Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlő kaphat állandó meghata...

Albérlő kaphat állandó meghatalmazást a közgyűlésen való szavazáshoz egy társasház tulajdonosától, vagy ez így szabálytalan?

Figyelt kérdés

Van egy öregasszony, aki az ország másik végébe él, és kiadta az emeleti lakását ilyen "sportos" ugra-bugra családnak, aztán a feleség egy az egybe meglobogtatott valami állandó meghatalmazást amivel kénye-kedve szerint szavazgat.


Az öregasszonyt persze nem lehet elérni, és a közösképviselő sem adja ki az adatait.


Szabályos ez így egyáltalán?



2022. jan. 19. 01:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Adhat meghatalmazást határozatlan időre.
2022. jan. 19. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Akárkinek adhat meghatalmazást a tulajdonos.
2022. jan. 19. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Anno én is kaptam határozatlan idejű meghatalmazást a tulajtól. Onnan a szavazatom a tulaj szavazatának számított. Teljesen szabályos.
2022. jan. 19. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 qkker1 ***** válasza:
100%
Bárkinek adhat, még a BÉRLŐnek is, nem albérlő ha a tulajdonostól béreli!
2022. jan. 19. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonos adhat meghatalmazást. De nálunk közgyűlésre csak eseti meghatalmazás van, amit minden alkalommal be is szed a közös képviselő, és csatolja a jegyzőkönyvhöz.
2022. jan. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
97%
ha olyan a kedvem akkor a lidl előtt fekvő csővest bízom meg, hogy képviseljen engem a lakógyűlésen. bárkit megbízhatok.
2022. jan. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Bárkit megbízhat a tulajdonos. Én apámat szoktam megkérni, mert olyan időpontokban van a lakógyűlés, hogy nem érek oda munkából, apámnak meg van ideje elmenni, mert már nyugdíjas, mellesleg régen közös képviselő volt abban a társasházban, ahol élnek a szüleim, szóval kicsit jobban rá is lát dolgokra, egyébként nem abban a társasházban élnek, és nem is azon a környéken, ahol én. Szóval az albérlő is kaphat ilyen meghatalmazást, semmi szabálytalanság nincs ebben.
2022. jan. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Mi a helyzet akkor, ha az állandó meghatalmazott (tegyük fel) csak korlátozottan cselekvőképes?

Akkor is rendben van?

2022. jan. 19. 11:12
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

#8

Ha nincs gondnokság alatt, akkor rendben van.

Egyéb esetben nem a lakók dolga felmérni mások elmeállapotát.

(Mondom ezt tulajdonosként.)

2022. jan. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nincs szó felmérésről, ő mondta el.
2022. jan. 19. 12:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!