Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit lehet tenni ebben a...

Mit lehet tenni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Kivettünk egy lakást úgy hogy legyen 15 napunk a költözésre. Január 1.én kéne elhagyni a mostani lakást, de dec 15től már kivettük a mostani, hogy legyen idő kitakarítani és költözni. Meg persze nyugodtan tölteni az ünnepeket.


Lakás kivételnél megnéztünk minden. Jónak tünt a lakás, de már akkor láttam a tisztító szerek között, hogy van 2 penész eltávolító. A WC-ben (ami külön van) láttam 1-2 pöttyök az ablak felett. Gondoltam ott van egy kicsi, ezzel élni tudok. Meg majd letakarítjuk ha újra elő jön.


A szerződés aláríásnál a tulaj mutogatta a kisebbnél kisebb hibákat és a legnagyobb amiért elénézést kért, hogy kicsi csöpög a csap, de megígérte hogy rögtön kicseréle. Így is tett. Átvételkor már új csak volt ott.


Megkérdeztük, hogy az egyik (nagy) szekrényt odébb tolhatjuk-e, hogy beférjen mellé az íróasztalom. Az volt a válasza, hogy persze és még tippeket is adott hogy csináljuk.


Átvettük a lakást szerdán, majd vasárnap jutottunk el a szekrény eltoláshoz.


Odább toltuk és az egész faj penészes volt. Látszott, hogy a szekrény eltolása nélkül a szerkény széléig letakarította a penészt és kezd vissza jönni. Nem tökéletes a világítás, de így hogy már tudta a szemem, hogy mit keressen a fal többi részén is láttam a nagyon halvány néhol pici penész pöttyöket, amiket már valószínűleg letakarított, meg picit látszanak.


Ebből egyértelmű volt, hogy tudott a dologról.


Amikor felhívtuk, hogy megtaláltuk nem lepődött meg. Azt mondta, hogy "Az előző lakó hagyatéka. Fújjátok le." Itt az ott hagyott penészírtó sprayre gondolt.


Mit gondoltok a helyzetről?


Ingatlanossal normális szerződést írtunk alá + most mennénk holnap közjegyzőhöz.


Ezek után aláírjuk?

Ha erre hivatkozva felmondjuk a szerződést visszakapjuk a kauciót?


Még azt akarja, hogy mi húzzuk el teljesen a szekrényt és takarítsuk le.


Ezek után maradnátok?


Nem tudom mi volt a végjátéka. Lehet 1 hónap mulva, amikor már látható lett volna a szekrény elhúzása nélkül is nekünk és felhozzuk neki, akkor mi lettünk volna a "hibásak", mert nem szellőztetünk eleget stb... és ránk veri a megjavítási költséget.


Vagy csak reménykedett, hogy semmi nem lesz. Az 1 év alatt, amíg ott leszünk és remélhetőleg nem jár egészségügyi problémákkal nekük a dolog?



2021. dec. 20. 22:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
49%

Mivel egyelore nem irtatok ala semmit, a kauciot azonnal kerjetek vissza es ne koltozzetek oda. Az ilyen sulyos peneszfertozestol ti is betegekek lehettek, ne kockaztassatok. Ugyvedetek legyen, mert az ingatlanos nyilvan a tulaj erdekeit kepviseli, es mindent meg fog tenni hogy ne kelljen visszafizetnie.


Fenykepezzetek es kamerazzatok mindent, a szemelyes beszelgeteseket is vegyetek fel!

2021. dec. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%
Ha tetszik a lakás, akkor takarítani, fertőtleníteni, lakni.
2021. dec. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

Mindent elhúzni, letörölni, és egy napig ózonozni.


A penész nem éli túl.

2021. dec. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Réges-régen laktam egy olyan lakásban, ahol ugyanígy a szekrény mögött penészedett a fal. Az oka az volt, hogy a szekrény mögött egy külső fal volt, tehát nem szomszéd felőli, nem volt szigetelve a ház, a nagy szekrény miatt nagy felületen az a fal hideg is maradt hiába fűtöttük a lakást és a ruhaszárító is ott volt, kisgyerek miatt rengeteget mostunk akkor, nagyon sok volt a pára is.

Ha itt is hasonló a helyzet, akkor hiába tünteted el a penészt, a téli hónapokban ez mindig probléma lesz.

2021. dec. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

4# Pontosan ez a probléma.


1# Már aláírtuk a szerződést és leraktuk a tárgyhavit és átvettük a lakást. A közjegyzőhöz csak most kaptunk időpontot, tehát már nem tudunk csak felállni és elmenni.

Itt inkább arra lette volna kíváncsi, hogy ez elegendó ok arra, hogy instant szerződést bontsunk, mert a tulaj nem megfelelő állapotban adta át a lakást (más mint ami a szerződésben van) és ezzel ő szerződést szegett, így vissza kapunk mindent.


... de valószínűleg maradunk, mert kinek van kedve most költözni.


Csak inkább amiatt van bennem, hogy el kéne menni, mert itt a tulaj szándékosan megtévesztett minket. Tehát nem a penész a legnagyobb probléma a fejemben, hanem hogy becsapott a tulaj.

2021. dec. 20. 23:43
 6/16 anonim ***** válasza:
55%

Elég ok a felmondásra, lakhatatlan a lakás.

És, ha nem akartok betegek lenni, akkor ne költözzetek be!

2021. dec. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%
A penészt sok helyen kezelni kell. A mi lakásunk tök száraz volt mindig. Kiadtuk, beköltöztek, most olyan mint egy dunsztosüveg mert maxon megy a fűtés, nem szellőztetnek és bent szárítják a ruhákat. Jönnek, hogy minden penészedik. Erre mit lehet mondani? Lakhatatlan a lakás?
2021. dec. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%
Utolsó, remélem nagy a kaució, mert teljes vakolatcsere nélkül nem szabadulsz meg a penésztől
2021. dec. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
73%
Ezzel neked sem sok dolgod van, csak meséltem, hogy mi a helyzet.
2021. dec. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

7# Igen, de mondani kell ha a fal nagy része penészes kivételkor, nem reménykedni hogy nem vesszük észre.


Majd mikor észre vesszük nem annyival elintézni, hogy mi oldjuk meg.

2021. dec. 21. 08:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!