Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet, mit tudok tenni...

Albérlet, mit tudok tenni ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

zóval az történt meg velem, hogy bérbe vettem egy minigarzont Budapesten.

Mikor felhívtam a meghirdetőt azt mondta, hogy jókor hívom, mert szeretné végre lezárni a dologt, szóval kb. másfél óra múlva jó lenne, ha oda tudnék érni. Taxiba ültem, mert a BKK szolgáltatásaival több időt vett volna igénybe a dolog, előtte pedig még telefonálnom kellett, szóval kiadtam erre 5000ft-ot...

Amikor ott voltam, rendkívül szimpatikus volt a tulaj, mondta, hogy ez viszont is így van, szóval szeretné, ha akkor én költöznék oda. Határozatlan idejű szerződést írtunk, kifizettem a 2 havi kauciót és az első hónapot is. Kp-be oda adtam... Ő külföldre utazott volna hétfőn, ezt mobdta is, hogy ezért is szeretné ő ezt minél hamarabb letudni, de majd csak akkor tudja ide adni a kulcsokat, meg minden. Ez számomra tök érthető volt...mert hát addig is aludnia kell valahol. Még sose csináltam ilyet és senki nem mondta még el, hogy ezt a dolgot miként kéne lebonyolítani...

Ma hajnalba felébredtem és alig bírtam elaludni, olyan rosszul kezdtem el érezni magam. Aztán reggel (vasárnap) írt nekem egy sms-t, hogy az élete váratlan fordulatot vett és nem tudott megvárni, szóval ő már úton van, de ezért tárgytalanná vált a dolog, írjam meg a számlaszámom és ő majd átutalja a külföldi számlájáról a pénzemet, vagy ír egy csekket...

Hát szóval nem tudom, szerintem ha valaki kiad egy lakást az egy felelősség teljes dolog és szerintem ilyet nem lehet csinálni, főleg, hogy aláírtuk azt, hogy 23-án elfoglalhatom a helyet.

Segítsetek kérlek, hogy mik ilyenkor a jogaim, követelhetek-e legalább honoráriumot, ha már így átb*szott?

...hát elég szörnyű csapás ez most nekem, kérlek segítsetek!!!



2017. okt. 22. 10:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is meg kéne nézni, valójában kinek a nevén van az a lakás. Láttál személyit, bármilyen fényképes igazolványt a tulajtól? Ugyanis ennek az egésznek nagyon átverésszaga van, szerintem cseszheted a pénzedet. Jó eséllyel sose volt az illetőé, vagy ő is bérelte, vagy csak valahogy volt hozzá kulcsa, amúgy semmi köze hozzá. Gondolom, telefonon már el se tudod érni, emailcímet se tudsz.

Kedden vándorolj be a földhivatalba és nézd meg a tulajdoni lapot (a megtekintés ingyenes), ha egyértelmű, hogy csalás áldozata lettél, tegyél feljelentést a rendőrségen. A jövőre nézve pedig: ilyenbe SOHA nem ugrunk be, hogy csak akkor tárgyal, ha azonnal mész, mielőtt pénzt adunk ki, leellenőrizzük az illető és a lakás adatait, kauciót és bérleti díjat pedig nem készpénzzel, hanem lehetőleg átutalással intézünk, ellenőrzött bankszámlára, annak nyoma van, könnyebben vissza is szerezhető a pénz. Még jobb a paypal. A közleménybe pedig beírjuk pontosan, hogy mi az, amit utalunk. Még így is benne van a pakliban, hogy átvágnak, de kp-vel fizetve, mindenféle ellenőrzés nélkül sokkal nagyobb az esélye.

2017. okt. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elővette a személyiét, csak nem vettem a kezembe, az asztalra volt téve, onnan írta le a sz.i.számát. Mikor ott voltam, megadott egy másik számot, hogy a későbbiekben ott tudom majd elérni, ma próbáltam hívni, nem vette fel.
2017. okt. 22. 11:53
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál!
2017. okt. 22. 12:02
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedbe odamennék a címre. Lehet, hogy ott van még.
2017. okt. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 xswerdy ***** válasza:
100%

Ha ő elállt a szerződéstől, akkor a kifizetett pénzen kívül a többi költséged megtérítését is kérheted (pl. taxi), de nagyon gyanús az ügy. Mindenesetre a számlaszámodat küldd el, arról levenni pénzt nem tud, csak küldeni. Online is évente 2 tulajdoni lapot lekérhetsz, ha van ügyfélkapud, ezt megteheted még a hétvégén. Ha az ingatlan tulaja más, akkor fel kell jelenteni.


A csekket ne fogadd el, azzal sok külföldi oldalon is próbálnak átverni.

2017. okt. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 xswerdy ***** válasza:
mármint évi 2 tulajdoni lapot ingyen kérhetsz le online. (az ingyen kimaradt az előző kommentemből)
2017. okt. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kedden menj be a rendőrségre és jelentsd fel. Egyértelmű, hogy csalóval van dolgod.
2017. okt. 23. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vegul mi a helyzet?
2017. okt. 30. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!