Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Megkérdezhetem, hogy szoktak...

Megkérdezhetem, hogy szoktak e lenni a lakásban bogarak/csótányok?

Figyelt kérdés

Albérletet keresek de nagyon irtózom a bogaraktól, mindegyiktől, szinte még a hangyától is, biogárfóbiám van.



A kérdés: Szerinted ha megnézem az albérletet, megkérdezhetem, h elöfordult e már itt csótány, vagy felesleges, mert ugyis letagadja, és csak furán néz rám és nem nekem adja ki a lakást.



Az előzmény: Pár éve kivettem egy panel lakást üresen, felújítva (frissen festve, laminálva), csak konyhabútor és fürdő volt benne. Még csak egy doboz cuccot vittem át mikor kiderült hogy csótányok vannak, minden este ott buliznak a konyhában. Először még megpróbáltam kiirtani őket, utána hívtam külön irtó szakembert is, de mindhiába. Bejöttek a szobába, a kanapéra, az ágyban is volt. Fejvesztve menekültem onnan, nem érdekelt a kaució, mert nem tudtam ott lakni. Végül gyorsan találtam mást, a tulaj is helyettem, igy a kaucio majdnem teljes összegét visszaadta, rendes volt.


Eltelt 2 év, most megint költözöm a jelenlegi helyemről mert eladják, de már előre félek, h mi van ha megint csótányost fogok ki.


2022. máj. 27. 08:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Meg, csak teljesen felesleges.
2022. máj. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

magamból kiindulva adom a tippet:

először is hiába kérded, hogy -tessékmondani ugye nincs semmilyen bogár alakásban?

Ha tetszik a lakás(szoba, bármi) akkor vedd ki. A lényeg hogy magad gondoskodj a rovarmentesítésről.


például kérj kölcsön, vagy vegyél egy ózongenerátort. Napi húsz perc, és ott nem lesz se bogár, se bacilus.


Persze akkor is elég ózonozni, ha nincs otthon a tulaj, mert ha működik a gép, nem tanácsos bemenni.


A ruháid, ágynemű is fertőtlenítve lesz..én ezt teszem évek óta. Eredetileg a fürdőszoba fertőtlenítésére vettem, de a szobámban is használom. Pláne most, hogy vírus, meg mindenféle van.

2022. máj. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

A csótányról az járja, hogy az atomsugárzást is túléli. Nos az ózonozást nem.(semmi sem, ami élő valami)


Használata után fél órával lehet szellőztetni, oszt jónapot. Rovarmentes a lakás. Ha a másik lakásból átjönnek, akkor néhány ózonozás után leszoknak róla.

2022. máj. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%

Panelben ezt teljesen felesleges megkérdezned, mert mindegyik letagadja.

Megoldás:

Keressél nem panelt.

2022. máj. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi.


Az ózonosról még nem hallottam, jó tudni, de bízom benne, hogy nem lesz rá szükség.


Mindenképp téglát szeretnék, de nem biztos, hogy összejön, itt elég kevés a megfizethető áron kiadó lakás, annyira nem tudok válogatni.


Amúgy téglában sem kizárt a csótány sajnos.

2022. máj. 27. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!