Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Pestiek, nektek is tele van...

Pestiek, nektek is tele van gusztustalan dolgokkal a bérház, ahol laktok?

Figyelt kérdés
Csak 1 éve költöztem bérházba. A liftünk falán/padlóján gyakran találok köpetet, de találtam már a falra kent friss vért (!) és a falra kent, szemből származó csipát, szempillával körítve. Ez máshol is előfordul? Nagyon lehoz az életről.

#albérlet #Pest #bérház #proli állatok
2022. febr. 20. 15:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%

Nem lakom bérházban. Nem is tudtam, hogy manapság még vannak ilyenek.

Magántulajdonú társasházban lakom, szerencsére kultúremberek között.

10 lakásos ház a belvárosban, nincs csipa, köpés és egyebek.

Ellenben vannak szőnyegek, növények és csend.

2022. febr. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Jó neked...
2022. febr. 20. 15:54
 3/18 anonim ***** válasza:
93%
Nem, nincs. Nem az az általános, amit te tapasztalsz. Nyilván nem vigyáz mindenki ugyanúgy a környezetére, de a te eseted elég extrém.
2022. febr. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
56%
Én is láttam már taknyot a falon, zöld volt és benne volt egy csomó orrszőr. De bolha is ugrott már a kezemre a falról. Van minden, egyszer majdnem ráléptem egy barna békára. Régebben meg egy nagy tehénlepény volt a lift előtt, a jóég tudja hogyan került oda.
2022. febr. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
4-es, most kurvára nem erre van szükségem:DD Köszi
2022. febr. 20. 16:08
 6/18 anonim ***** válasza:
76%
Hol van bérház Budapesten?
2022. febr. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk (belvárosi társasház) normálisak a lakók, úgyhogy nincs ilyesmi.

Előző válaszolóknak: akad pár önkormányzati bérház, de én arra gyanakszom, hogy a kérdező a régebbi építésű (pl. körfolyosós) társasházakat nevezi bérháznak. Amik ugye eredetileg valóban annak épültek, csak azóta eltelt 100-150 év. :)

2022. febr. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
74%
6: Ez a neve annak az épülettipusnak, amik 1870-1940-ig épültek, mert bérháznak épültek.
2022. febr. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
49%
Hát a Hős utca és hozzá hasonló helyeken van ilyen.
2022. febr. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
77%

#8

Kedves vagy köszönöm!:)

Eszembe nem jutott volna, hogy valaki manapság, 2022-ben egy 100-150 évvel ezelőtt aktuális és 35 éve nem használt kifejezést használ.

Különösen annak tükrében, hogy van "Albérlők háza" és hasonlók, nyilván erre asszociál az ember ennek hallatán.

És igen, vannak önkormányzati bérlakások, de olyan ház már nincs Magyarországon, ahol csak ilyenek laknának. Még a szörnyű Hős utcában is voltak tulajdonosok néhányan és bár mókásan hangzik, de az sem "bérház" volt, hanem társasház.

2022. febr. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!