Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogy kell fizetni albérletet?

Hogy kell fizetni albérletet?

Figyelt kérdés
Nem vagyok ismerős albérlet témában de nagyon úgy néz ki hogy hamarosan albérletbe kellene mennem. Eddig nem csináltam semmit egyedül, főleg az ilyen internet, rezsi meg ezeket se fizettem be. Hogy kell ezeket befizetni? Ugye van egy bérleti díj most mondjuk legyen 85.000 egy kisebb lakásra. Aztán a rezsi költség, közös költség. Ezt mindet ugyanúgy kell küldeni akitől bérlem az albérletet mint a bérleti díjat egyszerre?

2022. máj. 12. 03:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%

A lakás után a közös költséget a tulajdonos fizeti. Azt nem fizettetheti veled, mert abban van a karbantartási, a ház közös tulajdonhányadának a felújítási alapja, a közös képviselői díj, a közös területek takarítási díja, a ház esetleges hitele, stb., amit akkor is fizet, ha nem adja ki és nem lakik ott senki, üresen áll.


Rád a bérleti díj, a gáz, villany, víz fogyasztás tartozik.

Szoktak kérni kauciót arra az esetre, ha valami kárt okoznál, abból tudja fedezni.


Ha csőtörés, egyebek történnek, az a tulajdonos költsége, vagy a háé.


Mindent alaposan meg kell vizsgálni, hogy milyen állapotban veszed át az albérletet, s rögzíteni kell a megállapodásban, nehogy utólag rajtad kérjen számon dolgokat.

2022. máj. 12. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

A közös költség fizetése megállapodás kérdése, és jó tisztázni ki is fizeti.

A kaució szerződéskötéskor fizetendő, mi ma már 2havi díj mértékű szokott lenni. Plussz előre fizeted a havi lakbért; vagyis összesen egyszerre 3 hónap mennyiséget.

A kauciót ha kiköltözéskor nincs gond, egészében visszajár neked.

A rezsit csak csekk ellenébe fizess, mert ez a biztos mennyiség, a többi csak átvágás mikor minden igazolás nélkül kérnek tőled összegeket. Ez fontos.

Ha utalod a pénzt annak van nyoma, bizonyítható. Ha kézbe adod, akkor írj egy pár soros átvételi elismervényt, hogy átvette a tulaj a pénzt( aláírja a tulaj). Ezeket kösd ki előre, mert másképp nem igazolható az átadott pénz.

2022. máj. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%
A közös költség( szemétszállítás,lépcsőh takarítás, lift, stb) beköltözéskor téged érint, így ha veled fizettetik, alkudd le a felét, ezek miatt. Mert másik fent említett részek nem tartoznak rád.
2022. máj. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

Elég régóta adok ki 2 lakást.

Az egyiket egyben, a másikat pedig szobánként.

Mind a két lakásban a bérlők nekem fizetik a közös költséget, és a rezsit is, majd azokat én fizetem be. (Illetve én fizetem előre, és a lakók nekem utólag)


Egy online Excel spreadsheeten van vezetve az egész, amit a lakók bármikor meg tudnak nézni, majd minden hónap 8-ig fizetik az elmúlt hónapban levont rezsiket, és az aktuális havi lakbért.

Minden közüzemi számla is be van linkelve, hogy azt is lássak, valóban mennyi a rezsi összege.

2022. máj. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Közös költségben érdemes tisztázni, mit tartalmaz.


A felújítási költséget én például külön tételben fizetem a saját lakásomra, a közös költségben vannak a kisebb javítás, karbantartások. De van akinek nincs egyedi vízmérője, így neki egy magas közös költség van megállapítva.


Rezsi fizetése változó, nekem volt minden. volt ahol fixen adtam összeget és az fedezte, volt ahol havi bontásban el volt számolva. De ismerek olyat is, ahol a tulajdonos megadta a bérlőnek, hogy itt-itt és itt kell befizetni és intézze maga.


Szerintem legkorrektebb a Google Drive + táblázatos megoldás, ott vissza lehet nézni, be lehet mellé csatolni a számlákat, stb.

2022. máj. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

Ha a bérlőknek kell intézni a rezsik befizetését, azzal gond lehet ha elmaradás van.

Mindenképpen jobb ha tulaj intézni.

2022. máj. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%

Leggyakrabban ugyanúgy kell használni egy bérelt lakást is, mint egy sajátot.

Tehát először is most, ahol laksz, kéne átvenned ezeket a feladatokat, hogy megtanuld, hogyan kell egy lakást üzemeltetni.

Annak a szolgáltatásnak, hogy a lakásüzemeltetést helyetted csinálja valaki, díja van.

Még mosást, takarítást is rendelhetsz meg, ahogy most, a saját lakásodban is, ugyanúgy.

Amúgy általában 8 éves korukig szokták ezt megtanulni a gyerekek, hogy működik a lakás, amiben laknak, úgyhogy ilyenkor csak nézek, mint hal a szatyorban...

2022. máj. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Megegyezéstől függ

Nekem a rezsit, netet és kozos kotlseget is tulajnak kell fizetnem. Ő utalja tovább.

De ahol nincs net (legtobb ilyen), neked kell bekottetni sajat nevre, megegyezni a szolgaltatoval ott nyilvan te fizeted.

Rezsinel leggyakroibb hogy fogyasztas alapjan adod a tulajnak es o tovabb. Kozos koltseg ugysnez.

2022. máj. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Tulajként mindent én utalok. A bérlő lefotózza az óraállásokat, az alapján készülnek a számlák. A közös költség külön van nyilvántartva, a felújítási alap (nálunk) nincs benne. A felújítási alapot és a biztosítást én fizetem, a közös költséget és a rezsit a bérlő. Minden hónapban kp-ban fizet, természetesen aláírom, hogy átvettem. (Ja, és adózok utána, sőt közjegyzői szerződéssel van kiadva a lakás)
2022. máj. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
#1 Ne mondjunk már marhaságot! Ha van a közös költségben felújítási alap, vagy hiteltörlesztés, az természetesen nem a bérlőt, hanem a bérbeadót terheli. Minden más, benne foglalt költség viszont igenis a bérlőt terheli! Szemétdíj - a bérlő szemetét viszik el; közös területek takarítása, fűtése - a bérlő után kell takarítani, a bérlő jár pl. a valamennyire fűtött lépcsőházban, előtérben; közös területek, lift karbantartása - a bérlőnél történhet valami hiba (nálunk pl. havonta szétcseszi valaki a lépcsőházajtó vagy a tároló zárját), a bérlő használja a liftet; esetlegesen benne foglalt vízdíj - a bérlő által elhasznált vizet kell kifizetni.
2022. máj. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!