Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Főbérlő nem akarja fizetni a...

Főbérlő nem akarja fizetni a lakásban a probléma elhárítását ami rajtunk kívülálló okokból keletkezett, tőlünk követeli hogy oldjuk meg, holott veszélyes. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Üdv! Majdnem 1,5 hete költöztünk egy albérletbe. A beköltözés előtt láttuk, hogy míg nem lakott itt senki, galambok fészkeltek az erkélyre, és vastagon telekakilták az erkélyt, de nem gondoltuk hogy ez ekkora probléma lesz, úgy voltunk vele hogy mi feltakarítjuk. A tulaj akkor látta hogy mi a helyzet az erkéllyel amikor átadta nekünk a kulcsokat és aláírta a szerződést. Mi úgy gondoltuk hogy várunk a takarítással addig míg nem lesznek mínuszok odakint, közben viszont kiderült, hogy allergiás vagyok a galambokra. Szellőztetés után főleg, mivel az ablak alatt fészkelnek, mindig apró, vörös, viszkető kiütések jönnek ki rajtam, pár napja pedig fulladásos, köhögéssel járó rohamokat is tapasztalok. Azért hogy biztosra menjek, csináltam gyorstesztet is, és negatív lett covidra, a háziorvosomat is hívtam és ő is a galambokra gyanakszok.


Szerettük volna gyorsan megoldani a problémát és feltakarítani az erkélyre valamint kipaterolni innen a galambokat, de előbb egy ismerősünket aki a Nébih-nél dolgozik, megkérdeztük hogy milyen módon szabaduljunk meg a galambürüléktől, hisz azért csak veszélyes hulladékról van szó, tele baktériumokkal. Ő azonnal speciális takarítókat javasolt, azt mondta mi hozzá se nyúljunk, főleg ha én allergiás is vagyok rájuk, mert ehhez alapesetben is védőfelszerelés, és erős fertőtlenítőszer kéne.


A párom írt a tulajanak ezzel kapcsolatban, aki felhívott minket és a torkunknak esett hogy ő ezért nem fizet, és hogy "le ne essen már a gyűrű a kisujjunkról, mert takarítani kell". A galambkaki elszállítására se akar pénzt szánni. Én próbáltam neki elmondani hogy allergiás reakció miatt lett ez sürgős nekünk, de arra annyit mondott hogy akkor keressünk más lakást. Annyiban maradtunk hogy mi feltakarítjuk, de félek hogy ha közvetlen érintkezek az ürülékkel akkor ezúttal nem úszom meg pár perc fulldoklással. Arról nem is beszélve hogy aggasztó hogy ha az első héten így áll hozzánk a tulaj, akkor a későbbiekben is minden apróság miatt belógatja majd hogy akkor menjünk innen.

Nem puszipajtizni akarunk mi, csak annyit várunk el hogy kezeljen minket emberként, és tartsa be a szerződést (ami hasonló esetekre ki is köti hogy ez az ő feladata) és a jogi szabályozást is, ha már fizetünk és rendben tartjuk a lakást.

A kaució, minden ki lett fizetve, a szerződés már rögtön határozatlan idejűként indult.


Ha volna is alapja, nem akarunk rögtön perrel fenyegetőzni és problémázni se. A lakásnak csak kisebb szépséghibái vannak ezenkívül és jó áron van. Viszont ha később is baj lesz akkor muszáj lesz tisztában lennünk a jogainkkal. Szóval mindenféle ezzel kapcsolatos jogi szabályt szívesen fogadok.


Mit tudunk ilyen esetben tenni? Hogyan tudnánk ebben a helyzetben vagy akár a késöbbiekben megvédeni magunkat?



2022. febr. 2. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

Ez ellen nem sokat tehettek. A madár kaka eltakarítása normál esetben nem jelentős gond.

Ha dugulás lenne, eltörne egy vezeték stb akkor az tényleg az ő kötelessége lenne. A galamb kaka egy bármikor, bárhol előforduló dolog

2022. febr. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Ha te allergiás vagy, akkor takarítsa el a párod. Ez nem a főbérlő feladata.
2022. febr. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Bocsáss meg, de ugye nem gondolod komolyan, hogy minden alkalommal, amikor helyzet van, jön a tulaj és összetakarítja az erkélyt? Ha odaszoktak a galambok, akkor oda is fognak menni és minden héten le kell majd takarítani a galambszart.

Ha te nem vagy rá képes, megteszi a párod.

Ez azonban nem a tulajdonos hibája. Ha allergiás vagy, akkor keressetek másik helyet.

Ismerem a szitut, mert nálunk is ez van. Legfelső szint, erkély (nem loggia). Ha használni akarjuk, akkor sajnos a galambok is megtalálják időről-időre.

2022. febr. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Valaki takarítsa le az erkélyt és utána tegyetek ki egy ilyet:

[link]

2022. febr. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Nem értem. Valaki vagy a kérdező magyarázza már meg: Oké, hogy te allergiás vagy, de a párod nem az. Magyarul oké, te ne nyúlj hozzá, de a párod attól még kimehet és letakaríthatja.
2022. febr. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk illett volna a tulajnak tisztán átadnia a lakást, de ha ti azt mondtátok, hogy megcsináljátok, akkor most már ne reklamáljatok. A további napi takarítás pedig természetesen már a ti feladatotok.
2022. febr. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem a tulaj gondja. Ez nem minősül káreseménynek. Ti jeleztétek hogy majd eltakarítjátok, hát oldjátok meg.
2022. febr. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Most komolyan arról beszélünk, hogy oda hívjátok a tulajt galambszart takarítani?


Értem én, hogy a kérdező halálos beteg tőle, de a párja csak képes lenne felvakarni...

2022. febr. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennek tudatában vettétek ki a lakást. Párod kitakarítja. EZ valóban nem a tulaj dolga.
2022. febr. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!