es lakások is 100-120-ért mennek a belső kerületekben.

Tegyél ajánlatot, de hagyd ott, ha nem enged. az ár legyen az első szempont, és csak azután minden más.

Ha sikerül rezsivel együtt 120-ig találnod, akkor 280-as fizetéssel már merhetsz. Meg kérdés, kell-e berendezni, gépesíteni, stb.

De ha csak anyukád miatt mennél, akkor lakrészben is érdemes gondolkodnod, nem csak önálló lakásban, az van 75-80-ért is. Legalább meglátod, hogy jössz ki.

2021. okt. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

Ezt csak most láttam meg: "eddig viszonylag pazarló életet éltem".

Tehát eddig még annyit se tettél, hogy a költözésre spórolj? Akkor mégse utálhatod annyira az életet anyukáddal.

2021. okt. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

De spóroltam, csak nem annyit amennyit lehetett volna (akár)…

Én a IX. kerületet néztem és annyira olcsó albérleteket amiket írsz, én nem találtam.


Amiről szó van az egyébként bútorozott és gépesített is.

2021. okt. 25. 21:21
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom, 250-300 nettó az, amivel biztonsággal bele lehet vágni. Ha nem bízol abban, hogy csak ennyi a rezsi, kérj tőlük korábbi közüzemi számlát. Persze figyelembe kell venni azt is, hogy olyan valaki is lakhatott ott előtted, aki másként fogyasztott. Lakhatták esetleg hárman, egy folyton főző-mosó anyukával, vagy lakhatta olyan is, aki heti egy-két napot töltött csak benne.... De legalább van viszonyítási alap.
2021. okt. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

Magamból kiindulva:


110 albérlet (11. kerület, ott ez egész olcsó)

30-40 rezsi

70 a havi bevásárlás

30 átlagban elmegy az éves nagy kiadásokra


Azt mondom, hogy átlag 230-250 / hó amiből nullán vagyok.


Ebben nincs utazási költség (céges kocsi)

Nincs telefon (céges szám)

Nincs bérlet

Nincs semmi extra előfizetés (Netflix, HBO)

Nincs benne káros szenvedély (sör, dohányzás, prostik)


Szóval egy alapvetően pazarló életet élő embernek, még olcsóbb albérlettel is 250-300 ezer minimum fizetés amiből kijön.


És akkor ez még csak az, hogy nullán vagy, ha előre is akarsz haladni akkor 100-200 ezret nem árt, ha félre tudsz tenni és még abból sem leszel egy hamar előbbre.

2021. okt. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%
Ez szerintem is drága egy 30 m2 ért. Keress tovább szerintem vagy alkudd le.
2021. okt. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%

Szia!

Mi 14. kerületben bérelünk 2 szobás lakást 130 + rezsiért. Ez egy teljesen bútorozatlan lakás volt, gépesítve. A rezsi nyáron 20 ezer körül alakult, télen + 15 ezerre tippelek a fűtés miatt. Szigetelt, de régi nyílászárók vannak, és mindent fogyasztás alapján fizetünk.

Én ha egyedül lennék nem bérelnék lakást, keresnék egy 10-12 nm-es szobát, és azt venném ki, akár bútorozatlanul is. Max. 65 ezer + rezsiért, többet nem ér. Mi nekünk az össz bevételünk 800 ezer Ft körül van.

Ha elköltözöl, szükséges 3 havi bérleti díj, és legalább fél éves tartalék. Ez szoba bérlés esetén 3x65 ezer + 6x150 ezer Ft legalább. Hagyd fel a pazarló életed, ha összegyűjtöttél ennyi pénzt, akkor bérelj egy szobát. :)


Kb. árak ezen felül:

kaja, ha főzöl 50 ezerből kijössz

háztartás, pl. wc papír, sampon, takarítószer, 5 ezer Ft

bkv bérlet 9500 Ft

szórakozás, ruha vásárlás, hobbi, és megtakarítás.

Szoba bérléshez nettó 200 a fizetés alja, ami kell, ha nem akarsz nyomorogni.

2021. okt. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%

"Külső kerületben láttam olyat ami tetszett, 140,000 forint a bérleti díj és 30,000 forintnak írják a rezsit a hirdetésben (ez mennyire szokott pontos lenni?) és 30m2 a lakás."


Vagy nagyon-nagyon-nagyon jó állapotban van és minden bútor és gépesítés zsír új, vagy brutálisan túl van árazva.

100 ezerért bérlek az átlagosnál jobb állapotú lakást belső kerületben, a rezsit fogyasztás után fizetem, nagyon ritkán van olyan, hogy a havi 20-at megközelítené a 35 négyzetméteres lakásnál közös költséggel együtt. Itt érzésem szerint a rezsivel és a bérleti díjjal is túllőttek a célon.

2021. okt. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%

30 nm2 ért 140+rezsi sok, új építű luxusnak mondható ilyen méretű lakások mennek ennyiért.


Egyébként én még egyetemen vagyok, mesteren. Havi több mint 400k nettó megvan fixen. De még így se merek elköltözni koliból (szerncsére jó szobám van, olcsó is stb., nem is lenne egyelőre értelme), de mester után el fogok albiba. És előre félek. Hiába lesz akkor már valószínűl 500+ a nettó fizum és egy szebb megtakarításom. Nagyon drága az élet. És egyszerűen fáj kiadni ennyit albira. Mintha égetném a pénzt. Meg persze jó lenne minimum annyit félre is tenni, hogy évekkel később lehessen saját.


Nálam csak a kaja inkább 100k minimum és túl sok extra nincs benne, annyi hogy egészséges ételeket meg táplálékkiegészítőket veszek. Mellette ruha, ápoltságra költés, pár program lányokkal haverokkal. Egyből kevés a 400k.És autóm még nincs is, meg semmim igazából. (szegény családból jövök) És megint nullán lennék 1 hónapban. Én inkabb 600-700k-ból mernék egy 150+rezsis albérletbe elmenni. Akkor már azt érezném, hogy talán megtehetem, és tudok befektetni is valamennyit. De persze ez mindenkinek más. Lehet ebből a szempontból megérné megvenni a lakást és a banknak fizetni, de az meg megint sok újabb kérdést felvet. Sokat kell keresni, ez mindenesetre bizonyos.

2021. okt. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%

Utolsó, én írtam hogy 100-ért bérlek és még kb 15-20 a rezsi. Nagyon kicsi lábon élek és így is 300-at legalább költök egy hónapban (de van hogy 350 fölött is bőven) és nálam sincs se kocsi, se drága hobbi, se drága ruhák, még csak igazán nyaralni se voltam évek óta, pedig nettó 750 körül keresek. Viszont csak így lehet értelmezhető összeget félretenni lakásra (vagy bármire ami nagyobb kiadás).

Én is anno addig húztam a kolit ameddig lehetett. Sőt, őszintén megvallva még mesterre is szerintem azért mentem, hogy legyen kollégiumom és ne vagyonokat fizessek albérletre. Annyit tudok ajánlani, hogy meg kell próbálni ismerősön keresztül keresni albérletet (pl. ő pont kiköltözik és te mész a helyére) vagy egy tényleg jó fej emberrel kivenni közösen valamit, ha már úgyis beleszoktál a kolis létbe. Bár nekem ez szóba se jöhetett, úgy voltam vele, hogy akkor is egyedül fogok bérelni valamit, ha piros hó esik.

2021. okt. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!