Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hamarosan elköltözök szüleimtő...

Hamarosan elköltözök szüleimtől egyetem miatt. Miket érdemes magammal vinni, amire kevesen gondolnak?

Figyelt kérdés

Az alap dolgokat már beszereztem, de kíváncsi vagyok mi az, amit sokan otthonhagynak, vagy elfelejtenek, pedig fontos lenne.

Személyes példáim: orvosi, banki papírok, hosszabító/elosztó, esernyő. Nagyon alapok, valahogy mégis csak pár perce jutottak eszembe, pedig már egy hónapja pakolgatok:D


2022. máj. 19. 20:35
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
87%

Albérletbe mész, tehát jó tudni, hogy mennyire és mikkel van a konyha felszerelve.

Gondolom a tisztálkodási eszközöket, törölköző(ke)t, sminket nem kell kihangsúlyozni. Cipőből is jó, ha több van.

Kollégiumot nem kaptál, vagy nem akarod? Olcsóbb lenne és nem lennél egyedül.

2022. máj. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
26%
Meggymagvazó, arra elég kevesen gondolnak.
2022. máj. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
88%
A varrókészletet nehogy otthon hagyd! Bármikor leeshet egy gombod.
2022. máj. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
91%

Amúgy értelmetlen kérdésre nehéz értelmes választ adni, mert nem tudjuk mit akarsz vinni, mik az igényeid, fiú vagy-e vagy lány. Plusz a felét elsőre úgyis otthon felejted.


Meg kinek mi.


Például banki papírok? Azt se tudom, hogy az mi.

Mi az, hogy orvosi papír? Ha valami olyan betegséged van, akkor az amúgy is nálad van kéznél. Ha meg nem, akkor az orvos lekéri minden adatod online TAJ alapján.


Amúgy ha papírok, akkor legegyszerűbb mindent Bescannelni és feltölteni Drive vagy Onedrive tárhelyre. Bárhol eléred, ha kell.

2022. máj. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
91%

Elsőre a legalapabb dolgokat vidd.

Személyes iratok, ruhák, alap tisztálkodószerek, ágynemű, törölköző, papucs.

A konyhaeszközöknél lehet hogy minden lesz a berlakásban, lehet hogy semmi. De ezt szerződéskor meg kell nézni.

2022. máj. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
57%

"A szüleimhez nagyjából 5 óra utazás lenne "leugrani", és kb. 13 000Ft."

Ne haragudj, nem kötözködni akarok, de nincs olyan pontja az országnak, ahová Budapestről indulva diákjeggyel 13.000Ft egy oda-vissza út.


Amúgy meg sajnos nem lehet érdemben válaszolni a kérdésedre.

1. Nem tudjuk, mi áll rendelkezésre a lakásban.

2. "Az alap dolgokat már beszereztem" Végképp nem tudjuk, hogy mik neked az alap dolgok, amiket már beszereztél, és mik azok, amikre nem gondoltál.

3. Szintén honnan tudjuk, hogy mi az, amire kevesen gondolnak (és tényleg szükség is lehet rá). Ráadásul ha nagyon kevesen gondolnak rá, akkor könnyen lehet, hogy itt sem fog senki gondolni rá.

2022. máj. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
23%
Öklözőzsírt!
2022. máj. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
52%
14. és 16. Nem kell túlbonyolítani. Ha egyszerűen azokat a dolgokat írjátok, amik szerintetek fontosak és ti könnyen otthon felejtitek, valószínű annak örülne legjobban a kérdező. Ha elkezdené leírni, otthon mi van neki, az hosszú lenne.
2022. máj. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim válasza:
88%
Csillag- és laposcsavarhúzó, varrókészlet, biztosítótű, befőttes gumi, befőttes üveg, vízforraló, teaszűrő, szalvéta vagy amibe szendvicset csomagolsz, valamilyen tárolóüveg, szöszölő, sebtapasz, elosztó, sarokreszelő. Kb. ennyi jutott eszembe. :D Remélem segítettem.
2022. máj. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha albérletről van szó, akkor azért kérdés, hogy ott mi adott, mennyire van felszerelve. Például én most egy olyan albérletben lakom, ahol volt étkészlet, porszívó, vasaló, kenyérpirító stb. minden, míg előtte például a kollégiumba nekem kellett vinni a mikrót, a fürdőszobaszőnyeget, a kukát is. Szerintem azt érdemes végiggondolni, hogy mi adott a lakásban, ha esetleg ott van is miből szeretnél sajátot vinni, mit szoktál használni otthon és mi az, amire az albérletben is szükséged lehet (én mindig helyiségről helyiségre haladva szoktam felírni, mert így könnyebben eszembe jut, hogy hol mit szoktam csinálni és ahhoz mi kell). Nyilván viszel magaddal ágyneműt, ruhákat, törölközőt, papucsot, tanulós cuccokat stb., ami magától értetődő. Én általában az elosztót és a hosszabbítót szoktam otthon felejteni. Én mindig szoktam magammal vinni valamilyen tároló dobozt és szatyrokat, amibe tudok pakolni ki/be költözéskor és a lakásban is. Szoktam vinni ilyen kis felragasztható / felakasztható akasztókat is, az eddig mindig jól jött. Eddig asztali lámpát is mindig én vittem, és nekem az is kellett. A konyhai cuccokat én szinte mindet otthonról vittem, de azon logika mentén válogattam őket össze, hogy úgyis csak magamnak főzök, úgyis csak magamnak kell elkészíteni stb., és ezért majd mindenből elég lesz egy, és inkább viszek kisebb méretű edényeket stb., mert elég az és legalább kisebb helyet is foglal… na most mondjuk sajtreszelőből tényleg nem kellett kettő, de edényekből, tároló dobozokból, serpenyőből rájöttem nem árt ha van több és nagyobb is, mert úgysem csak egy-egy adagokban akarsz majd főzni minden nap. Illetve engem a beköltözéskor mindig a szüleim vittek el autóval (egyébként pedig vonattal jártam) úgyhogy ilyenkor elvittem azokat a dolgokat is, amikre mondjuk csak később lett volna szükségem, de így könnyebb volt szállítani és bepakolni, jellemzően a téli cuccokat pl. pár vastagabb pulóver, kabát, sál, csizma, ami ugye nehezebb és több helyet foglal. Plédet is szoktam vinni, kispárnát. Nyomtatót is vittem, de nyilván ez nem létszükséglet. Matracvédőt is szoktam vinni még külön a lepedő alá. Most így hirtelen más nem jut eszembe.
2022. máj. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!