Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ahhoz, hogy valaki legálisan...

Ahhoz, hogy valaki legálisan bérelhessen albérletet kötelező bejelentett munkahely hozzá?

Figyelt kérdés
Azért tettem hozzá, hogy legálisan, mert ilyen haver kiadja havernak feketén, hogy ne kelljen adóznia utána a bevételből. Előre is köszönöm szépen a normális, értelmes válaszokat! :)

2021. nov. 26. 14:44
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
nem kötelező dolgoznia senkinek sem. így a bérléshez csak pénz kell ebben az országban.
2021. nov. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
99%

A bérlés legfőbb feltétele hogy legyen rá elegendő fedezeted, nem munkahely kérdése.

Ha te nemrég elvitted a lottó ötöst akkor nagy valószínűséggel már nem dolgozol, de lenne pénzed 100+ évre kibérelni egy kecót és még akkor sem kéne elmenned dolgozni.


Mindenképp legyen szerződés a bérleményről, az hogy utána a tulaj befizeti-e az adót az nem a te dolgod. Lehet neked közjegyző előtt kötött szerződésed is ha a tulaj nem akar adózni akkor nem fog. Attól te még legálisan bérled az ingatlant.

2021. nov. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
98%

Nem, dehogy. Nincs köze a kettőnek egymáshoz, sokan nincsenek is állásban, szabadúszók, önfoglalkoztatók, diákok, befektetők, nyugdíjasok....

A bérlő és a bérbeadó mindig kössenek szerződést egymás közt, ettől teljesen független az is, hogy a bérbeadó adózik-e a NAV-nak. Van, aki írott szerződés nélkül adózik, és van, aki mindent ledokumentál a bérlő felé, mégsem adózik.

2021. nov. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. nov. 26. 18:24
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagyon szivesen.
2021. nov. 27. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
59%
Nem, de a bérbeadó kérhet munkáltatói igazolást.
2021. nov. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6 És mit mond a bérbeadó ha közlöm vele hogy nincs munkahelyem?

De ha tetszik az ingatlan akkor hajlandó vagyok a saját számlámon elkülöníteni 12 havi részletet amire megbízast adok a bankomnak hogy utalja.

Gondolom a bérbeadó sem hülye.

2021. nov. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

7: Előre is kifizethetsz több hónapot, akár a komplett évet is.

Akkor nem fogja érdekelni, van-e havi bevételed, mert csak az érdekli, hogy ki legyen fizetve, amit tőle megveszel.

2021. nov. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem fogok hisz van pár ingatlanom kiadva, de erre céloztam amit írtál.

Nem kizáró tényző ha valakinek nincs munkahelye.

2021. nov. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!