Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Melyik jobb? Egy fejlett...

Melyik jobb? Egy fejlett országban, ahol nem élhetsz saját lakásban, kiszolgáltatott helyzetben élsz, vagy itthon, ahol alacsonyabb a fizetés, de saját lakásban élhetsz?

Figyelt kérdés

2022. márc. 11. 12:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem eltem meg az alberletezest ennyire borzaszto szar dolognak, ahogy itt gyakorin sokszor emlegetni szoktak.

Lakni kell valahol, ha otthon a szuleinel nem maradhat/ akar maradni az ember,nem?

Nem volt rossz tapasztalatom vele.

2022. márc. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Miert ne elhetnel sajat lakasban? A fejlett orszagokban is megvan a lehetoseged a sajat ingatlan vasarlasara. En egy ideig bereltem kint, aztan vettunk sajat hazat. Magyarorszagon nem volt hazam, hanem a szuleimnel laktam.


Viszont ha Magyarorszagon lenne egy normalis kertes hazam, itt meg nem tudnek sajat ingatlanhoz jutni olyan draga lenne, akkor elgondolkodnek hogy visszakoltozzek. Ha az ingatlan draga akkor a berles is draga. Annyira jol nem keresek hogy csak ugy szorjam a penzt az alberletre. A hitelunk torlesztoreszlete olyan alacsony hogy egy 1 szobas lepukkant apartmant a szomszedos utcaban is tobbert adnak ki mint amennyit mi fizetunk a hitelre.


Merlegelni kell hogy mennyi a berles, mennyi a fizetes, otthon mennyit keresel es miylen korulmenyeid vannak. A sajat haz lehet regi paraszthaz vagy ket szintes uj epitesu haz is.

Ha meg kikoltozol akkor eladod a sajat hazat Magyarorszagon es ha az aran nem is veszel kint hazat, de oneronek mar jo, veszel fel hitelt melle es inkabb azt fizeted mint az alberletet.

2022. márc. 13. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
5-ös, ez azért nagyon nem így van. Van egy örökölt házam, de olyan helyen, ahol nincs igazán munkalehetőség. A házat el tudnám adni maximum 2 millióért. Esetleg segítenél, hogy ennyi pénzért hol kapok másikat, ahol még munkalehetőség is van?
2022. márc. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Ma már itthon is sokaknak csak álom a saját lakás. Ha meg már albérlet, én szívesebben bérelnék ott, ahol kevésbé vagyok kiszolgáltatva a bérbeadónak. Volt lakás, ahonnan azért kellett elköltöznünk, mert a tulaj lánya hirtelen kitalálta, hogy ő beköltözne. Volt, aki folyamatosan a nyakunkra járt vagy kiszedegette a postaládánkból a leveleket.
2022. márc. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!