Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha veszek alberletet, de...

Ha veszek alberletet, de kozben ha sporolni akarok, és szerzek lakotarsat, akkor mit kell csinalni, hogy meg tudjuk egyeztetni?

Figyelt kérdés
Szerzodest kell? Megis hol?
2021. nov. 10. 15:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
99%
Albérlet nem eladó. Ha kiveszel egy lakást, a tulajjal kell megegezned a bérleti díjban, és abban, hogy lehet-e lakótársad, tarthatsz-e állatot stb. Szerződést is vele kell kötnöd.
2021. nov. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Ha pl nem szimpatikus a lakótárs, es megkerem hogy menjen el, akkor is tulaj fogja eldonteni?

Mintha 2-en fizetnek lakast?

En ugy gondoltam hogy en lennek a "fonok" a lakasban.... Lehet ilyet?

2021. nov. 10. 16:30
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg lehet úgy kötni meg a szerzödést - feltéve, hogy a tulaj beleegyezik abba, hogy legyen lakótársad -, hogy te írod alá, te szerzödsz vele, és a lakótársat meg te választod meg, illetve te döntöd el, hogy lakhat-e ott. Ennek az a hátulütöje, hogy az egész lakbért meg rezsit te fizeted a tulajnak, ha a lakótárs nem fizet, akkor az a te bajod, meg ha netán kárt okoz, azért is te vagy felelös.
2021. nov. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
95%

Ha megengedi a tulaj hogy kiadd a másik szobát, akkor is szerződést kell kötnöd a másik bérlővel.

A szerződés pedig kötelez, felmondási idő, határozott vagy határozatlan idejű szerződés, stb.

Valószínűleg nem vagy tisztában a fogalmakkal, nem úgy megy hogy kényed-kedved szerint kivágod az utcára.

2021. nov. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
3# na ezaz! Ha nem fizet, akkor kidobhatom, nem?
2021. nov. 10. 17:14
 6/20 anonim ***** válasza:
98%
NEM, ha nem fizet, akkor felszólíthatod, hogy fizessen, ha mégsem teszi, felmondhatsz neki - a három hónap felmondási idö után elküldheted. Ha közben nem fizet, azzal sem tudsz sokat tenni, legfeljebb ha van szabályos írásbeli szerzödésetek, akkor polgári epres úton megpróbálhatod visszaszerezni az elmaradt lakbért!
2021. nov. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Ahh, akkor igy tenyleg szar.
2021. nov. 10. 17:34
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2021. nov. 10. 17:34
 9/20 anonim ***** válasza:
96%
Több vele a bajlódás. Ha nincs egy normális ismerősöd akiben megbízol pénz terén akkor inkább ne. Ki tudja kit szedsz össze.
2021. nov. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Lehet hogy szobát fogok bérelni, csak én nem szeretem 2-nel tobb fot a lakasban.

Szeretem a csendet

2021. nov. 10. 18:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!