Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Érdemes át költözni az új...

Érdemes át költözni az új lakásba?

Figyelt kérdés

20 éves korom óta egyedül lakom. Az első fél évben egy szobát béreltem (5en laktunk egy lakásban / 2 pár + én/.. akkor eldöntöttem, hogy én ezt soha többé.

Bár ahogy látom, egy kis, lepukkant szoba is 50-80e + rezsi.

Azóta lakást bérlek… 2-ben fordultam meg eddig. Az egyik Pesten volt.. de arról inkább nem írnék, a másik itt Győrben, ahol lakom.

Az nagyon jó árban volt (80e+rezsi, 31 nm garzon lakás, első lakó voltam, akkor készült el).. csak közbeszólt a covid. Munkahely (vendeglatas) nem volt, így költöztem rokonhoz.

1 év után, tavaly március legvégén költöztem be ebbe a lakásba, ahol most vagyok.

43nm - 110.000 meg rezsi. Győr egyik legjobb környéken van (a másik is itt volt).. az itt levő lakások 130+ kezdődnek.

Úgymond új, csak több tényező is zavar.

- belül van egy kazán. Amiről a melegvíz/fűtés megy. Soha nem laktam ilyen lakásban, ahol belül volt beépítve ez. Általában tárolóban , stb… Iszonyatosan búg.. egyedi mérő van a lakásban… de ha pl 22 fok alá megy, akkor bekapcsol, éjjel mindig felkelek rá (tudom, már nem sokáig kell fűteni..) nincs elfedve, az is zavar.

- a tulaj kb “filléres”. FELESBE (!) ment megy bele abba, hogy pl sötét legyen a hálóba. (Velux sotetito) pedig az az albérlet tulajdona (26e forint volt összesen).. szóval ha elkoltozom, akkor vagjam le, mert a fele az enyém? Akkor múltkor 4 ezer forint volt a mosógép javítás, és megegyeztünk, hogy a következő bérleti díjnál levonjuk. Csak 1 A4es papírra irogatja fel, hogy “bérleti díj/rezsi/közös költség” gondolom tisztán megy az a 110.000 a zsebébe. És mikor szóvá tettem, hogy “és a szerelés?” Akkor eljátszotta a hattyúk halálát.. rosszul volt, hogy 4 ezer forinttal kevesebbet kap.

- 1 évig fix bérleti díj van, (1 évig amúgy is kotve vagyok ide… ugye addig határozott, utána határozatlan) utana viszont a KSH adatainak megfelelően emelhet. És fog is. Szerintem a 110-ról 120-ra.Amennyire így megismertem. Általában 130-32 ezret szoktam neki leperkálni.

Amikor bekoltoztem, azt kamuzta hogy az előző pár 120-ért lakott itt. Aztán amikor megláttam az A4es papírt (azon folytatta), láttam; hogy nekik 100+rezsi volt. Nekem meg egyedül 110-ért adta ki. És mèg mondta “jó, legyen akkor 110”…. Botrány :D


Nos, közben úgy alakult, hogy a régi lakás tulaja (amit sajnos fel kellett bontanom 2020 év elején) vett egy új lakást, innen 1 utcaval arebb. Az egy mèg újabb társasházi rész.

Holnap reggel megnezem azt a lakást.

CSAK!


- 130 ezer + rezsi

- 40 nm (3nm-el kisebb - ez nekem nem baj), viszont ugyanúgy + háló, új elektromos redőny, első lakó lennék, padló fűtés, nagy kád, legkondi, stb….

(Ez a lakás, amiben most vagyok, ez is úgymond új és szép, társasház szinten - panelba amúgy sem koltoznek -, de mégis vannak hiányosságok.)


A fizetésem kb 60%-át eddig elvitte az albérlet.

Holnap emelik a fizumat… úgy tűnik, jóval…

Illetve a munkába menet előtt megnezem a lakást is. (1 hónap múlva tudnék is oda költözni)

A rezsim közös költséggel nyáron 10-12, télen 20-22.

A tulajjal (régi) nagyon jóban vagyok, Nagyon emberi (!!!) … megkérdezem esetleg, hogy 120-ért kiadná e.

Mert abban biztos vagyok, hogy ez a lakás tulaja, ahol most vagyok, emelne a fix lejárat után +10.000-el, amennyire pénzéhes 😥

Szóval ugyanott lennék, ha àtkoltoznek.


Tudom, elég drága albérletek vannak…. Meg nyilván az egyedüli lakasberles is az. De én szobába nem megyek, nem osztozkodom senkivel. Olcsóbb lakás az max 10.000el van, de az putri. Nem tenném be a lábam… amik jól neznek ki, azok 120/30/40++…. Sajnos vannak igenyeim 😥

Ebből lejjebb nem adok. Magamnak teremtem meg…

Ez a lakás, amiben most vagyok, szép és új…. De mégsem az igazi.


Eddig dolgoztam a főállásom mellett pluszba vendéglátásban… (covid előtti régi helyemen)… de az 1 hónapja bezart.

De szerintem vállalok hétvégente + 1-1 napot munkakent majd egy cukrászdában, stb.


Olvastam múltkor itt egy kérdést, hogy ki hány %-át költi a fizetesenek albira.

Átlagban 30% jött ki.

Na nekem ez 60%… mióta nincs plusz munkám, most 70% volt. (Igaz abba a telo + net számla is benne volt)

Amikor volt plusz meló, akkor pedig 30% volt.


Tudom, tudom… mehetnék szobába is vagy egy másik, leélt lakásba… de én nem ereznem magam otthonosan ott.

És nem lenne sokkal olcsóbb. Szoba az kb 30 ezerrel. A putri lakás meg talán egy 10essel.

Nálam csak modern, új építésű tégla lakás jöhet szóba, ahol egyedül vagyok. :D

Lehet ez sznobként hangzik, de ez van… magam dolgozom meg érte. Vannak ilyenből igenyeim sajnos.


Szóval mivel jó viszonyban vagyunk a tulajjal (amúgy idegennél is hallok ilyet hogy alkudozik), így szerintem bele megy a 120+rezsibe. (Bár eddig azt gondoltam gáz alkudni és nem is tenném meg, de egy próbát megér, főleg mert olyan viszonyban vagyunk)

Ha itt maradok, az itteni tulaj is szerintem fog emelni (90% biztos vagyok benne, mindenhol általában szoktak 1 év után) , 110-rol 120-ra… szóval ugyanott lennék, de innét meg mennék.

Viszont ha marad a 130+rezsi; még az is “baráti” ár… mert ilyen 32nmes garzont adnak ki 140+rezsiert…

Botrány.


Igaz, eddig hónapról hónapra éltem/élek, de nem leszek azzal előrébb, hogy ha kiveszek egy szobát és undorodom ott meg kozoskodni kell….


Köszi!

27N


2022. febr. 14. 23:13
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
7 szavazat
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:

Oh, azt kihagytam, rokonhoz vissza költözni nem lehetséges.

Szóval vagy itt maradnék ebbe, vagy átköltöznék az új lakásba.

Sajnos 80-ért modern, új lakást már nem találok.. az 2018-ban volt kiadva akkor, egészen 2020 elejéig.

2022. febr. 14. 23:15
 2/27 A kérdező kommentje:

** viszonyt ugyanúgy + háló, új elektromos redőny


Az ugyanúgy nincs !!

Mert ebbe a lakásba ilyenek nincsenek!

Nincs a tetoteribe legkondi 😥😥

2022. febr. 14. 23:17
 3/27 anonim ***** válasza:
22%

" a KSH adatainak megfelelően emelhet"

Van ilyen KSH-adat? Hol?...

2022. febr. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

#3.

Igen! Szerzodesemben benne van, hogy a megadott adatok alapján x %-al emelhet.

Általában mindenhol ez + 10.000 Ft.

2022. febr. 14. 23:20
 5/27 anonim ***** válasza:
32%

Ha biztos vagy benne, hogy visszakapod a kauciót, mért is ne költöznél?:)

Nem próbálsz meg többet alkudni? A KSH mit ír az árakról most?


De amúgy mi van az árban? Bútorok, előfizetések, gépek mindenkori javítása, pótlása?

2022. febr. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
22%
4: Úgy értem, a KSH-adatokat hol lehet megtalálni?
2022. febr. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Vissza kapom a kauciót!

Megkérdezem de nyilván nekem is gáz alkudni… nem akarok pofátlan sem lenni.


Az új lakásban minden van!


Ebbe is van több minden, ahol most vagyok, de a másik mégis extrabb… és a tulaj is elképesztő módon emberi!

2022. febr. 14. 23:22
 8/27 anonim ***** válasza:
73%

eleted vegeig berelni szeretnel? mert ha nem akkor itt az ido azon a szinten elni amit valoban meg tudsz engedni magadnak, azaz 30%nal ne nagyon kolts tobbet lakhatasra, es a masik 30%ot amit most elkolteszt rakd felre onerore

ez olyan mintha egy minimalberes azon gondolkozik hogy iphone 12 vagy 12 maxot vegyen. egyiket se. attol meg hogy ki tudod fizetni nem jelenti azt hogy megengedheted magadnak

2022. febr. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Mármint a 130 ezer az bútorok gépek stb stb…. + rezsi.

A rezsi költségem az 10-20e.

Ha akár 120-ra is leviszi nekem a bérleti díjat… az már jó.


Örülnek neki, ha oda átmehetnék!

Holnap reggel 8 után kiderül! :)



A KSH adatokat keresem. Eddig szerződésben találkoztam vele.

2022. febr. 14. 23:24
 10/27 A kérdező kommentje:

Nyilván nem szeretnék életem végéig albérletbe lakni.

És nincs is semmi félretett pénzem.


De!

Sajnos ilyen árak vannak.

Vicces, mert egy panel lakást butorozatlanul is 160 ezerert akarnak kiadni!! [link]


Nyilván szeretnék félre rakni, de most azzal a plusz 10.000el előrébb lennék?


Nem hiszem. Úgyis nőni fog a fizum… az a 60% lemegy 30%-ra.


Szobàt nem fogok bérelni.

2022. febr. 14. 23:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!