Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Eladó lakás kiadása?

Eladó lakás kiadása?

Figyelt kérdés

Eladásra kínált lakásokat mennyire szokás kiadni? Hallottam már olyat, hogy ismerős albérletbe vett ki olyan házat/lakást, ami eredetileg eladó volt.

De a lényeg. Hogyan kell kiszámolni, hogy mennyiért lehet kiadni? Tehát a vételárat mennyivel kell elosztani? Olyanról hallottam, hogy egy albérlet árának 20 év alatt kell kitennie a vételárat, tehát 240-nel kell elosztani. Vagyis ha van egy lakás, amit 24 millióért árulnak, akkor 100 000 az albérlet. Ezt jól tudom? Vagy hogy kell? Meg hogyan érdemes alkudni az árból? Olyan brutálisan elszaladtak az ingatlanárak, hogy nem igaz, de ebbe most nem akarok belemenni, inkább zsidó módjára alkudozni akarnék. De mennyit illik alkudni? Meg mi alapján lehet alkudni?



2022. febr. 4. 18:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
86%
Vicces hogy a kérdezőnek csak az ő agyszüleményével egyező válaszok a "hasznosak". De akkor mi a f..sznak kérdezel ha tudod a választ, hogy "lehetséges" :D
2022. febr. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
79%

Létezik ilyen, de fordítva, mint ahogy te elképzeled.

Családtagom lakik albérletben egy olyan lakásban, ahol az eredeti tulaj meghalt, az örökösök pedig jelezték, hogy el akarják majd adni a házat, ha sikerül lemeccselni egymás között jogilag, és mivel benne lakik, neki ajánlják fel elsőnek. Na, nála pl. ez működött, hogy oké, szeretné majdan megvenni, meg addig is tovább bérli, de akkor a bérleti díj EGY RÉSZÉT számolják már bele a vételárba (amit már a tulaj halála után fizetett az örökösöknek, nem az összes bérleti díj valaha).

Ez így működőképes, de úgy, hogy te odamész az eladóhoz, hogy ne adja már el, inkább adja ki neked, az a legritkább esetben életképes.

2022. febr. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen szerintem nincs nagyon.


Olyan van, hogy a tulajd, amíg nem tudja eladni kiadja a lakást. Sőt olyannak is találkoztam, hogy már eladta a tulaj a lakást, amire a banki hitelel + rokonoktól kölcsönkéréssel kb 2-3 hónap alatt tudta volna összehozni a vevő a pénzt, így a tulaj abban a 2-3 hónapban is kiakarta adni.

(persze, nem a vevőnek hanem egy harmadik személynek, hogy a lakás addig is termelje a pénzt)


Ez szerintem már elég furcsa kategória.


Sok esetben van, hogy kiadják a lakást míg nem tudják eladni, így elméletileg lehetséges, hogy kitudsz venni egy lakást, leteszteled és ez után adsz egy ajánlatot, viszont az addig fizetett bérletidíjjat nem hiszem, hogy bárki is beleszámítaná a vételárba.

2022. febr. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

11-es, pont azért kérdeztem, hogy mennyire gyakori az ilyen. Ez nem az én agyszüleményem, aztán meg hadd döntsem már el én magam, hogy nekem melyik válasz a hasznos, b@szd meg!

12-es és 13-as, köszönöm!

2022. febr. 6. 17:41
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Szóval ha 999 ember azt mondja hogy a Föld nem lapos, 1 meg azt hogy lapos, akkor neki megköszönöd, és az egyetlen hasznos válasz az övé lesz mert azt mondja, hogy a Föld lapos, pedig nem az... :D Hát b..zd meg te te paraszt.
2022. febr. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Miért kell fogyatékosnak lenni? Pont ezért olyan suttyó ez az oldal. Ha nekem egy válasz nem hasznos, akkor nekem nem hasznos. Szerencsétlen gyökerek gyülekezete ez az egész. A Gyakori kérdések elvileg arra jött létre, hogy kérdéseket lehessen feltenni, és az a lényeg, hogy a kérdező normális választ kapjon a kérdésére. Nem megyek bele, de ez olyan szinten van, mint a Youtube meg a Facebook. Az egy dolog, hogy van egy szar és nézhetetlen videó meg egy értelmetlen poszt, ugyanis 99%-ban pozitív és egyetértő hozzászólások vannak, mert ha valaki más véleményen van, mint az adott f@szfej youtuber, az már csak hülye lehet, legalábbis a sok f@szkalap szerint. Közben meg a közvélemény szerint a youtuber a f@szfej. Ez az oldal ezen a szinten van. Ha egy-két nagyokos mond valamit, a kérdező meg más választ várt volna, akkor a kérdező csak idióta gyökér lehet, és a kretén gyökerek rögtön kritizálják. Azt hadd döntsem már el én magam, hogy nekem mennyire hasznos egyik-másik válasz, te szerencsétlen 15-ös. Azért áll 100%-on a válaszod hasznossága, mert a sok nagytudású hasznosnak ítéli meg, mert így pontot kapnak, vagy mi a sz@r, és előrébb lesznek a rangsorban a Gyakori kérdések listáján, vagy mi a f@szomon.

De most untam meg az értelmetlen válaszokat. Csak úgy megjegyzem, hogy nemrégiben, még jóval a kérdés kiírása előtt úgy vettem ki albérletet, hogy a házat eredetileg el akarták adni, de én megkérdeztem, hogy kiadnák-e albérletbe. Elsőre nem akarták, de nem is kellett sokáig tárgyalni. Egyébként részben azt vezettem le, amit a kérdésben leírtam, de végülis kicsivel többért adták ki. Nem olyan összegekről van szó, mint a kérdésben, az csak egy példa.

Igazából csak kíváncsi voltam, hogy ez mennyire gyakori. Ezalapján nem tudom, de nem is érdekel. Tehát az egy dolog, hogy egy-két ismerősöm így vett ki albérletet, de még én is. De attól még én vagyok a hülye.

Ez a Gyakori kérdések.

2022. febr. 10. 18:27
 17/19 anonim ***** válasza:
51%
Engedjétek már el ezt az idióta kérdést.
2022. febr. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Azt valaki lenne szíves elárulni, hogy a 6-os válaszom mi a bánatért lett lepontozva?

A kérdés arra vonatkozott, hogy ki lehet-e bérelni eladásra kínált lakást. Én leírtam azt a TÉNYT, hogy én már kétszer is béreltem így, tehát nyilvánvalóan lehetséges. Nem írtam azt hogy minden eladó lakással meg lehet ezt tenni. Nem írtam azt hogy egy későbbi esetleges vásárlás esetén az addig befizetett bérleti díjat beszámítanák a vételárba. Nem írtam hogy az eladók 90 %-a nem fog elhajtani. Akkor mit írtam, ami szerintetk lepontozást érdemel?

2022. febr. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

18-as, vagyis 6-os!

Pont ezt részleteztem az előbb. Gyökerek.

2022. febr. 11. 08:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!