Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha találnátok az utcán vagy...

Ha találnátok az utcán vagy bárhol egy nagyon drága telefont, visszaadnátok a tulajdonosának vagy megtartanátok?

Figyelt kérdés
2016. márc. 20. 10:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Jobban jársz, ha visszaadod, mert 1. letiltatja és használhatatlan lesz, 2. GPS- szel bemérhető és igen könnyen lopási ügybe keveredhetsz.
2016. márc. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem én találtam a telefont, én hagytam el a sajátom. :(

Egyébként én is visszaadnám mindenképp, csak kíváncsi vagyok, mások hogy állnak ehhez.

2016. márc. 20. 10:57
 3/16 anonim ***** válasza:
23%
Hogy lehet elhagyni egy telefont? Az mindig a zsebedben vagy a táskádban van. Én rendszeresen ellenőrzöm, akárhonnan jövök is el, hogy megvan-e még a telefon a zsebemben. Sőt, menet közben is többször. Felelőtlenség. Szerintem nem fogják vissza adni, én sem adnám. Amit találsz és nem lopsz, az a tiéd.
2016. márc. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
69%
De bizony lopás utolsó. Bűncselekményt követsz el ha nem adod vissza. A talált dolgok nem a tied, jópofa is lenne.
2016. márc. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
63%
Ne legyünk már álszentek. Adná vissza a fene. Én legalább bevallom. Meg lehet oldani, hogy ne mérjen be és hasonló. Az sem hat meg, hogy lopás. Bőven van kiről példát venni az országban. Sajnos. A régi törvények szerint az összes politikus kezek nélkül mászkálna.
2016. márc. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Blade Bone ***** válasza:
Háát, hogy őszínte legyek én visszadnám, ha lenne infó a tulajról, de most így reklámozni nem kezdeném a dolgot, mert ki tudja ki jelentkezne, meg nem szeretem az ilyesmit eleve.. Szóval lehet haza se vinném.
2016. márc. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 PZA ***** válasza:
100%
Visszaadnám. Engem már kerestek meg, hogy elhagytam a telefonomat és mehetek érte. Jó érzés volt.
2016. márc. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
66%

5/7-es

Mindenki maga dönti el, hogy kiről vesz példát..

Ha te a politikusokról, és azt hiszed, hogy amiért ők ilyenek te is lehetsz, akkor buta vagy mint egy tök... És te vagy az álszent, mert rájuk fogod, hogy te is egy lelkiismeret nélküli tolvaj vagy... Kicsit sajnállak, és "irigyellek" az egyszerűségedért....

2016. márc. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
100%
Ha IMEI szám alapján letiltatod a készüléket a szolgáltatónál, akkor nem tudják használni. Ezt nem tudja kikerülni az akinél van a telefon. Csak ha vér profi hacker, abból meg kevés van, nem hiszem, hogy pont egy ilyen ember találta meg a telefont. Én már többször találtam ilyesmit, mindig visszaadtam. Mindig hálás volt az illető. Szerintem ez alap.
2016. márc. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Valamiért nem értek egyet veletek. Ha én valamit elhagyok (pl az iskolában egy pix) akkor azt nekem senki sem adja vissza, s akkor én miért cselekedjek ellenkezőképpen. A telefonokra meg illik vigyázni (főleg ha drága) így ha valaki elhagyta a sajátját az az ő baja.(ezt nem sértésnek szántam) Ha valahová viszem az enyémet vagy a kezemben vagy a zsebemben van. Persze nem beszélném le a perceit, olvasgatnám az üzeneteit s hasonlók, de a tulajt biztos nem kezdeném el keresni. Ez az én véleményem erről a helyzetről.
2016. márc. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!