Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Vidékről felköltözni Budapestr...

Vidékről felköltözni Budapestre egyedül mennyire kivitelezhető/okos döntés?

Figyelt kérdés
Két kezemen megtudom számolni, hogy hányszor jártam Budapesten. Eddig még soha sem költöztem sehova. Vidéken élek, legrosszabb megyében a legrosszabb megyeszékhelyen és jövőre töltöm a 23. életévemet. Elvileg 2022-től 2 évig élvezhetném az SZJA mentességet, mivel Budapesten 2-2.5x többet lehetne keresni, ezért mindig is odaakartam költözni. Viszont ismerősön nincs ott, szinte csak magamra számíthatnék. Vajon mennyi lenne az ideális tőke ahhoz, hogy belevágjak? Illetve én, aki végképp nem vagyok jártas Budapesten, hogyan és mennyi időbe telne megszokni az új közeget? Mik BP jó kerületei? Egyáltalán vidéki létemre tudnék azonosulni a fővárossal? Egyedül mennyire lenne rossz élni ott? Vannak elképzeléseim, nem vagyok ötlettelen. Csak szimplán vannak kétségeim!

2021. okt. 27. 02:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%

Salgótarján? :)

Hidd el, imádni fogod Pestet.

2021. okt. 27. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

Ha az albérletet ki tudod gazdálkodni nem lehet gond.nem írtad mennyi lesz a bevételed, de igazából mindegy is. Ha rosszul is keresel és a lakhatàsod szegényes lesz az lényegtelen, hiszen vidéken is előfordulhat veled. Sőt...

Viszont Budapesten több esélyed lesz változtatni bármin is.

Az, hogy tudnál-e azonosulni Budapesttel videkiként tök más kérdés ez személyiségfüggő. De ha nincs herótod az emberektől a forgalomtól a zajtól amikor egy városba látogatsz nem lehet baj meg fogod szokni. Én videkiként Londonban is tudtam azonosulni és helytállni.

Mi az, hogy mennyi idő kell megszokni? 1 nap. 1 hónap.1 év. Vagy sose. Nem is kell megszokni, tudod a járást, a környékedet, de nem lesz a szülőhelyed sosem, nem lesz az, mint amikor hazalatogatsz.

Ha meg mégsem tetszik elköltözöl de én csak bàtorítani tudlak, hogy legalább kipróbàld

2021. okt. 27. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
Fiatalok ezrei teszik meg minden évben. Nem kell ennyire túlgondolni. Kipróbálod, adsz magadnak időt megszokni, de ha nem jön be, hazamész.
2021. okt. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
62%

Én vidékiként (tősgyökeres budapestiként költöztem LE) biztos, hogy nem Budapestre mennék, ha váltani akarok.

Mennék Győrbe, Debrecenbe, Sopronba, Szegedre, ha olcsóbbat keresek, Pécsre.

Néhányból a felsoroltak közül akár Ausztriába is lehet átjárni, tehát a munka mindenképpen biztosított, lehet élvezni a nagyvárosok nyújtotta előnyöket, a budapesti hátrányok nélkül.

Budapest, pont a rengeteg és szűrhetetlen mindenféle betelepülő miatt már olyan szinten el van aljasodva, le van terhelve és le van pusztulva - miközben baromi drága - hogy normálisabb ember nem megy oda, ha nem muszáj.

Nem tudom mi a szakmád, de amennyivel többet tudnál ott keresni, az elmegy az albérletre. Ha a centrumban laksz, minimum 120+rezsi alatt nem úszol meg egy 28-30 m2-es, 1 szobás albit, cserébe zajos, büdös, koszos. Ha kijjebb mész, akkor meg utazhatsz napi 2x 1,5 órát, míg elérsz bárhová.

Ettől még kipróbálhatod, nem kell nekem hinned!

De én aki már ismerem mindkét oldalt, váltásnak vidékről nem Budapestet tanácsolnám egy jó barátomnak, vagy a gyerekemnek.

2021. okt. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%
Ha nincs jó szakmád, ne gyere, mert nem lesz munkád.
2021. okt. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
96%
Hiába kérdezed, mik Bp. jó kerületei, azokat nem fogod tudni megfizetni.
2021. okt. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
67%

Abban az esetben költözz Budapestre, ha a lakhelyeden keresel nettó 150ezret, Budapesten meg 500ezer nettót!

Ebből a lakhatásodra elmegy mindennel együtt durván 200ezer és marad 300ezred minden egyébre. 100-150ezret havonta félre kell tenned, hogy ne maradjon még nyugdíjasként is a bizonytalan albérletezés.

A maradék 150-200ezernek szűken elégnek kell lennie az étkezésedre, közlekedésre, ruházkodásra, szórakozásra(?), orvosra, gyógyszerre és egyéb szükségletekre.

Innentől kezdve te döntöd el, hogy merre tovább!

2021. okt. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
86%
50 ezer alatt csak ágybérlet van, nézz itt szét: [link]
2021. okt. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%
Előbb kell valami vésztartalék kaucióra meg ha hirtelen kirúgnak próbaidő alatt. Ezt spórold vagy kérd össze kezdőtőkének. Közben kezdj el munkát keresni és nézd meg ingatlan.com-on, mennyi lenne az albérlet. Ha majd tudod, hogy na 1-2 hónap múlva tényleg kezdhetsz olyan helyen, amiből fenn is tudod magad tartani, utána vegyél ki valamit élesben. Ha nyitott személyiség vagy, hamar lesznek ismerőseid, majd barátaid itt is, na meg hetente-kéthetente hazamehetsz ápolni az otthoni kapcsolatokat.
2021. okt. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
80%

Budapest jó kerületei a budai oldalon vannak, közel a belvároshoz - kieső részekről akár órákba telik beérni pl.dolgozni. Viszont itt a normális lakások árai olyanok, hogy akár két átlagfizetés is kevés lehet rá. Javaslom, hogy inkább szobában gondolkodj.

Ha nem szeretsz otthon lakni, nem szereted azt a környéket, akkor érdemes megpróbálni, ha nem tetszik max.hazamész. Viszont ha csak azért jönnél, hogy többet keress, akkor mindenképp csak akkor költözz, ha az albérlet kifizetése után is még maradna az otthoni béredhez képest (hisz itt nem ismersz senkit, semmit).

2021. okt. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!