Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Deviza hitelből forintra...

David19971022 kérdése:

Deviza hitelből forintra átváltott lakás hitelünk van de lassan nem győzzük már fizetni mit tegyünk a lentiek alapján szerintetek mint kívülállók?

Figyelt kérdés
Na szóval tő mondatokba 9 éve vettük fel a hitelt 3 gyerek nevére a házat, férjnek volt/van egy háza más településen, feleségnek nincs, férj házára rá lett terhelve 3 millio auto lefizetése miatt és a vásárolt házra 6 millio önerő nem volt. Na szóval a hitel kb 180 frankon lett felvéve amit átváltott pár éve a bank 256 ft-on.. majd be lett rögzitve is ami most jár le most fizetünk kb 80-90-et, de ez már kezd sok lenni és most valamelyik honaptol jönne az emelés amit nem tudni mennyi de tippek szerint olyan +15eFt lehet. Eddig kb 9 milliot fizettünk le, a vásárolt házon 8,2 millio lenne a tartozás ha most le lenne fizetve, a másikon 4,2millo, jó lenne megszabadulni a ház hiteltől, a másik házba mama lakik (3 szoba) ez van a férj nevén plusz van egy ház ami a férj testvére és a férj nevén van felesbe, ez a ház üresen áll innen költöztünk el, a férj nevén és félig a nevén lévő ház egy településen vannak amit vettünk 25 km-el odébb ide a munkahelyek miatt jöttünk mert onann sok lenne a bejárás mindenkinek mert itt mindenki 5km-en belül dolgozik, onnan bejárni dolgozni körülményesebb lenne, az is jó lenne ha a férj nevén lévő házat és a vett házat is eladni, kifizetni és venni másikat, de ugye ott ott van a mama aki nem akar átmenni a másik házba ami üres, de nagyjábol fel van ujitgatva. Szóval nem tudjuk mit tegyünk hátha valaki kívül állóként valaki valamilyen jó ötletet tudna adni bocsi h hosszu lett de rövidebben kevésbé lenne érthető. Köszi a válaszokat, ha valami kisebb infó még kellene azt is mondom.
2017. máj. 1. 21:42
 1/6 A kérdező kommentje:
Még annyi hozzá fűzni való hogy még 2032-ig kellene fizetni. Számolgattunk és még 20 milliot is le kellene fuzetni ami rengeteg 9 millióért akár több mint 30-at?? Szemét egy rendszer!
2017. máj. 1. 21:45
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

Az első ötletem, hogy van ilyen, hogy hitelkiváltás, ez nem tudom, hogy ide behozható-e, alkalmazható-e (nem szakmám), be kell menni egy-két bankba, és megkérdezni.

Van egy ilyen oldal, hogy bankráció, lentebb bemásolom a linket, van blogjuk is, kalkulátoruk is, és ha írsz nekik, biztosan válaszolnak is, és tudnak valami megoldást ajánlani. Több bank ajánlatát is kínálják egy helyen, csak össze is lehet hasonlítani, vagy igényelni is.

[link]

2017. máj. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
35%

Én magam nem vagyok devizahiteles, de 3 működő módszert is ismerek, ami alkalmas nemfizetésre:

Kásler Árpád, Menyhért Péter és Gyarmati Éva nevéhez fűződnek.

Youtube-on, FB-on könnyen megtalálod az infót.

A megértésükhöz darabonként 20-30 perc elegendő.

Ha kicsit járatosabb vagy a jogban, akkor 30 mp alatt megérted, de a részletekhez, megvalósításhoz többet kell rászánni időben.

Pénzben csak a postaköltség, fénymásolási költség.

2017. máj. 2. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%

Mi röviden 10milliós hitelt vettünk fel deviza alapokon, mikor láttam, hogy kezd kicsúszni a lábunk alól a talaj, csinálltam egy kamionos jogsit és kimentem a németekhez kamionozni nemzetközibe 4-5hetente jöttem haza 1 hétre, a gyerekem első 2-6 éves korából ennyit láttam sajnos... de 4 év alatt kifizettem a hitelt...

Én ezt tenném ma is.

Szar, de mi egy férfi dolga, ha nem az, hogy bevállalja a szart ha rá van kényszerítve.

2017. máj. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne számolgasd, hogy mennyi volt forintban a hiteled, amikor nem forintban vetted fel! Semmi értelme.


Érdeklődjetek több bankban, hogy milyen jobb konstrukcióra válthatjátok át!


És soha többé ne vegyetek fel csak azért hitelt, hogy 25 km-re odébb költözzetek! Az nem távolság.


Az mindegy, hogy mama mit szeretne. A férj nevén van, tehát az övé. Ezt a rengeteg ingatlantulajdont át kell szervezni: egyet megtartani,a többit eladni és abból törleszteni. Lényegtelen, hogy hová költöztök, 25 km nem távolság.


Plusz keressetek vevőt. Amikor az megvan, írjatok a banknak tértivevényesen, hogy x milliót kifizettek egyben, mert van rá vevő. Engedje el a többi tartozást. Nem biztos, hogy bejön, de esély.


A lényeg: 1 házat megtartani (az olcsóbbat), a drágábban eladhatót eladni, és a teljes összeget betörleszteni! Ha marad is tartozás, az is nagyon kevés lesz már.

2017. máj. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen szerintem is fszsag ennyi ingatlan mikor rogytok ossze a hitel alatt
2022. júl. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!