Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Az elfogadható dolog, hogy a...

Az elfogadható dolog, hogy a főbérlő nem ad hivatalos rezsi csekkeket? Illetve nem nekünk érkeznek azok ? Többi lent

Figyelt kérdés

Egyre jobban idegesít, hogy a havi elszámolásnál feljon hozzánk a főbérlő, adom az alap összeget, és a rezsiköltséget kéri ugye , ami minden alkalommal zsakbamacska, mivel egy cetlire vannak felirva a következő szavak és mellé egy összeg :


- villany :

- boj/ gáz:

- víz :

- net :

- kuka ( ezt 3 havonta írja)


Tudni kell , egy nagy családi ház van több lakreszre lebontva kiadva. De teljesen külön lakáskent funkcionál minden család számára a "saját" lakresz.

Elvileg ő megkapja az egész házhoz tartozó havi csekkeket, majd ezeknek az összegeit elosztogatja ,és nekünk csak a cetlit hozza..hm......


El lehetne érni azt , hogy külön nekünk érkezzenek a hivatalos csekkek ,csak a mi lakasunkra vonatkozó lag ? ?


Vagy ez lehetetlen , és tök normális az , ahogy ő csinálja?


2022. jan. 24. 09:08
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:
20/20 : sajnos be van zárva az az ajtó egy külön helyiség, ahol ezek az órák vannak .. kulcs persze nála ....😑
2022. jan. 24. 13:05
 22/38 anonim ***** válasza:
100%
Akkor havonta olvassátok le közösen, ez így nem kóser
2022. jan. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%
Na, ez aztán teljesen inkorrekt. Miért ne nézhetnéd meg a villanyórádat??? Mióta laktok ott?
2022. jan. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

23 / 23 : Ha kérem , biztos megengedi , H megnézzem, csak lenéz , hogy milyen egy alak vagyok , hogy neki nem hiszek ..


Igazából én mindent látni szeretnék, nem csak az órát. Az összes számlát , meg tokjo lenne , ha külön nekünk érkezhetne ... De ezt nem hinném , hogy meg lehet csinálni ...

2022. jan. 24. 15:15
 25/38 anonim ***** válasza:
91%

Kedves Kérdező!

A villany nagyon sok, kivéve, ha a bojler arról megy, mert akkor az 2 személy esetén nagyjából reális. De a jó hír az, hogy arról állítólag van külön óra.


A gáz-víz-kuka meg egy óra esetén akkor becsületes elszámolás, hogyha az ott lakók száma szerint van elosztva, ahogy az is így csinálja, aki csak szobákat ad ki.


Szerintem ez üzlet, amiben nincs helye szégyenlősködésnek.

Tisztességes hangon, de határozottan adja elő a férjed, (sajnos pár esetén még mindig a férfi a tekintélyesebb) hogy a számlák fizetése előtt szeretné látni a csekkeket és megismerni a szisztémát, ami alapján azt leosztja, a mindenkori félreértések nélküli jó kapcsolat megőrzése érdekében.

2022. jan. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
50%

5: Szólni és kérni.

Mondjuk a szerződéskor lett ez megbeszélve és aláírva gondolom....

Mért nem szóltál akkor, hogy másképp szeretnéd?

2022. jan. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele, hogy mit gondol. A te zsebedre megy a játék!
2022. jan. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:

Nah . Szóltam neki , beszéltem vele .

-Ő nem fog külön gáz órát felszereltetni mindenhova, mert az kb 1 millió Ft ..így azt elosztja ..

Ez rendben is van .

- pont a villanyt mondom , hogy sok , amikor ahhoz viszont van mindenkinek külön órája .ezt át is küldte rögtön fotón . Ekkor mondtam , hogy basszus ,akkor nem tudom ez , hogy lehet , más fizet klíma , számítógépek stb használatával 6-7 ezret , mi meg ketten 9 et, aztán az egy tv megy ...

Akkor az lehet , hogy rosszul mér ??????

- a netet meg elosztja : 4134 Ft , oruljek neki ,mert ha nem osztaná el 12-13 ezer Ft lenne , ha külön kérnénk ...

( Digi tv )

A víz meg 4572 , ez minden egyes hónapban ugyanannyi Ft ...

2022. jan. 25. 09:40
 29/38 anonim ***** válasza:
72%
Nem tudom mikor a fotó, de a következő elszámoláskor is kérd el/nézd meg az óraállást és számold ki hány kW-t fogyasztottatok. Nálunk 1kW 37,5Ft (nem tudom ez országosan így van-e, de a szolgáltató honlapján biztosan elérhető a díjuk) Szépen szorozd be és máris láthatod, hogy annyi-e :)
2022. jan. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%

Miről megy a meleg víz? Villanybojlerről? És ha igen, akkor az mekkora?

Villanybojler esetén nálatok - mivel 1 db. villanyóráról beszélsz - ebből adódik, hogy a bojler nappali áramról megy és az valóban rohadt drága.

Nálunk vezérelt áramról (külön óra) megy a 120 literes villanybojler, 2-es vagyunk és a saját házunkban közel ennyit fizetünk miatta.


A gázról:

Nem tudom hány lakrész van, de a gázórák felszerelése még többe is lenne, mint 1 millió, mert gázterveket kellene benyújtani amellett, hogy hivatalosan is külön lakásoknak kellene nyilvánítani mindegyiket és ez az egész hihetetlen pénzzel és procedúrával járna.


Szerintem ebben az állapotban azért becsülettel igyekszik eljárni, nem tartom valószínűnek, hogy 1-2 ezer Ft-ért szélhámoskodna, viszonylag olcsó bérleti díj mellett.

2022. jan. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!