Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Költözés álmaim városába,...

Költözés álmaim városába, vagy maradjak a hobbimnál?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy két évvel ezelőtt keményen rá kattantam a lego szettekre, amiknek ugyebár eléggé borsos áruk van. Gáz vagy nem gáz, de kb. 1 misit már elvertem erre. Óriási örömöt okoz mikor kirakok egyet, viszont ez az öröm pont eddig tart. Utána rögtön jön az érzés, hogy én még mindig vidéken rohadok, ahol nem érzem jól magam, egyik településen sem. Egyébként legozás előtt rengeteg állásinterjúra mentem el Budapestre, és egyik rosszabb volt, mint a másik (logisztika, operátor termelésben, sofőr, targoncás). Így hát bennem van a félelem, hogy mi van ha bele bukok, ha megyek a bizonytalanba, és otthagyom a mostani állásomat 3 év után. Barátnőmmel költöznék fel, ő 21 éves, és bolti eladói tapasztalata van, fodrász szakmája. Én 24 vagyok, targonca engedéllyel, B jogsival, szakács szakmával, egy EBC*L-el és egy érettségivel.


Mit tanácsoltok? Fogadjam el biztonsági játékot játszva azt, ami már az őrületbe kerget, vagy BP, kockáztatni? Ha ott vagyok, nem érzem ezt az űrt, amíg el nem indulok "haza".



2022. ápr. 12. 00:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Én felköltöznék, egy próbát megér.


A LEGO pedig értéktartó, ha használtan veszed, akkor ugyanannyiért el is tudod adni, így nem, vagy csak minimálisat buksz rajta.

2022. ápr. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Agglomeráció is teljesen jó lenne nekünk. Találtunk már több 120k körüli lehetőséget is, rezsivel ahol normális körülmények vannak.
2022. ápr. 12. 16:47
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
De onnan meg az ingázás több 10 ezer/hó, tömegközlekedéssel is sajnos. Akkor már ugyanott vagytok.
2022. ápr. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Szóval próbáljak valahogy megbarátkozni vidékkel? (
2022. ápr. 12. 23:03
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
De vidéken hol laksz? Mert azért a 10 ezres kisváros és a 150-200 ezres nagyvárosok közt is van különbség.
2022. ápr. 13. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Győrben lakom.
2022. ápr. 13. 06:05
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Győr lenne az elmaradott vidék? Ne viccelj már, az egyik legjobb része az országnak.
2022. ápr. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Nem azt írtam, hogy elmaradott. Arra akartam kilyukadni, hogy több program lehetőség van Budapesten, az ország oda összpontosít.
2022. ápr. 13. 10:20
 19/21 anonim ***** válasza:

Először azt hittem a leírásod alapján, hogy valami utolsó kis faluban, vagy lepukkant kisvárosban laksz. Már írtam is volna, hogy én szerencsét próbálnék Budapesten, simán bejöhet a dolog.

Na de Győrből? Én onnan semmiképp nem költöznék fel, főleg ha ott van egy stabil munkahelyed is. Azt sem értem, miért hozod fel indokként a programokat. Győrből 1,5 óra vonattal Budapest. Bármilyen programra fel tudnátok jönni ha akarnátok, de szerintem nem akartok. Itt Pesten sem járnátok el szerintem. Így meg felesleges egy rakat pénzt albérletre költeni.

2022. ápr. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Pedig azt mondják, hogy már rég nem létezik fix, stabil munkahely a mai világban. Miért ne járnánk el? Országos szinten is járunk el.
2022. ápr. 13. 12:30
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!