Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyire lehet/szokás alkudni...

Mennyire lehet/szokás alkudni az albérlet árából?

Figyelt kérdés
Lehetséges vagy ebből nem szoktak engedni?
2022. márc. 15. 14:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
No
2022. márc. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az albérletpiacon nem szokás alkudozni. Általában több bérlő is jelentkezik egy-egy lakásra/szobára és a tulaj szimpátia alapján választ, hogy kivel köt szerződést. Meg lehet próbálni alkudni, de szerintem ezzel csak azt éred el, hogy a tulaj/főbérlő megkérdőjelezi a fizetőképességed és másnak adja ki a helyet.
2022. márc. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Értem.

Ez esetben egy 120.000 Ft-os albérletnél 115.000 Ft-ot ajánlani fölösleges?

2022. márc. 15. 15:04
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen fölösleges
2022. márc. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha árában van a lakás, akkor nem érdemes. Ha te nem veszed ki 120-ért, kiveszi majd az, aki utánad jön, és ezt tudja a tulaj is.
2022. márc. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Sosem engedtem alkudni. Aki olcsóbbat szeretne, az keressen olcsóbbat.
2022. márc. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Most havi 5000 Ft-on kezdenél nyüglödni?
2022. márc. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, de nem szokás.

Több lakásom is ki van adva, és őszintén szólva aki néhány ezer forint ennyire számít, annak inkább nem adom ki.

Ha most 2000-5000 Ft probléma, akkor mi lesz később a rendszeres fizetéssel, vagy ha éppen be csúszik egy magasabb rezsi?


Ugyan ez a helyzet a kaució alkuszokkal is.

Az egyhavi lakbér + 2 hónap kaució eleve egy elég jó szűrő.

2022. márc. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 xswerdy ***** válasza:
100%
a bérleti piacon nem olyan elterjedt az alku, mint az adás-vételin (ahol szinte mindenki kicsit drágábban hirdet, mint amennyit minimálisan kapni szeretne). Persze lehetnek túlárazott kínálatok a piacon, de akkor nem 5.000 Ft-ról van szó. Ha pedig mondjuk a kínálati ár 2/3-a a reális, azt akkor sem fogja elfogadni a bérbeadó.
2022. márc. 17. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én simán lealkudtam 15 ezret. Főleg amikor kiderült élőben, erősen fotoshopolt képeket tettek ki a lakásról, meg kezdték taglalni, hogy hát a kihúzhatós kanapét nem lehet kihúzni, ez meg az a fiók amúgy leszakad, klíma ugyan van, de 14 éves és hát sokat fogyaszt.... Mondtam nekem ennyit ér ez a kégli ilyen állapotban, ha nem jó megyek máshová (nem azonnal kellett költöznöm és hála égnek olyan ársávot tudok megfizetni amiért van rendesen választék). Utólag kiderült előttem már leléptek páran emiatt, így belementek az alkuba (mentségükre legyen mondva kezdő lakáskiadók voltak, és kicsit túlárazták a kecót)
2022. márc. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!