Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A nyolcadik kerületbe érdemes...

A nyolcadik kerületbe érdemes lenne költözni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok pesti, ezért nem annyira látok bele a dolgokba. Annyit tudok az internetről, hogy ez régebben egy nagyon rossz környék volt, de a legtöbb embert, aki ilyenné tette, kiköltöztették és most már fejlődik a környék. Kicsit még lehet, veszélyes(de amúgy miskolci vagyok, szerintem megbirkóznék vele). És ami számomra a legfontosabb, olcsón lehet lakást venni. Ezek így igazak? A közlekedés milyen, mennyire nehéz bejutni a belvárosba?

2021. aug. 13. 12:15
 1/4 anonim ***** válasza:
44%

"Annyit tudok az internetről, hogy ez régebben egy nagyon rossz környék volt,"


Budapsten egy kerület nem egy környék, hanem 2 nagyobb város, akár 2 megyeszékhely méretű terület.

Szóval nincsen értelme ennek a felvetésnek így.

A VIII. kerület is 9 különálló városrészből áll, és mindegyik több környék.


Kérlek, nézz rá a térképre, negyedikes anyag de nem hiszem el, hogy aki Pestre szeretne költözni nem néz meg egy várostérképet, a VIII. kerület abszolút a város kellős közepe, egy világváros pedig mindig "rossz" környék, mert ott van az országos nyomorközpont és maffiaközpont is a szellemi és művészi központtal egy helyen.

Tehát ezt be kell vállalni, ha a Magyar Rádió mellett akarsz lakni, hogy a hajléktalanok is ide jönnek az egész országból, de még Ukrajnából és Romániából is.


"olcsón lehet lakást venni"

Ez igaz, ugyanis a belvárosi kerületek közül egyedülálló módon itt nincsen építményadó. Akkor sem, ha kiadod.

Más kerületekben mondjuk egy 50 nm-es lakás után 100-200 000 Ft építmányadót kell fizetni évente.


"A közlekedés milyen, mennyire nehéz bejutni a belvárosba?"

??? WTF....

2021. aug. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A köznyelvben "nyócker" néven emlegetett gettós környéket nem egy az egyben a nyolcadik kerülettel kell azonosítani.
2021. aug. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokat voltam fent a barátomnál a nyolckerben a Karácsony Sándor utcán, pont a gettóra nézett a lakás. Konstans kakaszag volt, a brazilok balhéztak, láttunk verekedést is. Ha odaálltunk a kocsival, esélyes volt, hogy lepisálták reggelre vagy kutyák vagy emberek. De jelentősen nem inzultáltak engem soha, egy idő után megtanulja az ember lánya, hogy kell közlekedni, hogy még csak meg se szólítsák. Mindent meg lehet szokni, ezt is. Cserébe a város közepén élhetsz, nekem onnan kb minden fontos dolog sétatávra volt.

A 32 négyzetméter körüli garzon a 3. emeleten 20 millióért kelt el tavaly.

2021. aug. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A 4/6 -ov villamos vonala(=korut!!) es kalvin ter altal kozrefogott resz jo. Ott van aPazmany meg Semmelweis Egyetem is . Itt jo a kozbiztonsag. A masik reszen viszont nagyon kellemetlen setalni elni. Tobbszor menj el oda setalgatni.
2021. aug. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!