Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Fel lehet ez miatt mondani a...

Fel lehet ez miatt mondani a bérleti szerződést úgy, hogy visszakapom a kauciót?

Figyelt kérdés
Nyáron költöztem ide és semmi baj nem volt... de most télen folyamatosan penészesedik a fal, amire a tulajdonos hozott egy párátlanító gépet, meg egy penészeltávolító sprayt.... de nekem már elegem. Aztán még én fizessem a párátlanító után az áramot is?
2022. jan. 19. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Attól függ, hogy mi van a szerződésben. Többnyire úgy írják meg, hogy ha idő előtt felmondod, akkor a kauciót bukod.
2022. jan. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Olvasd el a szerződést, minden kérdésedre benne van a válasz.
2022. jan. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Na és miért penészedik a fal? Mert ha a te életviteled miatt (keveset szellőztetsz, állandóan szárad a ruha a lakásban, gomolyog a gőz a konyhában, nem szárítod ki a fürdőszobát fürdés után, nem fűtesz megfelelően), akkor az bizony a te sarad.

Ez egyébként egyszerűen megválaszolható: mérni kell a lakásban, ill. az egyes helyiségekben a páratartalmat. És ha az magas, akkor az nem a lakás hibája, hanem a tied.

2022. jan. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
A penész azért nehéz kérdés, mert gyakorlatilag lehetetlen objektíen igazolni, hogy a bérlő (használat módja) vagy a bérbeadó (lakás adottságai) miatt következik be. Emiatt valószínűleg a bérbeadó hibájára vonatkozó azonnali felmondás nem állna meg. Így "normál" felmondással tudsz felmondani, közös megegyezés által meghatározott feltételekkel, ennek hiányában a szerződésben rögzített feltételek szerint.
2022. jan. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
36%

Én még penészedő lakást nem láttam. Egyéb helyiség lesz az. Akkor pedig megtévesztett az eladó, tehát szerződést szegett. Először ezt a kört futnám le. Kaptál a szerződéshez tulajdoni lapot? Vagy tudod a helyrajzi számot?

Esetleg az építészeti adottságokról tudnál mesélni valamit? Hányadik emelet, udvari, utcai, vannak-e ablakok, stb.?

2022. jan. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%
5: Ez egy albérlet.
2022. jan. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
19%
6: Az egy jogi kategória, hogy albérlet, bérlemény magyarul, tehát valaki fizet valakinek a használatért.
2022. jan. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!