Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Tudnátok segíteni, hogy hol...

Tudnátok segíteni, hogy hol keressek lakást 1-2 hónapra?

Figyelt kérdés
Kismama vagyok, ami nyilván nehezíti a dolgot, de már képtelen vagyok az anyósommal együtt élni, egyszerűen olyan depresszióba sodródtam, hogy úgy érzem muszáj elmennem. Vettünk neki lakást, de oda csak február közepén/végén tud menni, addig szeretnék valami "menedéket" találni, ahol megélhetem és élvezhetem a babavárást. Hol keressek ilyet? Albérletet nem nagyon adnak ki ilyen rövid időre, airbnb-s lakások meg nagyon drágák ilyen időtávra
2021. dec. 19. 10:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, minél rövidebb távra bérelsz, annál drágább.

A legolcsóbb az éves díj.

Hogy érted, hogy 1-2 hónapra?

Szülőhöz, testvérhez stb. nem tudsz menni?

Február vége is még 2,5 hónap.

3-4 hónapra meg már találsz.

2021. dec. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Bérbeadó vagyok.A vízválasztó a 3 hónap. 3 hónap felett hosszútávú kiadásbak számít, nem kell hozzá külön adószám és engedély. 3 hónap alatti kiadás rövidtávú kiadásnak számít, ahhoz külön engedélyt kell kiváltani, adószámot, egyéb nyilvántartási számot is kell kiváltani, többfajta adót kell utána fizetni és a vendégeket szigorúan regisztrálniuk kell név és személyi igazolvány alapján. Emiatt albérletet 1-2 hónapra nem adnak ki. Maradnak a rövidtávú szállások. Ezeket az oldalakat tudom javasolni: szallas hu booking.com airbnb trivago agoda.com

Esetleg megpróbálkozhatsz albikereséssel a városod albérletkereső facebook-csoportjában. Hátha van a bérbeadók között, aki ezt feketén csinálja és bevállalja neked ezt az 1-2 hónapot.

2021. dec. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Apartmanokat keress, ott rövid időre is kiadnak lakásokat.
2021. dec. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 xswerdy ***** válasza:
100%

2: azért nem ennyire fekete-fehér a világ ezzel a 90 nappal. A normál ingatlan bérbeadásnál jellemzően 90 napnál hosszabb ideig van egy lakód, a szálláshely szolgáltatásnál pedig jellemzően 90 napnál rövidebb ideig. De van számtalan más jellemző is, aminek alapján eldönthető, hogy egy adott tevékenység hova tartozik. Bérbeadásnál jellemzően a rezsivel elszámoltok, szálláshely-szolgáltatásnál az benne van a díjban. Ez utóbbinál biztosítani kell ágyneműt, törölközőt, takarítást, a konyhában edényeket, bérbeadásnál ezek nem jellemzőek.


Szóval ha alapvetően ingatlan bérbeadással foglalkozol, és most éppen jönne egy bérlő, aki csak 2 hónapig maradna, nyugodtan kiadhatod neki a lakást, nem kell teljesítened a szálláshely szolgáltatás feltételeit.


Az egy másik kérdés, hogy akik ingatlan bérbeadással foglalkoznak, azok nem szeretnek két havonta cserélődő bérlőkkel bajlódni, általában úgy hirdetik, hogy minimum 1 éves szerződéssel. Úgyhogy a kérdezőnek azt tudom mondani, hogy valóban nem egyszerű ilyet találni. Inkább azt ajánlom, hogy az airbnb szerű oldalakon keresgélj. Ott lehet a meghirdetett árnál kevesebbet is ajánlani. Lehet, hogy van olyan, aki beállított jelentős kedvezményt hosszabb időre, de lehet olyan is, aki erre nem is gondolt, de ha megkeresed, akkor partner lesz egy jóval alacsonyabb árban. A téli időszakban amúgy sem pörög az üzlet annyira, most meg különösen.

2021. dec. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Merre keresel szállást és mennyi pénzt tudsz rászánni?
2021. dec. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tekintve, hogy most alig vannak turisták és nem repeszt az airbnb én simán ráírnék 1-1 szállásadóra, hogy ebben az időintervallumban mennyi kedvezményt adna. Ilyenkor simán hónapokig állnak üresen ezek az apartmanok. Több ismerősöm egyetemistáknak adja ki év közben az airbnbjét, nyáron meg turistáknak.

Ha gyorsítani akarod, akkor keress rá hónapos lebontásban, de még ha foglalt is 1-2 éjszakája közben, simán lemondhatja egy ilyen 1-2 hónapos bérlőért cserébe.

2021. dec. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
6: Van egy kivétel, ez a karácsony-szilveszter. Január 10-tól kezdődik az a pangás, amit mondasz, de valóban létezik. Február a leggyengébb hónap.
2021. dec. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, de gondolom nem is az ünnepek közepén tervez elköltözni, azt a 2 hetet már ki lehet bírni.
2021. dec. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!