Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Melyik jobb? Egy fejlett...

Melyik jobb? Egy fejlett országban, ahol nem élhetsz saját lakásban, kiszolgáltatott helyzetben élsz, vagy itthon, ahol alacsonyabb a fizetés, de saját lakásban élhetsz?

Figyelt kérdés

2022. márc. 11. 12:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Miert lennel kiszolgaltatott? Normalis helyeken a torvenyek a berloket vedik, nem a lakastulajdonosokat, van aki egesz eletet leeli egy berelt lakasban.
2022. márc. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

Normális helyeken a törvény mindkét felet védi.

Itthon védi a bérlőt...

2022. márc. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Egy albérletben nem feltétlen csinálhatsz azt, amit akarsz.

Ráadásul meg van az az érzés, hogy sosem lesz a sajátod.

Fölé-alá rendeltségi viszony van a tulaj és a lakó közt.

2022. márc. 11. 12:45
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mi a kérdés?

Itthon van lakásod?

2022. márc. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha van itthon lakásom, de nem tudok megélni, akkor eladom, és veszek egy olyan helyen, ahol találok munkát. Esetleg kiadom a lakásom, és elmegyek olyan helyre albérletbe, ahol sokkal jobban keresek.

A saját lakás biztos pont. Ha van, akkor mindig van hova menni.

2022. márc. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
25%

Kulfoldon is sokan tudnak venni sajat lakast. Nem csak alberlet marad.

Hitelmentes kertes haz, es bistos, meg most a kornyeken is atlagon feluli fizetest biztosito munkahelyem volt.

De igy is kulfoldre koltozes lesz.

2022. márc. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
32%
Külföldön élek. Itt a bérlő rendesen védve van a szociális és magan szektorban is. Olyannyira, hogy ha határozatlan időre bérel ki valaki lakást és azt az eredeti tulaj eladja, az köteles továbbra is ugyanúgy kiadni a bérlőnek
2022. márc. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%
Én éltem külföldön is meg itthon is bérelt lakásban. Egy percig sem érzetem azt, hogy kiszolgáltatott helyzetben lennék.
2022. márc. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
32%
Itthon sokkal jobb.
2022. márc. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%
Éltem külföldön bérleményben, most saját, kertesben ugyanott. Nem azért vettünk házat mert kiszolgáltatottnak éreztük magunkat, hanem örököltünk és be kellett fektetni a pénzt. Külföldön a lakáskiadás-bérlés megfelelő törvényi keretek között zajlik, nem a tulaj kénye-kedve szerint. A lakáok többsége bútorozatlan, így a saját ízlésed alapján rendezheted be. Sok esetben ingatlanos cégek adják ki a lakást, így nem járnak a nyakadra, sose jöttek pl körülnézni, a díjat is utaltuk. Otthon is éltem bérlőként, hát ott a tulajjal voltak negatív tapasztalataim.
2022. márc. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!