Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » 27nm-es lakás egy főre ideális...

27nm-es lakás egy főre ideális? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olyan szerencse ért múlt évben, hogy munkát kaphattam külföldön - tavaly novemberben költöztem ki. Az első évet 2 másik fiatallal közösen töltöttem egy panellakásban - borzasztóan szorongunk, már nagyon várom, hogy el tudjak költözni.

Most néztem ki egy 27nm-es lakást (konyha, fürdő, egy nagy szoba, pici előszoba) ahová ha minden megfelel - költözék ebben a hónapban.

Ez lenne életem első saját lakása is, azelőtt csak osztozkodva albérletben vagy kollégiumban laktam.

27nm- elsőre kicsinek tűnik, viszont egy évre venném ki egyelőre. Az ára tűrhető, illetve frekventált helyen van, 30 percen belül munkahelyen vagyok - a környék pedig nagyon tetszik.


Olyanokat kérdeznék, akik laktak már egyedül ekkora lakásban. Vállalható egy főre?

Begolyózik az ember?

Sajnos kertes házban nőttem fel, albérletben sem laktam még panelben sem -ez lesz az első. Esetleg tapasztalatokat, élményeket írjatok kérlek.

Előre is köszönöm!



#külföld #egyedül #27nm #Albérletben
2021. nov. 11. 11:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt is nézd meg, hogy milyen fekvésű... Önmagában hogy 27 nm-es, szerintem nem gáz... De pl. ha északi fekvésű (=soha nem süt be a nap), akkor nekem szóba sem jöhetne.


Nyilván nem könnyű egy kertes ház után, de azért az önállóság, hogy egyedül vagy (nem kell alkalmazkodni másokhoz) sok pozitívumot ad.

2021. nov. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, van akinek ideális van akinek kicsi. Még életkortól, egyéntől függően is változik az ilyesmi.


Ismerek olyat aki egész nap otthon fekszik, gyakorlatilag az ágya a hasznos terület azon fekszik, gépezik, dolgozik, filmezik. Neki a tökéletes az lenne ha még a konyha is az ágy mellett lenne.


Én magam meg keveset vagyok otthon, ha tehetem inkább elmegyek valamerre. Ha otthon vagyok akkor csak gépezek vagy alszok.


De ezer dologtól függ, fogadsz-e vendégeket vagy sem, sok cuccod van-e, van-e helyigényes hobbid.

2021. nov. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

24 vagyok, egyedülálló.

Hobbim szerencsére nem igényel nagy helyet, ujabban igyekszem edzeni otthon, illetve futok ha jo ido van.


Munka es tanulas mellé kellene,

Kulfoldon elek, nagy tarsasagi eletem nincs még sajnos, vendéget sem fogadok évente 2szer csak

2021. nov. 11. 12:47
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen elég, bár nem ismerlek. Imádni fogod, hogy egyedül vagy. Éééés mindig szabad a WC-fürdő! Az isteni!
2021. nov. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igeeen!!!!

Izzadós vagyok és ha megmozdulok pl edzeni, szakad rolam a viz. Napjaban tobbszor kell furodjek

Namost amig egy masik ember szobajan kell keresztulmennem azert ugy necces volt

Az elmult évet kb hibernálva töltöttem épp emiatt, filmnézés, jatek, zenehallgatas csak a szobamban

2021. nov. 11. 14:19
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én 22 nm-es apartmant béreltem, amikor egyetemre jártam. Végig abban laktam, nekem elég volt. Ott aludtam, tanultam, néha főztem. Barátokkal kicsit szűken voltunk, de nem állandó vendégeim voltak.

Szerintem elég lesz.

2021. nov. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
En laktam 20 negyzetmeteren, megfelelt, de epp eleg volt koszonom. Baratokat nem tudtam fogadni, nem volt normalis ulohely, egy kanape sem fert el. Az agyam volt az asztalom, a munkahelyem es ahol aludtam. Pedig jot is ki lehetett volna hozni belole, de a tulaj nem akart invesztalni bele.
2021. nov. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez nemcsak elsőre kicsi, hanem másodszorra és huszonharmadszorra nézve is, és nyilván az ideálistól (!) nagyon messze van.


DE, ha ennyire van pénzed, akkor ennyire van pénzed, és fiatalon, kollégiumi szobák meg lakóközösségek után nyilván egy 27 nm-es saját lakás is maga lehet a paradicsom.

2021. nov. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Jó az a 27 négyzetméter. Budapesti belvárosi bérház, földszint.

A bejáratból nyílt az előszoba, ami egyben a konyha is volt, ennek a végén egyik oldalon a fürdőszoba (gyanítom, a régi spájzból lett átalakítva), másik oldalt a vécé.

A lakószoba rögtön balra volt a bejárat után, "aránylag" tágas. (Mindemellett saccra több mint 4 méter magas, még állógaléria is építhető lett volna.)

Konvektoros fűtés, gáztűzhely, villanybojler.


Értsd: Elfért benne egy 180*200-as franciaágy -bár egyedül laktam, de sokszor szükségem volt rá ;) -, egy kis, fiókos komód a tévének, egy íróasztal a számítógépnek, és egy nagyobb szekrény a ruháknak.

Ablak a körfolyosóra nyílt, és egész nap csend volt. Kb. 11 és 14 óra közt a nap is odasütött.

Rács nem volt sehol, az ablak még akkor is nyitva lehetett, ha én nem voltam épp otthon, nem tűnt el semmi -pedig talán rajtam kívül még 3-an nem voltunk C kategóriásak a lépcsőházban. Mindez Bp. 7-ik kerületében. Szerettem ott lakni, nagyon jó volt a lakóközösség, a "kisebbség" ellenére is kölcsönösen segítettünk egymáson, stb.

Aztán haza kellett költöznöm anyukámhoz egyéb okok miatt, de ezt a kis lakást a mai napig visszasírom.

2021. nov. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Első lakásnak jó lesz. Okosan kell berendezni. Alacsony lesz a rezsi. Sok bulit nem fogsz tartani, de neked elég lesz.
2021. nov. 13. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!