Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként felkeresnéd és...

Keresztényként felkeresnéd és visszaadnád a talàlt pénztárca a tulajdonosát?

Figyelt kérdés
Nagyjából 6000 ft kézpénzzel és iratokkal benne. Ha nem adnád vissza az lopásnak számítana? Ôszinte válaszokat kérek csak hívõktõl.

2019. szept. 28. 17:18
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne adnám vissza? 😮
2019. szept. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, még nem keresztényként is.
2019. szept. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
5%

Mii?? Természetesen. Őszintén, én ilyenkor a kép alapján próbálom eldönteni, hogy mennyire jó ember, ha erősen rossz, csak az iratokat adom visza, a pénzt meg jó emberekre költöm.


Nem számít minek számít a jog szerint, ha tuti, hogy a jót szolgálod vele.

2019. szept. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
Igen, visszaadnám!
2019. szept. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
84%

Igen. Én mindig reménykedtem benne, hogy egyszer találok ilyet és örömet okozhatok a visszadásával. (ha nem is kapk cserébe jutalmat).


Most már a pénzt sem veszem fel, ha találok (hátha másnak örömet okoz, nem azért mert lopásnak gondolnám).


Amikor megkérdezik valamiről, hogy az enyém-e, teljesen természetesen öszntönből megmondom, hogy nem. (volt már, hogy nem értettem, hogy mit akanak tőlem annyira tesztelgették, hogy nem én hagytam-e el a pénztárcámát. Aztán csak nekem akarták adni, de megmondtam, hogy tényleg nem az enyém, nem is láttam soha).


Persze nekem is van egy sötétebb oldalam, amikor mások fejével akarok gondolkodni. Olyankor átjár mások érzése. És nagy a kísértés, hogy ne nézzek be pl. egy nyitott szekrénybe. Olyankor átmegy a fejemen az érzés, hogy milyen izgalmas stb..., de azt mesterségesen kiölöm gyorsan.

Meg vannak ellenérzések is, hogy ha visszadom a pénztárcát, akkor én leszek a tolvaj, csak csapda, behívnak és lemészárolnak stb... (ez szokott legritkábban a fejemben lenni).

2019. szept. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
72%
Viszont kezdek hideg és szívtelen lenni. Mert egy fetrengő hajléktalan mellett simán elsétálok, hogy úgy sem tudok segíteni neki. Nem vagyok rá büszke, csak én sem vagyok az a hú de jó ember.
2019. szept. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
De annyira örültem neki... 😭😭😭😭 Nekem sosincs szerencsém egyszer van, azt is elrontsam????
2019. szept. 28. 17:40
 8/36 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj már bele, hogy másnak az mennyire hiányzik...
2019. szept. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
Mi van ha mondjuk drogra költené el és csak jót teszek vele ha megtartom? 🙂😈
2019. szept. 28. 17:44
 10/36 anonim ***** válasza:
100%
De ezt nem tudhatod. Mivel az emberek kis százaléka drogfogyasztó, így sokkal nagyobb az esélye, hogy valakinek TÉNYLEG hiányzik az a pénz meg az iratai.
2019. szept. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!