Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Elköltöznék a jelenlegi...

Elköltöznék a jelenlegi albérletemből, mikor érdemes ezt jelezni a tulajnak?

Figyelt kérdés
Augusztus 20án jár le az egy éves bétleti szerződésem, és össze akarunk költözni a párommal. Mikor érdemes jeleznem a tulajnak h mennék, hogy időben visszakapjam a kauciót és azt az új helyen már fel tudjam használni? Valamint mikortól érdemes az új helyre menni, gondolom még aug. 20 előtt…? Elég tapasztalatlan vagyok ez az első költözésem :) köszi a válaszokat!

2022. jún. 4. 06:12
1 2
 1/13 Noren1989 ***** válasza:
83%
Szerintem kb most. Kéthavi kauciót tettetek le, ki tudja, megvan-e még, vagy lesz-e a főbérlőnek kifogàsa...
2022. jún. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
87%
A szerződésben benne van, hogy mennyivel előbb kell lemondani. Sokkal hamarabb nem érdemes, az augusztus még messze van, addig simán szakíthattok, és akkor nem kell költöznöd.
2022. jún. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Elvileg a határozott idejű szeerződésnél, amennyiben nem lejárat előtt akarod felbontani, nincs felmondási idő. Ennek értelmében gyakorlatilag akkor közlöd vele amikor akarod, de ha meg akarod őrizni a jó viszonyt, én a helyedben az utolsó előtti bérleti díj átadásakor mondanám neki.
2022. jún. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
31%

Ha jó az albi és a tulaj, akkor a barátod nem költözhet oda?

... ha már láthatóan a továbbiakban is albérletben gondolkoztok.

2022. jún. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%

Ha biztos hogy költöztök, akkor minél hamarabb.

Nyilván a szerződésben benne van hogy mennyi idővel előtte kell jelezni, de ha tuti mentek, akkor miért ne?

Kaucióval lehet várni kell amíg a számlák rendezve nem lesznek.

2022. jún. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
Aligha adja oda oda a kauciót, amíg a kulcsokat át nem adtad és nem vette át a lakást tőled. Rajta áll. Beszéld meg vele.
2022. jún. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%
Ha beszélő viszonyban vagytok, bármikor. Ha nem, akkor is 30-60 nappal előre.
2022. jún. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
26%

"és össze akarunk költözni a párommal"

És oda nem mehet? Vagy neki van egy albérlete és te mész oda?

Nálam is 1 fő a bérlő, de a lakás elbír még egy embert, árkülönbözettel semmi akadálya.

2022. jún. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
28%

Alapvetőn azt mondanám, hogy minél hamarabb jó ezt tisztázni, így a tulajnak is van ideje új albérlőt keresni.


Mondjuk én szoptam már be ezzel is, lakást vettem, megbeszéltem a tulajjal, hogy kellene még olyan 2-3 hónap, mire lakhatóra megcsinálom, addig maradnék. Erre elém tett 1 hónapos felmondást. Hát nagyon örültem neki.

2022. jún. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%
Gazember volt a bérbeadója a 9-nek. Új bérlőt tudott volna szerezni később is.
2022. jún. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!