Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mi az a max összeg, amit...

Mi az a max összeg, amit albérletre költenél, ha csak egyedül vennéd ki?

Figyelt kérdés
Teljes lakásra gondolok itt, nem csak szobára. És még egy olyan kérdésem lenne, hogy itt Magyarországon mi számít jó rezsinek?
2022. jan. 10. 18:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A bérleti díj nagyon helyfüggő.

Rezsibe mit számítunk bele?

Közös költség, víz, villany ha vannak saját mérőórák, havi 20-ba biztos belefér. A fűtés és melegvíz az ami nagyon változó.

Mi volt, hogy 40 ezres gázszámlával fáztunk egy másfélszobásban, pedig "körbefűtött" lakás volt. A panelban meg 13-at fizetek a leghidegebb honapban a 3 szobás saroklakásra.

Aztán internet ől sem mindegy hogy van 3ezerért digi, vagy ki kell csengetni 10ezret a monopol helyzetben levő telekomnak, ha kábelTV-t alarsz ugyanilyen különbségek vannak

2022. jan. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
70ezer+ rezsi a maximum
2022. jan. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg 115+rezsiért bérlek egy 60 négyzetméteres lakást egyedül, a rezsi így kb. 25-30 ezerre jön ki havonta ami szerintem tök jó. Hogy mennyit szánnék albérletre az azért attól is függ, hogy a környékemen mennyiért tudok lakást bérelni és melyik éri meg. Ez a mostani ár nekem nagyon megéri de ha 10-15-tel megemeli a tulaj még akkor is olcsónak számítana itt és maradnék.
2022. jan. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy "jó rezsi"?


A rezsi a szolgáltatások összessége ami albérletfüggő. Lehet egy 100+ ezres rezsi is jó, ha jár hozzá biztonsági szolgálat, 0-24-es recepció, meg lehet egy olcsó rezsi is rossz ha kaphatnál jobb szolgáltatást.

2022. jan. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy elég relatív, attól függően kinek mik a céljai.


3-400 ezres fizetéssel szobát béreltem, igyekeztem spórolni a lakhatáson és minél többet félretenni. Cserébe ráment sok-sok évem, hogy legyen saját lakásom.


De volt időszak, amikor 500 ezres fizetéssel elgondolkoztam, hogy kiveszek egy drágább 150+ ezres lakást, aztán leszarom, hogy soha nem lesz sajátom, de akkor már éljek minőségi életet.

2022. jan. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Rezsi: itt sokat számít a haz/,ingatlan múszaki állapota. Jó szigetelés mellett alacsony a fűtési költség. De a fűtési mód is sokat számít: az én tapasztalatom az, hogy a távfűtés a legdrágább. (Bár sokan nem értenek vele egyet) Van egy lakásom bérbe adva, ott távfűtés van. Sajnos a lakóközösség a szigetelést leszavazta. A távfűtés díja télen-nyáron havi 12ezer ft, ami éves szinten 144.000 ft. Ahol én lakok, az egy jó szigetelésű, 15 éve épült ház. A 2 lakás nm-re pontosan ugyanakkora. Az itteni fűtési költség évi kb. 60ezer forint. A háznak saját gázkazánja van. Gázkonvektorrol nimcs tapasztalatom, de sztem ah is drága, hogy minden helyiséget külön kell fűteni, és több helyen égetjük a gázt. A közös költség 11-12ezer forint szokott lenni.

De a 4esnek igaza van: sokat jelent, mi van benne a rezsiben. Láttam olyan lakást, ahol 70ezer volt a közös költség havonta. De itt a házban volt portaszolgálat 0-24-ben, saját edzőterem, jacuzz, úszómedence.

És hogy a kérdéshez is kapcsolódjon: a kiadott lakásomban 1 bérlő van, 125+rezsit fizet, és egyelőre nem akar költözni.

2022. jan. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!