Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Nagyjából mennyi spórolt...

Nagyjából mennyi spórolt pénzzel merjek belevágni a különköltözésbe? Mekkora az a havi minimum költség amivel számolnom kell?

Figyelt kérdés

2023 elején szeretnék albérletbe költözni, valószínűleg egyedül. Nem szeretnék nagy albérletet egy egyszobás garzonnal is beérném a lényeg, hogy bútorozott legyen. Nagyjából mennyi ezeknek a reális ára egy kisvárosban? Illetve mennyi rezsivel kell havi szinten számolni? Tudom pontos adatokat senki nem fog tudni mondani.

Havi 210.000 Ft-ot keresek ebből 20.000 ezret költők el tankolásra (remélem ez csökken, ha sikerül beköltözni a városba) ehez jönne hozzá az albérlet, rezsi és az egyéb dolgok amik szükségesek.

1,5-2 millió spórolt pénzzel neki lehet vágni vagy az még kevés hozzá?

Kinek milyen tapasztalatai vannak? Minden témához kapcsolódó dolgot szívesen meghallgatok. :)



2022. ápr. 10. 13:50
1 2
 1/20 Noren1989 ***** válasza:
68%

Albit néztél màr?


Bp, vagy megyeszékhely a "vàros"?

2022. ápr. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Nézegettem, de mikor előtte barátnőmmel néztük hogy milyen jó lesz majd, ha egyszer külön költözünk már 60.000 ért találtunk butorozottat (ez kb fél éve volt) , most viszont csak 100.000 feletieket találok és a többség nem bútorozott vagy épp 2 szobás. Ezért is érdekel mennyi ezeknek a reális ára.

Mint írtam kisváros, így egyik sem :)

2022. ápr. 10. 14:08
 3/20 anonim ***** válasza:
90%

2-3 havi albérlet árával, ami a kaucióhoz kell. Nem igazán értem miért akarod a spórolt pénzedet felélni egy albérlettel?


210000 nettóval nem mennék albérletbe, semmire sem lesz pénzed. Alapvetően kifizeted az albérletet, rezsit, kaját, és már el is fogyott.

2022. ápr. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
78%
Megnéztem a kristály gömbőm és 80k a reális ára. Mégis mit vársz a leírásod alapján? Megnézed hogy mennyiért hirdetnek és látod a reális árát.
2022. ápr. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

#3 pont ezért lesz szükségem a spórolt penzemre :)

#4 ahogy az 1 válaszolonak is írtam megnézem és a talált árakat én nem igazán találtam reálisnak olyan lakásokért, ezért is érdekel, hogy mennyi az ami tényleg elfogadható ár ilyen feltételeknél.

2022. ápr. 10. 14:22
 6/20 anonim ***** válasza:
94%
5 Ha itt azt írjuk hogy nem reális akkor majd olcsobban fogja kiadni a túlaj?
2022. ápr. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
81%

3 vagyok!

ha így külön költözöl később megbánod... lehet 5-10 év múlva, vagy amíg tart a pénzed.

Nem tudom mennyi idős vagy, de jobban járnál, ha sajátra gyűjtenél, és otthon laknál. Ha a barátnőd is gyűjtöget magának, hamar lehet közös sajátot összehozni. De 210000 nettóval, albérletből esélytelen leszel későbbiek folyamán saját ingatlanra.

(Én 45% önerővel álltam neki építkezni és a bank így is 1 millióval kevesebb pénzt adott, mert vidéken van. Pedig Győr 16 Km. A 45% önerőn felül még volt 3,5 millió költőpénzem..., már csak 2,5!)

2022. ápr. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Nem, nem adja olcsóbban, de nem ugrok bele olyanba aminek nem reális az ára.

Sajnos nem olyanok az itthoni körülmények, hogy sokáig bírjam meg itthon.

Barátnő baratnore gondoltam nem szerelmire. A párom nem akar albérletbe menni, ő saját házat akar, de egyaltan nem spórol /gyűjt rá.

2022. ápr. 10. 14:46
 9/20 anonim ***** válasza:
92%

Miután felélted a 2 milliódat mit kezdesz magaddal?

Levonod belőle a 2 havi kauciót és marad 1,8! Havi 90000-el megtoldod a fizetésedet és 20 hónap alatt elfogyott...esetleg kihúzod 2 évig.

2 év múlva pedig vissza kullogsz a szüleidhez? Ekkor sem lesznek jobbak a körülményeid!

2022. ápr. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
85%

"de nem ugrok bele olyanba aminek nem reális az ára."


Az meg van, hogy nem az albérlők diktálják az árakat?!

(Hanem a piac.)

2022. ápr. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!