Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérleti szerződésben szerepl...

Albérleti szerződésben szereplő bútorok árát igazolni kell valamivel, hogy mennyit érnek? Vagy becsülni is lehet őket, és ha aláírja a bérlő, elfogadja azt?

Figyelt kérdés

Szeretném kiadni a lakásom, ami teljesen új bútorokkal, gépekkel lett berendezve 3 évvel ezelőtt.

Semmi nem lett beüzemelve, de 3 éves vásárlás minden.


A szerződést szeretném kiegészíteni egy bútorlistával, ahol teljes árak szerepelnek, hogy megsemmisülés vagy nagy kár esetén a kaución felül mennyiért tudja megtéríteni a bútorokat.


Viszont az árak azóta változtak.


Én 300 ezer ft-ért csináltattam egy komplett nappali bútort, lakk felületű anyagból, illetve 600 ezerért konyhát.

A kanapén 235 ezer ft volt, stb.


Viszont nézegettünk most is a jelenlegi lakásunkba dolgokat, és például a kanapé és faanyag árak nagyon elszálltak.


Hiába vettem annó 235 ezerért kanapét, manapság ugyan ilyet nem találtam 350-400 ezer ft alatt. Amik ennyibe kerültek, azok is rosszabb minőségek véleményem szerint.


Kértem árajánlatot az asztalosomtól kíváncsiságból, mintha szeretnék egy új komplett nappali bútort, teljesen ugyan olyat. Ami 300 volt 3 éve munkadíjjal, arra most 550 ezret mondott.


Szóval, ha kiadom a 3 éve berendezett lakásom, és számlám csak abból az évből van, akkor ezeket az árakat kell a szerződésbe írnom? Akkor is, ha sértetlen és ennyiért nem kapok sehol újat.


Ennyi erővel valaki kiveszi, kipakolja a teljes lakást, kifizeti féláron az új bútoraimat és felmondja a szerződést 1 hónapon belül.



Szóval a kérdésem, bármilyen árat írhatok az egyes bútorokra, gépekre? Persze nem sokszoros, milliós összegeket akarok írni, hanem mondjuk a 3 éve kifizetett összegek másfél-kétszeresét.


(Illetve ha nem semmisül meg, hanem mondjuk egy nagy látványos, eltünthetetlen karc lesz rajta vagy sérülés, mit lehet tenni, ha nem javítható esetleg?)


2022. jan. 25. 22:03
1 2
 11/15 xswerdy ***** válasza:
100%

Természetesen a kaución felüli károkat is meg kell térítenie a bérlőnek, ezt nem kell külön beleírni a szerződésbe.


Olyat még nem hallottam, hogy a bútorlistához árakat írtak volna. Ez teljesen kezelhetetlen lenne. Ha figyelembe is veszed, hogy mostanra felmentek a bútor árak. OK beleírod a mostani értéket. De mi lesz, ha amíg az illető bent lakik, tovább emelkednek?

2022. jan. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Építsd be a bérleti díjba az amortizációt.
2022. jan. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

"És ha 3 éves ugyan a kanapé, de ezidő alatt 2 alkalmat ült rá maximum valaki, azt is pár perc erejéig?


Tehát, teljesen új."


Tökmindegy új-e, mert neked az amortizációt már egyszer kifizette (a rendes használatból következő amortizáció a bérleti díjban benne van, ha te nem számolod bele az csak a te hibád). Nem csinálhatod azt , hogy kifizetteted az amortizációt, és utána még az új bútor teljes árát...

2022. jan. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én is adok ki lakást. Amelyiket bútorozottan adom ki, ott úgy kalkulálom a bérleti díjat, hogy abban benne foglaltatik az amortizáció. Ha összetöri a bútort, a kárpitját összekoszolja annyira, hogy nem lehet kitisztítani vagy elviszi, akkor pótolnia kell, vagy ki kell fizetnie a kárpitozást. De egy sima amortizációt nem fogok neki felszámolni. Azért fizet magasabb bérleti díjat, mintha bútorozatlan lenne.

Sosem írok árakat a leltárba, értelme sincs.

2022. jan. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
22%

Neked egy ugyanolyan értékű és állapotú berendezés kell vissza, mint amilyet birtokba adtál.

Az ne érdekeljen, milyen módon fogja ezt elintézni, te csak kösd ki, hogy mait adtál normál amortizációval kéred vissza. A többi az ő dolga.


Kérjél annyi kauciót, ami legalább nagyrészt fedezi a károkat abban az esetben, ha nem tudnád behajtani rajta az okozott károkat.

Sajnos többet nem lehet tenni.

Kockázatcsökkentő lépéseket lehet tenni, de mindig marad kockázat.


Például az is egy kockázatcsökkentő lépés lehet, hogy üres lakást adsz ki.

2022. jan. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!