Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A szomszéd méhészkedik, nem...

A szomszéd méhészkedik, nem lehet meglenni az udvaron, mit tehetnénk?

Figyelt kérdés
Sziasztok,kertes házban élünk a családommal,én,édesanyám,bátyám és édesapám. A probléma az hogy mellettünk lévő szomszéd kb,30-40 méterre méhészkedik...És tavasztól-őszig annyi méh van,hogy a medencéhez ki se tudunk menni mert körülbelül 100-200 méh lepi el egész nap. Édesanyám allergiás rá...ha kimegyek locsolni ma is például 3 csípett meg 10perc alatt...mit tehetnénk ezellen? a szomszéd nem hajlandó elvinni,pedig már többen is panaszkodtak az utcánkból.

2015. júl. 22. 15:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
87%
Forduljatok a jegyzőhöz birtokvédelemért. Szinte biztosan engedély nélkül űzi az ipart, szóval lehet jelenteni.
2015. júl. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
10%
Éjszaka takarjátok le a medencét, csak akkor vegyétek le, amikor használjátok.
2015. júl. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Jegyzőnél kellene bejelenteni szerintem is. Bár nekünk is volt méhész a szomszédunkban, de fura módon, azok nem támadtak ennyire, talán nem volt neki olyan sok. Én kicsi voltam, mindig kint játszottam és kb nyaranta 2-3 csípett meg.
2015. júl. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
25%

Nem tudtok tenni semmit. Kérjétek meg, hogy gondoskodjon a méhek itatásáról, és hogy ne felétek röptesse őket, és nem utolsósorban édesanyád allergiájáról is értesítsed a méhészt.

Továbbá ne hadonássz, ne kapkodj, és szürkületben locsolj, akkor nem járnak a méhek.

2015. júl. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
61%

Használsz valami illatszert? Arra nagyon beindulnak.

Az egyik telkemnél a második szomszédban van nyáron vagy 30 család, tavasszal még kétszáz, de még soha nem csípett meg egy sem, senkit.

Egy régebbi telkemnél is a második szomszédban volt méhészet, ott egyszer csípték meg apámat: húsvétkor, mikor pacsuliszaga volt.

De akinek eladtam a telket, azok férfi és nő is erősen illatosították magukat, őket egyszer végigüldözte egy raj a határon.

Amúgy jól írják, a jegyzővel kell beszélni.

2015. júl. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

nem használok semmilyen illatszert.

le van fedve a medence,de a fólián szokott lenni néha víz és nagyon sok megy rá...nem tudom hogy van-e engedélye,de a mellettük lévő szomszédba is kisgyerekek vannak és szoktam hallani ahogy ordibálnak szégenyek,hogy 'apa dongó'..

Engedélye nem tudom,hogy van-e de körülbelül 15-20 kaptárjuk van...és nem tudom de ez milyen módszer,hogy a szünetben(nyáron) nem tudunk medencézni,meg élvezni a nyarat,napozni (naptej illatanyagot tartalmaz) anélkül hogy a méhek támadnának...

2015. júl. 22. 15:58
 7/23 anonim ***** válasza:
58%
Ilyen nincs, kérj birtokvédelmet. Ez a pofátlanság netovábbja...
2015. júl. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Bob the builder ***** válasza:
30%
Bár szeretem a méheket,de rovarirtó. Előbb utóbb megoldódik a probléma.
2015. júl. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Kiirtani nem fogom természetesen őket,mert rengetek van,és nem szokásom rongálni az anyatermészetet,nekik is élni,kell de ez undorító már amit csinálnak,jegyzőhöz fogunk fordulni,köszönöm a segítséget,akinek van még ötlete az megoszthatná velem! :)
2015. júl. 22. 16:08
 10/23 acelsziv ***** válasza:
78%

Nagyapám méhészkedett és a szomszédja neki is lármázott - 40 év békés együttélés után amikor megtudta, hogy a mézből pénz van. De ez mindegy. Szóval a jegyző szerint a telekhatárra 4 méter magas sövényt, vagy más terelőt kellett tenni. A méhek itatásáról gondoskodni kellett. És nem volt mindegy a kaptárak tájolása sem. x méteren belül csak a kerítéssel ellentétesen, vagy párhuzamosan szabad röptetni őket. Mondjuk ez az Öregnél mind alap volt. Az a baj, hogy ebben a kánikulában nincs hordás és elkezdenek rajzani. Ezen részben lehet segíteni szaporítással, részben együtt lehet élni vele.

Ti mindenesetre forduljatok jegyzőhöz, aki megállapítja, hogy minden szabályszerű e.

2015. júl. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!