Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit tehetnénk? Többi lent

Mit tehetnénk? Többi lent

Figyelt kérdés

Nemrég költöztünk albérletbe, csak rövid távra, mert tavasz vége felé elkészül a házunk.

Van egy két éves kislányunk aki szeret futkározni (nyilván) de bizonyos időhatárokon belül ( nem este 8kor dübörög)

Az alattunk lévő szomszéd rendszeresen 5 órától veri a csövet ( amit az egész lakóház hall) és már 2x fel is jöttek ( mindkétszer fél hatkor) hogy mi ez az irdalmatlan csattogás nem tudnak pihenni... ez annyi volt, hogy a kislány 2x végigfutott a lakáson.

Tegnap baromira elfajult a helyzet, elkezdtek nagyon kopácsolni, és erre fel lejött a felső szomszéd hogy ez a csőverés végigmegy az egész tizedikig, és ezáltal mindenki nyugalma meg van zavarva..

És hiába vagyunk betegek ( ja, covidgyanú sajnos) vigyük le a gyereket egy órára és lefárad ( hozzáteszem ha nem vagyunk betegek amúgy a gyerek bölcsisés ettől függetlenül hogy le van fáradva ugyanúgy szeret néha itthon is csibészkedni) nem fog futkosni... vagy picsázzam el.

Egyszerűen nem értem mi van az emberekkel. Itt sajnos tényleg baromi vékonyak a falak de nem tudom már mit tehetnénk... múltkor sétált a gyerek arra is verték a csövet... mondogatom a lánynak higy csendesebben mert “alszik alattunk a kisbaba” ( nincs alattunk kisbaba csak így ráveszem hogy ne futkosson :D ) , de nem hiszem hogy fél hatkor kb porazon kene tartanom a gyereket...

ti mit gondoltok erről? Tényleg nem tudom hogy velünk van-e a baj és higy kezeljük ezt az egészet.

Előzőleg is panellakásban éltünk de soha nem volt ránk panasz most meg betámadtak alulról felülről.



#gyerek #szomszéd #albérlet #kopogás #Jószomszédiiszony
2021. dec. 16. 12:21
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

"Nemrég költöztünk albérletbe, csak rövid távra, mert tavasz vége felé elkészül a házunk."


Lakásban és házban lakni két külön műfaj.

Lakásban az a szokás, hogy minél visszafogottabb, halkabb életet élnek az emberek, hogy a szomszédokat ne zavarják.

Így is adódnak oylan dolgok, amik áthallatszanak, mert a normál életvitellel járnak VAGY zajosabbak ugyan, de időszakosak, de muszáj, pl. felújítás, bútorszerelés, stb. Ha leejtesz valamit például, vagy elesel, az ez a kategória.


Vigyétek a játszótérre szaladgálni a gyereket vagy tornaórára, és tegyetek fel szőnyeget, PVC-t, stb.

Teljesen jogos, hogy elvárja, hogy ne a lakásban sportoljatok.

Én is bérlek óránként 4000 Ft-ért balett-termet magamnak és nem a lakásban ugrálok, mert ez a normális.


Eddig a legdurvább, amit hallottam és nem lehetett kivédeni, hogy valaki 13 óra munka után ment haza és 11-kor ugrókötelezett 20 percet.

Akkor egyszerűen EZ VAN akkor is, ha nem optimális. De egész nap szaladgálni a lakásban az nem mehet életvitelszerűen.


"múltkor sétált a gyerek arra is verték a csövet.."

Valaki mást is át lehet hallani, minden fal mentén emeleteken át közlekedik a hang, nem kell mindet magatokra venni.:)

2021. dec. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos sokan nem tűrnek semmi zajongást. A cső veréssel bele sem gondol, hogy sokkal nagyobb zajt okoz, ráadásul a ház többi lakójának is.


Legközelebb mondd meg, nappal nincs joga szólni, bármilyen zaj is keletkezik. Fúrni is lehet általában este 7-8 óráig.

A csőverés miatt pedig neked lenne jogod szólni a közös képviselőnek.

A felső szomszédodat pedig küldd el az alsóhoz, hogy neki háborogjon a csőverésért.

Kitartást tavaszig. Ne foglalkozz senkivel. Csukd rájuk az ajtót.

2021. dec. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát szerintem ha sportolni akarnék a lakásban pl tornázni ahhoz sem lenne semmi köze, mert nem maratont futok, hanem leterítem a jógaszőnyegem és eltornázgatok. Sok embernek sajnos nem fér bele az idejébe, hogy eljárjon terembe pl. vagy a futás szabadtéren nem opció. Sőt, akár egy szobabicikli vagy egy taposógép is járhat hanggal. Amúgy arra sosem volt panasz, mert én azt mindig halkan csinálom.


A gyerek sem egész nap futkos, neha neha ,de olyan mintha várnák az 5-fél hatot mint a messiást hogy verhessék a csövet.


Tudom milyen lakásban élni, 27 éve élek panelban :) sosem volt velünk gond, még a gyerekre sem volt sosem panasz az előző helyen. Gondolom ott felmérték, hogy egy kisgyerek néha ezzel jár. Hogy bújócskázik, vagy megszerez valamit és gyorsan elfut vele. Vagy csak szimplán rájön az öt perc :D


Alapesetben természetesen visszük a lányt mindenfelé, de így hogy betegek voltunk nem akartuk közösségbe vinni :) meg mi sem akartunk kontaktálni senkivel.

2021. dec. 16. 13:18
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
Habtapi.
2021. dec. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
18%

Kérdező! Én a helyedben egyszer szólnék kulturáltan, hogy ne merészeljék többet verni a csövet. Ha ennek ellenére még egyszer előfordul, azonnal lerohannék hozzájuk, teljes erőből verném ököllel az ajtót, közben a másik kezemmel nyomnám a csengőt, ha pedig ajtót nyitnak, elkezdenék hangosan üvölteni vele. Az ilyen szarháziak csak akkor vesznek vissza az arcukból, ha határozottabb vagy náluk.


És egyébként én is azt mondtam, hogy igyekezni kell egy panelban, vagy akármilyen társasházban minél kevésbé zavarni a másikat. DE egy gyerek természetszerűleg bizonyos mértékű zajjal jár, akármilyen jólnevelt is.

2021. dec. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Hívj rendőrt, ha veri a csövet
2021. dec. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!