Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kinek kell fizetni ha leszakad...

Kinek kell fizetni ha leszakad a polc a spájzban?

Figyelt kérdés
A tulaj szerint az én saram mert túl sok cuccot raktam a polcra. Szerintem meg a spájz azért van, hogy befőttet, lekvárt, konzervet, stb. tároljunk ott (nyilván nem darabonként 20 kg-os kiszerelésben). Szerinte csináltassam meg én a saját költségemen asztalossal, szerintem pedig nem az én dolgom lenne, hiszen nem rongáltam és arra használtam, amire való...

2022. márc. 17. 11:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Neki kellene megcsináltatnia, ha rendeltetésszerű használat mellett történt.

Bár erre nem tudom, hogy asztalos kell e ehhez és találsz e egyáltalán.

Én nő vagyok és ilyesmit simán megcsinálok, de hát nem vagyunk egyformák.

2022. márc. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kell asztalos mert méretre lett gyártva az előző is, és ragaszkodik hozzá, hogy ugyanolyan legyen. Nyilván ha csak egy ikea polcot kén felfúrni azon nem problémáznék...
2022. márc. 17. 11:38
 3/11 A kérdező kommentje:
Egyébként nekem is keletkezett károm, mert eltörött az azon és az alatta lévő polcon tárol dolgaim jó része...
2022. márc. 17. 11:40
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mármint eltört a polc?

1 db bútorlap?

Vagy deszka?

Sima alátámasztása van 2 oldalt?

2022. márc. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Hát, itt a rendeltetésszerű használatról van szó. Ha túlterhelted, az a te sarad...
2022. márc. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Ha egy fotót beraksz, jobban tudunk véleményt mondani.
2022. márc. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 kovpet ***** válasza:
75%
Ha anyaghiba miatt tört, akkor az a bérbeadó sara. Ha agyonpakoltad, az a tied. Hiába "el kellene bírnia", ha egyszer nem és láttad, hogy mire pakolsz.
2022. márc. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
62%

"Kell asztalos mert méretre lett gyártva az előző is, és ragaszkodik hozzá, hogy ugyanolyan legyen"


Ebből 3 dolog következik:

1.Igényes a tulaj, mert egyedi polcot készíttetett.

2.Szakemberrel -asztalossal- csináltatta, aki ért hozzá, hogy milyen erős legyen egy polc.

3.Te vagy a hunyó, mert túlterhelted!

2022. márc. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
8-as valóban elvárom, hogy 170 ezerért ne putri legyen...Ez nem a tulajt dicséri. Nem terheltem túl, valószínűleg anyaghiba kb. 10 kg egyenletesen eloszlatott cucctól ne szakadjon már le egy- elvileg-teherbíró és minőségi polc.
2022. márc. 18. 14:52
 10/11 anonim ***** válasza:
72%

Tulajnak kéne állnia.

Egy spájzpolctól elvárható, hogy elbírjon 10 kilót.

2022. márc. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!