Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lakcím bejelentése online?

Lakcím bejelentése online?

Figyelt kérdés

Kérdésem arra irányulna, hogy be tudnék jelentkezni ideiglenesen (ideiglenes lakcím) testvérem ingatlanába online? Tehát nem saját.

Állandó lakcímet nem változtatnám.



2022. jan. 2. 12:35
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Nem, ez csak kormányablakban lehetséges.
2022. jan. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%

Ha a google-ba írtad volna be, már el is olvashattad volna a lényeget itt: :)


[link]

2022. jan. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Olvastam már, de nem egyértelmű.
2022. jan. 2. 13:04
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
3: pontosan mi a nem egyértelmű?
2022. jan. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
89%

"A közlemény szerint a lakóhelyet, a tartózkodási helyet és az ezeket érintő változásokat kizárólagos tulajdonosként, haszonélvezőként, illetve a szállásadó hozzájárulásával lehet online bejelenteni. Ha a bejelentés nem szállásadóként történik, a kérelemhez a lakás használatára vonatkozó jogosultság igazolására alkalmas nyilatkozatot, vagy okiratot, például bérleti szerződést kell csatolni. Csak érvényes, a központi címnyilvántartásban szereplő címet lehet bejelenteni"


Nem a kettes vagyok, de komolyan kérdezem, ennek melyik része nem egyértelmű? A testvéred ír egy papírt, hogy nála laksz, ezt csatalod és küldik a lakcímkártyát.

2022. jan. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
84%
5: na igen.... (én meg a 2. voltam) :)))
2022. jan. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!