Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan lehetne feldolgozni,hog...

Hogyan lehetne feldolgozni,hogy albérletben lakunk?

Figyelt kérdés
Sajnos egyenlőre semmi kilátás hogy valaha lesz saját lakásunk. Egyszerűen ezen rágom magam folyamatossan. Valaki hasonló helyzetben ? Van aki tökre könnyen tudja fogadni. De nekem nem megy.
2022. ápr. 9. 17:00
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

#20

Mi párommal ketten kint dolgozunk és itthon lakunk, nem költünk feleslegesen, és még így is rohadt nehéz az önrész elérése, és folyamatosan távolodunk...

Ne beszélj már marhaságokat. Aztán mi 14 szer kapunk fizetést egy évben meg adót is vissza tudunk téríteni.

2022. ápr. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 Cubina ***** válasza:
74%

Semmi értelme azon rágódni, hogy mid nincs. Inkább gondolj arra, hogy mid van és azt becsüld meg.

Van fedél a fejetek fölött, van munkátok, amiből fizetni tudjátok. Van egy párod, gondolom ő is dolgozik. Ha ő nem lenne, talán hajléktalan lennél, mert egy alapfizetésből nem telne albérletre, rezsire, ételre, gyógyszerre, öltözködésre. Egészséges vagy, megvan kezed-lábad, tudsz járni, nem vagyok nyomorék (remélhetőleg).


Nekem két saját lakásom van édesanyám által, aki nemrég hunyt el, hatalmas űrt hagyva maga után. Bárcsak ne lenne lakás a nevemen, de ő itt lenne velem.

Édesapám is meghalt már rég, és ezer éve egyedül vagyok, mert nem találtam egy szerető párt.

Ráadásul 20 évig volt olyan betegségem, ami miatt szexelni sem tudtam volna, még ha lett is volna valakim. Talán jobb is hogy nem volt. A végén rákos lettem, többször majdnem meghaltam ilyen-olyan okok miatt, és mindent egyedül kellett elviselnem, nem volt támaszom.

Csak az állataim és a barátaim tartják bennem a lelket.


És hiába van két lakás és egy nyaraló a nevemen, nem vagyok boldog, nem érzem magam többnek, vagy jobbnak. Mert nem egy ingatlan birtoklásától lesz valaki boldog, hidd el nekem.


És őszintén örülök, hogy az albérlet a legnagyobb bajod. Ne is legyen soha komolyabb gond.


Az irigység is a gondod, hogy XY új kocsival jár, nyaral, luxusban él, stb. Sajnos, ez van. Egyesek szerencsések, vagy rengeteget tettek a gazdagodásért, mások meg nem, vagy pechesek. De lehet, hogy XY-t megcsalja a párja, és úgy cserélgeti a nőket az asszony mellett, mint a kocsijait. :)

Nekik is van gondjuk, csak azt más nem látja.

2022. ápr. 12. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen megértelek. Mi gyerekkel lakunk albérletben. Sosem lesz lakásunk, ezért is nem vártunk a gyerekvállalással, mert meddig, minek?

De fáj hogy nincs egy biztos fedél a fejünk fölött. Hogy ha a tulaj kedve úgy tartja, költözni kell. Hogy emiatt nem tekintem otthonomnak a lakást, amiben élek. Nem is mondom soha, hogy "megyek haza" úgy mondom, hogy a lakásba. A gyerekkori házunkat hívom otthonomnak, pedig már14 éve nem élek ott

2022. ápr. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
Ennél már csak az lesz a jobb amikor az albérlet is kifizethetetlen lesz és lehet hazaköltözni a szülőkhöz 30+ évesen vagy bérlőtársakkal nyomorogni...Engem ez a verzió sokkal jobban aggaszt, de ilyen várható rezsi és élelmiszerárak mellett átlagbérből kb 1 év múlva leheltelen lesz kifizetni egy albit (ami már így is 100+ ezer + rezsi), főleg úgy, hogy a legtöbb tulaj is emelni akar a bérleti díjon az infláció miatt...
2022. ápr. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!