Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Eladó lakás kiadása?

Eladó lakás kiadása?

Figyelt kérdés

Eladásra kínált lakásokat mennyire szokás kiadni? Hallottam már olyat, hogy ismerős albérletbe vett ki olyan házat/lakást, ami eredetileg eladó volt.

De a lényeg. Hogyan kell kiszámolni, hogy mennyiért lehet kiadni? Tehát a vételárat mennyivel kell elosztani? Olyanról hallottam, hogy egy albérlet árának 20 év alatt kell kitennie a vételárat, tehát 240-nel kell elosztani. Vagyis ha van egy lakás, amit 24 millióért árulnak, akkor 100 000 az albérlet. Ezt jól tudom? Vagy hogy kell? Meg hogyan érdemes alkudni az árból? Olyan brutálisan elszaladtak az ingatlanárak, hogy nem igaz, de ebbe most nem akarok belemenni, inkább zsidó módjára alkudozni akarnék. De mennyit illik alkudni? Meg mi alapján lehet alkudni?



2022. febr. 4. 18:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Eladásra kínált lakást nem kiadni akarják, hanem eladni.

Más:

Egy lakást annyiért lehet kiadni, amennyiért azon a környéken mások az ilyen nagyságú, állapotú, felszereltségű, kiadják.

A piac árazza be, nem te!

(Mondjuk ez eladásnál is így van)


Alkudozni akkor illik, ha irányár van feltüntetve, fixár esetén bunkóság és elhajtanak.

De megvan az alkunak az a veszélye, hogy a jó ingatlant elviszik az orrod elől, sőt, van amikor az érdeklődők még rá is licitálnak egymásra.

2022. febr. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
ja, azt még lehagytam, hogy irányár esetén 5-10%-al próbálkozz!
2022. febr. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Ezt eddig is tudtam. Valami hasznosabb válasz?

Egyébként nem hosszú évekre akarnék kivenni lakást/házat, hanem inkább úgy, hogy max egy-két évig bérelném, és ha tetszik, akkor idővel megvenném. Valaki csinált már így?

2022. febr. 4. 18:57
 4/19 anonim ***** válasza:
93%

Én nem tudom, hogy te mit tudsz és mit nem, így inkább rákérdezek:


Hogy kell ezt elképzelni a te értelmezésedben? Én hirdetem a lakásom eladásra, megjelenik valaki és azt mondja, hogy KÉT ÉV(!) múlva majd eldönti, hogy tetszik e neki és majd idővel megveszi, addig csak kipróbálná. Van olyan elmebeteg, aki ebbe belemegy szerinted?

2022. febr. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
27%
Már rég nem biznisz kiadásra venni lakást ilyen árak mellett.
2022. febr. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
32%
Én kétszer is találtam úgy albérletet, hogy eladó lakások tulajdonosát kerestem meg, hogy lehetőség van-e bérelni. Persze egyik alkalommal sem elsőre sikerült.
2022. febr. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Noren1989 ***** válasza:
87%
#4, Kérdezőnk úgy képzeli, mint egy lízinget.
2022. febr. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

"Valami hasznosabb válasz?"


Miylen hasznosabb választ vársz egy hülye kérdésre?

2022. febr. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Elismerem, hogy nem egyszerű, de van ilyen, ahogy már említettem.

6-os, köszönöm, ez hasznos.

7-es, nem úgy képzelem.

8-as, a te válaszod aztán nagyon hasznos.

2022. febr. 5. 01:04
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező gondolkodj már el egy cseppet!

Ha valaki eladásra hirdeti az ingatlanát, akkor azt el akarja adni! Abban az esetben fogja kiadni, ha semmiképp nem tudja eladni.

És miért nem tudja eladni?

Mert a kutyának nem kell. Ócska ingatlan, ócska helyen és még lehetőleg drágán is!

Ebben az esetben te megvennéd? Ennek mi értelme van részedről?


Létezik az általában eladhatatlan ingatlanokra ügyvéd előtt kötött szerződéssel részletfizetési lehetőség, de az sem úgy működik, hogy te benne laksz és majd 2 év múlva eldöntöd, hogy kell vagy sem.

A megvásárlásról most kell döntést hoznod, megkötitek a szerződést, a földhivatalban széljegyzetként felvezetik a tulajdonlapra, hogy másnak nem elidegeníthető és amikor letelt a megállapodott határidő és te rendesen fizettél, akkor tulajdonosként bejegyeznek.

Ez a történet!

2022. febr. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!