Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A tulajdonos nem akarja...

A tulajdonos nem akarja visszaadni a kauciót, ezekkel az indokokkal jogos?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy 8 éve bérlek egy panelgarzont, de mivel meghalt sajnos a Nagyim, már nincs szükség rá, ezért szóltam a tulajnak, hogy kiköltöznék. A tulajdonost egyébként ismerem, valamikor az évfolyamtársam volt, de végülis ez már mindegy. Az elmúlt évek során mindig pontosan fizettem, ő, mivel vidéki Budapesttől 200km-re lakik, évek óta nem járt a lakásban. Most azonban kiakadt, hogy:


1.Ő miattam nem tudta használni a lakást, pedig néha feljött volna ő vagy a szülei Budapestre, de mivel én laktam ott, nem volt hol aludniuk. Igen, évekkel ezelőtt valóban felmerült egyszer a dolog, de én mondtam, hogy bocs, nem szeretném egy hétig kerülgetni a szüleit egy 30nm-es garzonban (!) és azt sem, hogy ott legyenek úgy, hogy én nem vagyok ott.


2. Lelaktam a lakást. Semmit nem tettem tönkre, de úgy gondolom némi amortizációnak 8 év után bele kellene férnie. Igen, megkopott jobban a linóleum, a falak is koszosabbak, megszívta a nap mégjobban a kárpitot stb. Hozzáteszem, már amikor beköltöztem is elég rottyon volt a kégli, szoci linóleummal, nagyiszekrénnyel, "ahogy kell". Egyébként sose jött ellenőrizni, pedig bármikor megtehette volna, és egy vasat nem költött az évek során a karbantartásra (létfontosságú dolgokat, csöpögő csap, stb én csináltattam meg)


3. Ő 4 éve nem emelet árat. Most komolyan nekem kellet volna könyörögni, hogy légyszíves hagy fizessek már többet?! Szerintem azért így sem volt azért annyira kevés a 75+ rezsi egy ilyen állapotú lakásért (lepusztult bútorok, ócska nyílászárók, se légkondi, se szúnyogháló, se mosogatógép, csomó dolog amit sokan ma már alapnak vesznek)



2021. dec. 31. 13:28
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ha nem emelt árat 4 éve akkor jogos.
2021. dec. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
De akkor is, ezt meg kellett volna beszélni nem? Nem is annyira a 100 ezer forint a baj, hanem a stílus és a vádaskodás...
2021. dec. 31. 13:34
 3/31 anonim ***** válasza:
17%

Az biztos hogy nem jó érveket hozott fel.

Nem zavart

Nem emelt

A kaució is alacsony volt.

A lakást ki kell festeni.

Ha te fested ki akkor dolgozhatsz vele plusz az anyagköltség.

100 ezer forint nem egy hatalmas összeg ma már.

2021. dec. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
94%

Hülyeség az összes kifogása és én a nyakára járnék a pénzemért...

1. Dettó hülyeség, nyugodtan mondhatod neki, hogy ugyan valóban nem tudtak a lakásban aludni, de a bérleti díjból 1 hétre egy jobb szállodára is futotta volna...

2. Nyugodtan gyűjtsd össze ezeket a dolgokat, hogy mikre költöttél és mondhatod neki.

3. Hülyeség. Akkor most az áremelést fizeted meg utólag vagy mi?


Kifizetted már az utolsó havi lakbért? Ha nem, addig tartsd vissza, amíg meg nem állapodtok. Ha nem adja vissza, akkor lépj le. Ha 8 év után így áll hozzád, akkor ez van.

2021. dec. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
91%

Ezekkel az indokokkal felejtős a részéről.

A kaució teljes összege visszajár neked.

Ha van szerződés, akkor nem fizetném ki az utolsó havi díjat, ha már megtetted, akkor hivatalos útra terelném a dolgot, mert egyértelműen neked van igazad.

Ha nincs szerződés, akkor visszatarthatod az utolsó havi díjat, és izmozhattok a végtelenségig; kérdés, mennyire éri meg - talán felezhetnétek, akkor is, ha nem igazságos...

2021. dec. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
#3 Azért 8 évvel ezelőtt a 100e ft kaució nem volt kedvezményes...Mellesleg én sem frissen festett lakásba költöztem, nekem most miért kellene fizetnem/kifestenem?
2021. dec. 31. 14:14
 7/31 A kérdező kommentje:
Amúgy, meg igen emelt (csak az utolsó 4 évben nem) mert 50+ rezsi volt az eredeti ár, abból lett 75. Ez pesze jogos,mert minden drágul, de ne adja már úgy elő mintha szívességből engedett volna ott lakni...
2021. dec. 31. 14:17
 8/31 anonim ***** válasza:
90%

1. Igen, a bérleti díj összege azért annyi, amennyi, hogy fedezze a lakás átengedéséből eredő hátrányokat.

2. Igen, a bérleti díj összege azért annyi, amennyi, hogy fedezze a lakás állagromlását.

3. Szerződést módosítani nem lehet utólag. (Kizárólag a Fidesznek, lásd pl. a korkedvezmény utólagos eltörlése, több év távlatából való utólagos adóemelés. De a lakástulajdonosoknak nem.)

Szóval, mindenképpen visszajár a kaució, ha semmi olyan különösebb probléma nem merült fel, ami nem a lakás normál használatához köthető.

2021. dec. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
3%
Szerintem itt az elvekről van szó. 75+rezsiért Bpn laktál evekig. Basszus 100 ezer ftrol van szo nem lehetsz ekkora szarrágó. Indokok ide vagy oda. Én helyedben hagynám a fenébe és elkönyvelném, hogy még igy is bőven jól jártam.
2021. dec. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
5%
7: de ez pedig szinte a szivesseg kategoria, nagyon el vagy tevedve. Volt h 120-150 e volt egy panelgarzon a külvárosban....
2021. dec. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!