Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérleti szerződésben szerepl...

Albérleti szerződésben szereplő bútorok árát igazolni kell valamivel, hogy mennyit érnek? Vagy becsülni is lehet őket, és ha aláírja a bérlő, elfogadja azt?

Figyelt kérdés

Szeretném kiadni a lakásom, ami teljesen új bútorokkal, gépekkel lett berendezve 3 évvel ezelőtt.

Semmi nem lett beüzemelve, de 3 éves vásárlás minden.


A szerződést szeretném kiegészíteni egy bútorlistával, ahol teljes árak szerepelnek, hogy megsemmisülés vagy nagy kár esetén a kaución felül mennyiért tudja megtéríteni a bútorokat.


Viszont az árak azóta változtak.


Én 300 ezer ft-ért csináltattam egy komplett nappali bútort, lakk felületű anyagból, illetve 600 ezerért konyhát.

A kanapén 235 ezer ft volt, stb.


Viszont nézegettünk most is a jelenlegi lakásunkba dolgokat, és például a kanapé és faanyag árak nagyon elszálltak.


Hiába vettem annó 235 ezerért kanapét, manapság ugyan ilyet nem találtam 350-400 ezer ft alatt. Amik ennyibe kerültek, azok is rosszabb minőségek véleményem szerint.


Kértem árajánlatot az asztalosomtól kíváncsiságból, mintha szeretnék egy új komplett nappali bútort, teljesen ugyan olyat. Ami 300 volt 3 éve munkadíjjal, arra most 550 ezret mondott.


Szóval, ha kiadom a 3 éve berendezett lakásom, és számlám csak abból az évből van, akkor ezeket az árakat kell a szerződésbe írnom? Akkor is, ha sértetlen és ennyiért nem kapok sehol újat.


Ennyi erővel valaki kiveszi, kipakolja a teljes lakást, kifizeti féláron az új bútoraimat és felmondja a szerződést 1 hónapon belül.



Szóval a kérdésem, bármilyen árat írhatok az egyes bútorokra, gépekre? Persze nem sokszoros, milliós összegeket akarok írni, hanem mondjuk a 3 éve kifizetett összegek másfél-kétszeresét.


(Illetve ha nem semmisül meg, hanem mondjuk egy nagy látványos, eltünthetetlen karc lesz rajta vagy sérülés, mit lehet tenni, ha nem javítható esetleg?)


2022. jan. 25. 22:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon még mindig nincs erre felelősségbiztosítás? Megköti a bérlő és csókolom
2022. jan. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
58%
Csináltass közjegyzői okiratot! Add ki határozott időre, akkor nem megy el 1 hónap múlva! Arra azért számíts, ha már használja a bérlő a bútorokat, azok amortizálódnak. Soha nem fognak új árat téríteni. A bérlő, ha bútorozott lakást vesz ki, a használatért bérletidíjat fizet. Lakásbiztosítás nélkül mondjuk én sosem adok ki lakást.
2022. jan. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én mellékleteket tettem a szerződéshez, és az egyik melléklet az egy leltár. Nem az értéke van ott, hanem hogy új vagy használt állapotú-e. Vagy méret és anyag, vagy a tipusnév (sok az IKEA nálunk). ÉS a szerződésben az áll, hogy a normális használaton túli amortizáció vagy tönkremenetel esetén megbeszélés alapján pótolni kell az adott bútort. Nekem a szállítás ugyanannyi, mint maga a bútor, illetve a beszerzés is munka, idő, költség, szóval neki kell pótolnia. Ennyi.
2022. jan. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%

1: Sajnos rengeteg dolgot nem lehet biztosítani, szr a rendszer!!

De jó, hogy emlékeztetsz, már 2 éve nem kérdeztem a biztosítót!

2022. jan. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

1# van biztosításom, de ha abból indulok ki, hogy pár éve a parkoló autómat lezúzták, és a legolcsóbban is 1,6 millióért megtalált hahu-s 300 ezret futott romhalmaz legelső találatos autóhoz képest is 720 ezret fizetett gtk-ra a biztosító, azt is hónapok után, nem egy jó deal számomra csak ebben megbízni.


2# hatarozott időre van kiadva, de ha valaki fel akar mondani, úgyis felfog. Nekem nem az a célom, hogy lehúzzak embereket, ha találok mást a helyére és nem esek el pénztől, cserébe vigyázott a lakásomra és fizetett rendesen, vissza fogom adni a kauciót, annak ellenére is, hogy a szerződésben nem ez van.


3#igen, én is ezt szeretném. Mellékelni a bútorlistát, de a kérdésem az, hogy szabad-e ráírni jelenlegi értéken árat, mert sokminden közel duplázódott az utóbbi időben.

Illetve van pár bútor bent, vagy drágább evőeszköz készlet mondjuk (60.000ft-os szett), amiről nincs papírom, mert kidobtuk, vagy ajándék volt, stb.



Légyszi valaki a kérdésre is válaszoljon, hogy lehet-e ilyet tenni jogilag, vagy támadható-e esetleg valahonnan.

2022. jan. 25. 23:09
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom. De most, amikor ekkora az árolló az ingatlanárak és bérleti díjak között (mi egy 50 milliós lakást adunk ki 100E-ért), anyagi öngyilkosság ilyeneket beletenni. Evőeszközt nem is szokás hosszútávba tenni, nemhogy 60 000-ért... nekünk 3000-ért volt...

Tök csupasz lakást is ki tudsz adni közel annyiért, mint egy fullfelszereltet.

2022. jan. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%

Alapvetően ha a bérlő kárt okoz, akkor őt a kár megtérítésére lehet kötelezni. Tehát ha tönkretesz egy bútort, akkor annak pótálására, mindenkori áron. Az hogy te konkrétan mennyiért vetted, nem számít, a pótlás költségét kell figyelembe venni.

Persze a normál használatból eredő amortizációt levonva, tehát ha 2 év után zúzza le a kanapét, akkor egy 2 éves használt kanapé mindenkori árával kell számolni.

2022. jan. 26. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

És ha 3 éves ugyan a kanapé, de ezidő alatt 2 alkalmat ült rá maximum valaki, azt is pár perc erejéig?

Tehát, teljesen új.


A szerződésemben van egy sor, ahol az van leírva, hogy károkozáskor a kaución felüli összeget is meg kell téríteni, emellé csatolnám a lakásban található dolgok értékét, amit 15 munkanapon belül kell fizetni.

Viszont nem sokat érek vele, ha mondjuk elázik a konyha, es az alsó sor bútorzat új ára mondjuk 200 ezer ft volt, 3 éve, ami karcmentes jelenleg is, viszont ezt mai árakon mondjuk 500-ért csinálnák meg.


Erre szeretnék valami jó megoldást.


Az sem jó, hogy a bérlő javíttat vagy cseréli a terméket, mert kanapé-kanapé vagy porszívó-porszívó között is plusz 1 karakteres számbeli eltérés is lehet akár.

Ugyan ekkora kanapét lehet venni jelenleg 200 ért is, es 2 millióért is.

2022. jan. 26. 02:44
 9/15 anonim ***** válasza:
91%
Már bocs, de hülye vagy, ha azt hiszed bárki aláír ilyen szerződést. Nyilván abszurd az egész, megy majd mindenki a következő lakásba. Ha félted a bútoraid ne add ki a lakást, de ez már nevetséges, hogy karcokat is kárként akarsz elszámolni. Az sima amortizáció, senki nem fogja neked fizetni, amúgy se reális, hogy valami ne amortizálódjon. 15 napos fizetés dettó, ember, nem tudom ki a francnak hiszed magad, de te nem vagy hatóság, aki ilyesmiket kikényszeríthet. Mellesleg ha két fizetés között van az ember honnan fog neked kitejelni zsebből százezreket Einstein? Ha lenne pénze nem albérletben tengődne, hanem saját lakásban...
2022. jan. 26. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Látszik a kérdésedből, hogy mocskosul félted a bútoraidat. A legegyszerűbb az lenne, ha üresen adnád ki a lakást.

Nagy gondok lesznek még abból, hogy kiköltözéskor (rosszabb esetben minden hónapban) nagyítóval keresel majd minden hibát, és őrjöngve követeled a teljes cserét mondván, te újat adtál oda, újat vársz vissza. Csakhogy ez nem így megy. A bérleti díjjal azt is kifizeti a bérlő, hogy a bútor idővel karcos lesz, a kanapét kiülik, kikoptatják.

Ha leöntik a kanapédat vörösborral, akkor jogosan kérheted az újrakárpitozást, ha Tarzanosat játszik a konyhaszekrények ajtaján, akkor az asztalosmunkát (egyébként a 2 hónapi kaució bőven fedezi ezt), de nem fog neked minden bútort kifizetni, amit nem új állapotában ad vissza. Már alapvetően nonszensz, hogy feltételezed, hogy a teljes konyhabútort haza foga vágni a bérlő, és még ajánlatot is kérsz, hogy mennyiért lehetne kompletten újat csináltatni. Lehet, hogy nem neked való a lakáskiadás.

2022. jan. 26. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!