Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha csak szobát bérlek rugalmas...

Ha csak szobát bérlek rugalmasabb vagy ott is minimum egy év szokott lenni a bérleti idő?

Figyelt kérdés

Átmenetileg még legalább fél évig nem engedhetem meg magamnak, hogy egy teljes lakást kivegyek és lakótársakhoz költöznék be úgy keresnék lakást (vagyis szobát) Budapesten.

Nem vagyok túl tapasztalt, az lenne a kérdésem,hogy vajon mi a szokás, ha pl elköltöznék 3-4-5 hónap után, mehetek ha találok a helyemre valakit/keresnek valakit akik maradnak, vagy ez is olyan fixen vett, mintha lakást bérelnék hogy minimum egy év?


2022. máj. 20. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Ami a szerzödésben van, az számít
2022. máj. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha előre tudod, hogy csak mondjuk fél évig bérelnéd, akkor ezt érdemes tisztázni az elején és úgy írni a szerződést. Vagy ha nem tudod pontosan, hogy mikor mennél, akkor kérdezz rá, hogy ha hozol valakit, akkor a kauciót visszakapod-e. Egyébként igen, a legtöbb helyen min. 1 évre adják ki a szobákat, de ha rugalmas, jófej a tulaj, akkor ezt meg lehet vele beszélni. A lényeg, hogy legyen lepapírozva az, amiben megegyeztetek és akkor mindenki tudja, hogy mihez tartsa magát.
2022. máj. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg, hogy ezt őszintén beszéljétek meg a tulajjal az elején (pl. chatben legyen ez az első kérdések között), még mielőtt elmennél megnézni vagy lefoglalózni a szobát

Ne húzzátok egymás idejét, ha nyitott rá, megbeszélitek hogyan legyen, ha nem, akkor te is tudsz másik szoba után kutatni, és nem futsz ki az időből

2022. máj. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Én eddig mindenhol csak így tudtam lakni, pedig nekem is nagyon előnytelen volt mert alapból nem maradtam volna egy teljes évet egyik helyen sem, de nem találtam olyat aki kevesebb időre vagy csak szimplán határozatlan időre adná ki. Nekem senkivel sem sikerült még megegyeznem sem ebben, ha felhoztam vagy rákérdeztem, mind ragaszkodtak az egy évhez.
2022. máj. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Attól kérdezd meg konkrétan, aki olyan esetet kíván, ami helyileg Neked megfelel, aztán tudasd, hogy lehet-e úgy, hogy nem telik le az 1 év, főleg, ha hozol valakit helyetted. Mindezt tegyétek papírra is, esetleges szankciókkal egymás felé.
2022. máj. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket, nagyon hasznos!
2022. máj. 22. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!